Ana sayfa Popüler Youtube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? Ayrıntılı Anlatım!

Youtube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? Ayrıntılı Anlatım!

306
0
Youtube Reklam Engelleme

Youtube reklam engelleme  nasıl yapılır? Android cihazlarda Youtube reklam engelleme Günümüzün en popüler video paylaşım sitelerinden biri olan Youtube platformunu tercih eden birçok kullanıcı vardır. Kullanıcılar, Youtube reklam engelleme konusunda araştırma yapmaktadır. Youtube üzerinden video takibi sırasında ortaya çıkan reklamlar video akışını bozmaktadır. Bu nedenle çıkan reklamları engellemek isteyen kullanıcılar için öne çıkan farklı alternatifler vardır. Kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilen reklam engelleme işlemlerini yapabilirsiniz. Youtube platformundaki reklamları engelleme için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor.

Reklam engelleme işlemi farklı cihazlarda çeşitli yöntemlerle yapılabiliyor. Günümüzde farklı yapımcılar tarafından ortaya çıkartılan üçüncü parti uygulamalarla birlikte reklam engelleme işlemini yapmak mümkündür. Reklam engelleme için kullanılabilecek çeşitli yazılım ve eklentiler bulunur. Youtube reklamları çoğu kez rahatsız edici olabiliyor. Bundan dolayı da bu reklamların engellenmesine dair etkili bir araştırma içerisinde yer alanların da sayında ciddi bir artış yaşanılıyor. Tam da bu noktada android cihazlar da bu tür reklamları engellemek mümkün olmaktadır! İşte android Youtube reklamları engelleme işlemine dair merak edilenler!

Android Youtube Reklam Engelleme

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen akıllı telefonların işletim sistemleri farklıdır. Birçok telefonun ortak işletim sistemi olan android sisteminde kullanılabilecek popüler uygulamalar vardır. Popüler uygulamalar söz konusu olduğunda öne çıkan Youtube uygulamasını birçok kullanıcı akıllı telefonundan takip ediyor. Android Youtube reklamları engelleme ile birlikte video izleme sırasındaki reklamların önüne geçmek mümkündür.

Youtube tarafından gösterilen reklamlar farklı videolarda ortaya çıkar. Videolardaki reklamların çeşitli olumsuzluklara sebep olması nedeniyle reklam engelleyiciler kullanılır. Android cihazlar için de kullanılabilecek farklı reklam engelleyiciler vardır. Uygulama mağazası veya apk dosyaları üzerinden yükleme yaparak reklam engelleyici kullanımının avantajını elde edebilirsiniz. Kendi cihazınıza uygun eklentileri tercih edebilirsiniz.

Youtube Reklam Engelleme

Youtube Reklam Engelleme Chrome

Son dönemlerde kullanım oranı artan web tarayıcılar arasında yer alan Chrome, kullanıcılara özel avantajlar sunuyor. Video izlemek için Youtube platformunu tercih eden kullanıcılar, Chrome tarayıcısını kullanarak reklamları engelleme eklentisiyle reklamsız video izleyebiliyor. Youtube reklamlamları engelleme Chrome için eklentileri kullanmak mümkündür. Chrome üzerinde reklam engelleme işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda reklam engelleme için ilk olarak Chrome tarayıcısının yüklenmesi gerekmektedir. Chrome tarayıcısını ücretsiz bir şekilde yüklemek mümkündür.

Hızlı ve güvenli bir tarayıcı olduğu için sıkça tercih edilen Chrome internet tarayıcısında reklamları engellemek mümkündür. Tüm internet platformlarında odluğu gibi Youtube reklam engelleme için de eklentiler kullanılabilir. Reklamları engellemek için yapılması gerekenler şunlardır;

  • Chrome tarayıcısındaki ayarlar menüsünden uzantılar sekmesi açılır.
  • Daha fazla eklenti yükle seçeneğinden uygulama mağazasına giriş yapılır.
  • Eklenti mağazasından adblock veya Youtube adblock eklentileri yüklenir.

Görüldüğü üzere basit işlemlerle birlikte Youtube platformundaki reklamları kalıcı olarak engellemek mümkündür.

Youtube da Reklam Engelleme

Tarayıcılara veya cihazlara yüklenen eklentiler aracılığıyla farklı internet platformlarındaki reklamları engellemek mümkündür. Youtube da reklamları engelleme işlemi için kullanılabilecek farklı eklentiler vardır. Tarayıcıların eklenti ayarları bölümünden hızlı ve pratik bir şekilde reklam engelleme eklentisini yükleyebilirsiniz.

Popüler olarak kullanılan tarayıcılardaki engelleme işlemi eklenti kullanımı ile gerçekleştirilir. Aynı zamanda Youtube tarafından sunulan Premium hizmetiyle birlikte reklamsız kullanım avantajı ortaya çıkar. Youtube reklamları engelleme için kullandığınız tarayıcıya uygun reklam engelleyici eklentisini kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here