Ana sayfa Web Tasarım WordPress Site Kurma – Blog Açma 2021

WordPress Site Kurma – Blog Açma 2021

1098
1
wordpress site kurma
wordpress site kurma

Bilindiği gibi son yıllarda blog açmak popüler bir hale geldi. Güzel bir fikri olan herkes blog yazarı olmak için wordpress site kurma-blog açma 2021 gibi aramalara başladı. Blog yazarlığı konusunda ileriki yazımızda birçok konuya değineceğiz fakat şimdi güzel fikrinizi web dünyasına aktarma seçeneklerinden biri olan bir wordpress sitesi nasıl kurulur ? konulu yazımıza odaklanalım. WordPress site kurma-blog açma 2021

WordPress Nedir ? Ne İşe Yarar ? Blog Açma 2021

WordPress dünyada en çok kullanılan açık kaynak kodlu (yani herkes tarafından geliştirilebilir, öneri sunulabilir) bir platformdur. Bu platformda kendi sunucumuz varsa sunucumuz üzerine wordpress kurulabilir. Yani anlayacağınız üzere wordpress blog kurma yöntemlerinden birisidir. WordPress’de neredeyse herşey düşünülmüş(bütün eklentiler, tasarımlar vs.) yapmanız gereken tek şey birkaç tık ile web sitenizi oluşturmak. WordPress site kurmak-blog açma 2021 yazımızın devamı için okumaya devam ediniz.

wordpress temaları
wordpress temaları

WordPress Site Kurma – WordPress Sitesi Nasıl Kurulur

Worpress sitesi kurmadan önce bir adet domain bir adet hosting alanına sahip olmanız gerekiyor. Açacağınız blog yada web sitesinin domaini seçerken iyi bir tercih yapmanızı öneririm. Aşağıda sizlere hosting firması seçmeniz için hangi kriterlere dikkat etmenize dair yazımızı ipucu olarak bırakıyorum okumanız faydanıza olucaktır. Yazımızda wordpress üzerinden bir satınalma ile web sitesi kurulumu yapılcaktır. İleriki içeriklerimizde özel bir hosting firması ile host ve alanadı satın alıp manuel tema seçimi ile kurulum yapmayı anlatıcam.

Hosting ve alanadı(domain) aldıktan sonra yapmanız gerekenleri tek tek aşağıda resimli bir şekilde anlatıyor olacağım. WordPress site kurulumu, wordpress sitesi nasıl kurulur, wordpress hosting konularında bilgi almak için yazımızın devamını okuyunuz…

Adım Adım WordPress Site Kurulumu

Evet burada adım adım size wordpress üzerinden nasıl bir blog kurulur resimli anlatıcam. Ücretsiz blog kurulumu, wordpress nedir, wordpress site kurulumu 2021

web sitesi oluşturma
web sitesi oluşturma

1-İlk önce google da wordpress diye aratarak karşımıza çıkan ilk siteye giriyoruz. Girmek için tıklayınız

wordpress blog
wordpress blog

2-Açılan sitede “Web sitenize başlayın” yazısına tıklayınız.

wordpress blogu açma 2020
wordpress blogu açma 2021

3-E-posta adresinizi yazınız. “Bir kullanıcı adı seçin” yazan yere blogunuzda ilerde örneğin bir yazı yazdınız yazdığınız yazıyı hangi kullanıcı yazmış burası o kısım. Ona göre güzel bir kullanıcı adı bulun. Birçok blogger web sitesinin ismini yazıyor. Şifrenizide yazdıktan sonra hesabınızı gözden geçirin butonuna tıklayalım.

blog yazarı olmak
blog yazarı olmak

4-Burada nasıl bir web sitesi oluşturmak istediğinizi size sorucak. Eğer birşeyler satacağınız bir mağazanız olsun istiyorsanız çevrimiçi mağaza, eğer bir blog oluşturmak istiyorsanız “blog” kısmına tıklayalım.

5-Oluşturduğunuz blogun içeriği ne olucak ? Burada kategoriyi seçiyoruz. Bir gezi blogu olucaksa seyahat, fotoğrafçılıkla ilgili olacaksa ilgili kategoriyi seçip devam edelim.

ücretsiz blog açma
ücretsiz blog açma

6-Blogunuzun en üstünde yazılı olucak olan başlığın ne olacağını seçin ve yazın. Ardından devama basalım.

Blog açma 2021-Wordpress Kurulumu Yazımızın Devamı İçin…

7-Burası önemli. Çünkü ücretsiz bir alanadı mı yoksa ücretli bir alanadı mı yani web sitenizin ismi. Biz burada örnek olması açısından ücretsiz bir alan adı ile devam ediyoruz. Ücretli bir alan adı istiyorsanız .com ile biten diğer kısmı seçebilirsiniz.

8-Burada alacağınız host paketinin içeriği ile fiyatlamalar mevcut. Bunları ilerde güncelleyebilceğinizden şimdilik en ufak paketi alabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda özel hosting şirketlerinden hosting satın alıp istediğimiz temada web sitesi kurmayı anlatacağım. Burada kişisel seçeneği tıklayıp devam edebiliriz.

9-Ad soyad, e-posta gibi bilgilerinizi giriniz. Ödeyeceğiniz paket tutarı sağ tarafta yazmaktadır. Bunlar dediğim gibi wordpress’in sunmuş olduğu hizmet fiyatlarıdır. İsterseniz wordpress üzerinden değil farklı bir hosting şirketinden host kiralayıp istediğiniz temada blogunuzu kurabilirsiniz. Fiyat farklılıkları mutlaka olucaktır.

10-En son olarakta kredi kartı bilgilerinizi sizden isteyeceklerdir. Burada 1 yıllık 156 TL ödeme alıyorlar. En düşük paketi seçmemize rağmen fiyatların diğer özel host firmalarına nazaran çok rekabetçi olduğunu söyleyemem.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here