Ana sayfa Web Tasarım Google Sıralamada Yükselmek İçin En Başarılı 10 Tavsiye

Google Sıralamada Yükselmek İçin En Başarılı 10 Tavsiye

649
0
Google sıralamada yükselmek
Google sıralamada yükselmek

Aklınızda bir fikir vardı ve sizde birçok insan gibi bir web sitem olsun bildiklerimi karalayayım istediniz buraya kadar herşey çok güzel. Fakat yazdıklarınızı da herkesin okumasını istersiniz. İşte burada google seo kriterleri devreye giriyor. Birçok metin yazarının akıllarındaki soru olan google sıralamada yükselmek nasıl olur sorusunu nacizane fikirlerimle sizlere aktarmaya çalışacağım. İşte sizlere google’da ilk sayfada çıkmak için yapılması gereken 10 test edilmiş tavsiye.

Bir web siteniz var ve yazdığınız içeriklerin okunma sayıları çok mu düşük ? Kimse yazdığınız yazıları okumuyor mu ? Kendi kendinize sitemi üst sıralara nasıl taşırım diye soranlar için kendi web sitemin 4 aylık performansından yola çıkarak denenmiş 10 tavsiyemi sizinle paylaşıcam.

Google Sıralamada Yükselmek İçin Ne Yapmalı

1.Yazıcağınız yazının başlığı maksiumum 9-10 kelime civarında olsun. Ve yazı yazıyorken mutlaka bir google seo eklenti aracı kullanın. Google uzun başlıklık yazıları sevmez. Başlık oluştururken sade ve anlaşılır olmaya özen gösterin.

İyi Bir Blog Açmadan Önce Yapılması Gerekenler

2.Arama motorlarında ilk sırada yer almak için ne yapmak gerekir ? Blogunuza ya da sitenize içerik eklemeden önce yazınızla ilgili anahtar kelime analizi yapın. Bu yapacağınız anahtar kelime analizi ile örnek veriyorum “adaçayının faydaları” konulu bir yazı yazıyorsunuz. Google da adaçayının faydaları diye arama yaptığınızda kullanıcıların adaçayı ile ilgili hangi aramaları gerçekleştirdiğini görüceksiniz. Konunuzla ilgili anahtar kelimeleri çıkardıktan sonra bir yere kayıt edin ve yazınızı yazarken burada görünen anahtar kelimeleride yazıcağınız yazıda uygun cümlelere koymayı unutmayın.

Google sıralama kriterleri
Google sıralama kriterleri

3.Yazacağınız yazı içerisinde başlık dağılımına özen gösterin. Yazı içerisinde toplamda 4-5 başlık kullanımı yaptığım uygulamalar sonucunda ideal olarak görünmektedir. Ayrıca tüm başlıklarınızın h2 formatında olmamasına dikkat edin. Çünkü google h1,h2,h3,h4,h5 başlık kriterlerini önem derecesine göre arama sonuçlarına dahil etmektedir.

4.Siteyi google da üst sıralara çıkarma nasıl olur ? Sorusunu google da arattığınızda göreceğiniz muhtemel cevaplardan biriside üzerine yüzlerce tl para ödenen backlink uygulamasıdır. Bunlar için özel platformlar dahi mevcut. Açık söylemek gerekirse google un sıralamalarda kullandığı yapay zekası parayla satın alınan backlinkleri göremeyecek kadar basit değil 🙂 Bu yüzden size parayla backlink almanızı tavsiye etmem kendi sayfalarınızı oluşturup kaliteli içeriklere link verirseniz faydalı olabilir. Anlatmak istediğim google da üst sıralara çıkmak istiyorsanız nitelikli backlinkler almanız gerekmektedir.

Seo Hataları 2020 Web Site Performansı Arttıran Seo Tekniği

Blogu Google Da Üst Sıralara Çıkarmak

5.Sayfa hızınıza dikkat edin. Google speed ile sayfa hız testleri yapıp internet sitenizin mobil ya da masaüstü cihazları için hızını test edebilirsiniz. Hızınıza engel olabilecek eklentileri kaldırın, mutlaka ssl ve cache hizmeti kullanın. Web sayfalarınızda hızı arttırmak istiyorsanız mobil cihazlar için amp sayfalarını kesinlikle tavsiye ediyorum. Bunun dışunda blogunuzu google da üst sıralara çıkarmak istiyorsanız yüklediğiniz resimlerin kalitesini yeni nesil resim formatı webp formatında yükleyin ya da internette online resim sıkıştırma uygulamalarını kullanın.(WordPress için resim sıkıştırma uygulamalarını çok tavsiye etmiyorum çünkü hepsi ücretli. Ücretsiz sürümlerin aylık yükleme kotası mevcut)

6.Google seo çalışmasınasıl yapılır ? Web sitenizin facebook,twetter,pinterest gibi platformlarda sayfalarını açın ve içeriklerinizi bu tür mecralarda paylaşın. Seo analizi yapan birçok kişi bu uygulamanın birçok kötü backlink uygulamasından daha faydalı olduğunu görücektir. WordPress kullanıyorsanız sosyal medya paylaşımları için open graph özelliğini açmayı unutmayın.

google'da ilk sayfada çıkmak
google’da ilk sayfada çıkmak

7.Kesinlikle kopya içerik kullanmayın. İçerik yazarken kopya içerik kullanmak google sıralama kriterleri açısından negatif bir puan niteliği taşır. Bu açıdan inceleme yaptığınızda çoğu finansal haber siteleri içeriği paylaştığı için arka sıralarda yer alırlar. Günlük 10 tane kopya içerik yazıcağınıza 2 tane özgün içerik yazmak sitenizin sıralama açısından daha iyi olucaktır.

Arama Motorlarında İlk Sırada Yer Almak İçin Ne Yapmak Gerekir

8.Google sıralamada yükselmek isteyenlere verebileceğim en iyi tavsiyelerden birisi de içeriğinizin içinde konunuza bağlı olarak farklı bir yazınıza link verin. Kullanıcı merak ettirin ve sitenizde kalma oranını yükseltin. Eğer kullanıcı sitenizi sever hatta tekrar doğrudan trafik yaratıp blogunuza ya da sitenize dönüş sağladığında demekki doğru bir iş yapıyorsunuz anlamına gelmektedir. Google kullanıcı deneyimi konusuna oldukça önem vermektedir.

9.Google ilk sayfada çıkmak çoğu zaman çok zordur. Fakat iyi bir analiz ile sitenizin zamanla tanınırlığı ve domain otoritesi sayesinde ilk sayfalara doğru yolculuk etmeye başlarsınız. Sitenizde google sıralamarında üst sıralara çıkmanın bir diğer yollarından birisi de snippet kurallarıdır. Yazacağınız yazıda neden, nasıl, nerede gibi sorgu başlıklarıyla içerik yazdığınızda snippete uygun özgün içerik yazarsanız ilk saydada olucaksınız. Snippet bulunan sitelerin tıklanma oranları diğer sitelere nazaran 2 kat artmaktadır.

10.Son olarak sizlere ilk sayfada çıkma garantili seo çalışması yapıyoruz ya da kaliteli backlinkler ile google sıralamada yükselmek mi istiyorsunuz kampanyalarına kulak asmayın. Unutmayın yapmanız gereken tek şey özgün içerikler yazabilmek. Herkese başarılar diliyorum 🙂

Yoast Seo Kullanımı-SEO Uyumlu Yazı Yazmak 2020

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here