Ana sayfa Web Tasarım En İyi Hosting Firmaları 2021

En İyi Hosting Firmaları 2021

3228
4
hosting firmaları
hosting firmaları

İyi bir web sitesi açmadan önce yapmanız gereken en önemli konulardan biriside en iyi hosting firmaları 2021 bilmeniz gerekmektedir. Web sitesi kurulurken iyi bir domain sağlayacısının yanında kaliteli hosting firmalarınıda bilmek gerekir. Hosting hizmetinin mantığı hızlı güçlü bir bilgisayar ve hızlı bir internet sağlayıcı hizmetlerinin biraraya gelmesiyle oluşur.

En iyi hosting firmasını seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Hosting firmaları bünyelerinde çeşitli hizmetler sunarlar. Bunlar sanal sunucu barındırma ve servis sağlama hizmetidir. Bazı firmalar gelişmiş altyapıları sayesinde sağladıkları bu servis sağlayıcı hizmetinin 7/24 çeşitli destek ve çözümleriyle müşterilerine anında yardımcı olabilmektedir. Hiçbir yönetici alan adı sağlayıcısında yada host servisinde sorun yaşadığında beklemek istemez, bu yüzden servis sağlayıcı hosting firmalarının 7/24 destek vermeleri özellikle geceleri nöbetçi birilerini bulundurmaları büyük önem taşımaktadır. Kaliteli host firması seçerken firmanın uzmanlık alanı, hostun hızı, destek hattı, fiyatı ve performansı gibi ölçütleri değerlendirmenizde fayda var. Aşağıda sizler için en iyi hosting firmaları 2021, en hızlı hosting firmaları ve en kaliteli hosting firmalarını derlemeye çalıştım.

Yazımızda farklı host firmalarını karşılaştırabilmek adına http://www.hostbul.net/ sitesindeki verilerden yararlandım. Sizlerde burdaki verileri kontrol ederek iyi bir tercihte bulunabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi aylık en çok ziyaret edilen host firmaları listelenmiştir. Bunların içerisinde Veridyen, Niobeweb, Hozzt, Doruk, Güzel Hosting ve bu listede görülmeyen Turhost ve Natro hakkında sizlere doğru bilgileri aktarıyor olucam. Aşağıda en çok olumlu ve olumsuz yorum alan host firmalarınıda inceleyebilirsiniz.

En iyi hosting firmalarını inceleyelim

 • 2016 yılında izmir merkezli ve %100 türk sermayesi olan bir limited şirkettir. Günübirlik iş yapan şirketlerden olmadığını anlıyoruz.
 • Tüm sunucuları ve sunucu ekipmanları Hewlett Packard Enterprise, Dell EMC, SuperMicro ve Samsung markalarından oluşmakta olup tamamı gerçek rackmount sunuculardır. Kesinlikle desktop (masaüstü) bilgisayar bulunmamaktadır. Network ekipmanlarında ise Juniper ve Cisco tercih etmekteler.
 • Hizmetlerden memnun kalmadığınızda 7 gün içerisinde para iadesi seçeneği sunmaları kendilerine ne kadar güvendiğinin resmi. Ve en önemlisi 7/24 teknik destek sözü veriyor olmaları.
 • Bayi hosting, web hosting, e-ticaret hosting, kurumsal hosting, wordpress hosting, joomla hosting, hazır site hosting gibi hizmetler barındıran firmada sanal sunucular, bulut sunucular, alan adı alma, SSL ve yedekleme konularında hizmet veriyorlar.
 • Firmanın kullandığı hosting sisteminde minimum cevap verme süresi 1.47 saniye, ortalama cevap verme süresi 1.53 saniye, maksimum cevap verme süresi ise 1.61 saniyedir.

Veridyen bilişm teknolojilerine gitmek için tıklayınız.

İzmir merkezli 2000 yılında faaliyet başlayan şirket 100 bini aşan domain kaydı gerçekleştiren, 30 binden fazla siteye hosting hizmeti sağlamış. Ayrıca 1000’den fazla sunucu hizmeti vermiştir. Şirket 15 gün geri ödeme garantisi vererek çalışmakta. Sunucular 24 saat kesintisiz izlenmekte. Kaliteli işini iyi yapan köklü bir firma diyebiliriz. Sitelerinde bilgi bankası ve blog sayfaları bulunmakta bilmediğiniz birçok konuda faydalı olabilcek içeriklerle müşterilerini bilgilendiriyorlar.

Niobeweb’e gitmek için tıklayınız.

Güvenliğe oldukça önem veren bu firma 15 gün içerisinde geri ödeme ile kesinlikle deneyebilirsiniz. Destek konusunda iyi bir hız süreleri var ortalama 4-5 dakikada cevap veriyorlar.Aşağıda firmanın hız&performans verilerini paylaşıyor olucam.

 • Minimum Cevap Verme Süresi:  1.40 saniye
 • Ortalama  Cevap Verme Süresi: 1.71 saniye
 • Maximum Cevap Verme Süresi: 2,05 saniye
 • Hozzt Server Lokasyonu: İstanbul

Hozzt hostine gitmek için tıklayınız.

En kaliteli hosting firmaları yazımızın devamı için aşağıya bakınız.

1993 yılında Türkiye’nin ilk internet servislerini veren firma olarak karşımıza çıkan doruknet ilk olarak alternatif ses operatörlüğü hizmetiyle ön plana çıktı. Yazımızda paylaşmış olduğumuz diğer hosting şirketleri gibi 7/24 desteği olması güzel bir avantaj. Şirket bünyesinde çeşitli web hosting ve ssl paketleri mevcut. Fiyatları çok rekabetçi diyemicem fakat güvenilir eski bir firma incelemek faydalı olabilir.

Doruknet’e gitmek için tıklayınız.

2008 yılında kurulan şirket rekabetçi fiyatlarla ve yapılan performans testleriyle en iyi diyebilceğimiz hosting firmalarından birisi olan güzel hosting vermiş olduğu hız sonuçlarıyla beni etkilemeyi başaran firmalardan birisi olmuştur. 3 gün içerisinde müşterilerine iade seçeneği sunmakta. 7/24 müşterilerine destek sözü veren firma Merkezi denizli olan host firmasının hız testlerini inceleyelim.

 • Minimum Cevap Verme Süresi:  1.18 saniye
 • Ortalama  Cevap Verme Süresi: 1.46 saniye
 • Maximum Cevap Verme Süresi: 1.78 saniye
 • Güzel Host Server Lokasyonu:   Denizli

Güzel Host’a gitmek için tıklayınız.

Türkiyede en iyi blog sitelerinin genelde tercih ettiği host firması olan turhost gerçekten verdiği hizmet ile farkını ortaya koyuyor (bende kullanan birisi olarak söylüyorum) Gerek teknik destek gerek hız konusunda oldukça tatmin edici hizmetler sunan firma WordPress sitesinde önerilen host şirketi olarak 1. sırada gösterilmektedir. Eğer host seçiminde kararsız kaldıysanız ve aklınızda soru işaretleri yaşıyorsanız kesinlikle düşünmeden hizmet satın alabilceğiniz yer olarak tavsiye ederim. 15 gün içerisinde iade politikası var ve fiyatlar oldukça rekabetçi.

 • Minimum Cevap Verme Süresi:  1.33 saniye
 • Ortalama  Cevap Verme Süresi: 1.60 saniye
 • Maximum Cevap Verme Süresi: 2.54 saniye
 • Turhost Server Lokasyonu: İstanbul

Turhost’a gitmek için tıklayınız.

İncelemeler arasında cevap verme süresi olarak diğerlerine göre ortalamanın altında kalan natro hosting bünyesinde domain, sunucu, SSL, marka tescili, WPFest, şifrematik, tercih sihirbazı gibi hizmetleri sunuyor. 15 gün içerisinde iade seçenekleri var ve 7/24 destek ekibi ile rekabetçi fiyatlar sunuyorlar. Firmanın web sitesinde “nasıl yapılır” ve “bilgi bankası” bölümleri mevcut. Bilmediğiniz konularda buradan faydalabilirsiniz.

Natro hosting firmasına gitmek için tıklayınız.

Host firmaları arasında güncel bir fiyat&perfmans sıralaması yapıcak olursak bence;

1.Turhost

2.Güzel Hosting

3.Veridyen

4.Hozzt

5.NiobeWeb

6. Natro Hosting

7.Doruknet

4 YORUMLAR

 1. I like the helpful information you provide in your articles. I’ll bookmark your blog and check again here regularly. I’m quite certain I will learn many new stuff right here! Best of luck for the next!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here