Ana sayfa Teknoloji Zoom Programı Yasaklandı Mı Zoom Güvenilir Mi

Zoom Programı Yasaklandı Mı Zoom Güvenilir Mi

465
0
zoom yasaklandı mı
zoom yasaklandı mı

Yetkililerden yapılan açıklamalar üzerine birçok kullanıcı zoom programı yasaklandı mı, zoom güvenilir mi diye sorgulamaya başladı. SpaceX ve ülkemizdeki bazı özel şirketlerin zoom programının kullanımının güvenlik açığı doğurabilceği düşüncesiyle programın kullanımı yasaklandı. Fakat şuan için kişisel kullanımlarda herhangi bir kısıtlama söz konusu değil. Peki zoom programı yasaklandı mı ilgili içeriğin devamı haberimizde…

zoom güvenilir mi
zoom güvenilir mi

Coronavirüs salgınının küresel boyutlara ulaşması sonucunda birçok kişi işlerini yürütmek için video konferans uygulamalarına yönelmeye başladı. Aralarında uzun yıllardır kullanımda olan zoom uygulaması popülerliğini arttıran en iyi programlardan birisi oldu. Bir süre sonra zoom görüşmelerinde zoom trolleri videolara sızarak sabote etmeye başlamıştı. Kullanıcılar bu haberlerin ardından zoom programı yasaklandı mı , zoom yasakladın mı, zoom güvenilir mi merak etmeye başladı. FBI yapılan sabotajlara karşı zoom trollerine yönelik bekleme odalarını aktifleştirildi.

Zoom Programı Yasaklandı Mı ?

Bunun yanı sıra İOS uygulamasında zoom uygulamasının Facebook’a analiz verilerini aktarması geçtiğimiz günlerde gündem yarattı. Zoom uygulamasında farkedilen bir başka dikkat çekici ayrıntı ise 30 dakika boyunca aktif olmayan kullanıcılar zoom konferans sahibine bilgilendiriliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan zoom yetkilileri özelliğin eğitim amaçlı kullandığının altını çizdi.

Bir diğer konu ise zoom uygulamasında uçtan uca şifreleme özelliğinin bulunmaması. Zoom yetkilileri konu hakkında yaptığı açıklamada uçtan uca şifreleme olduğunu belirtselerde üçüncü kişilerin erişimine kapalı olması gereken bilgiler zoom tarafından görüntülenebiliyor.

Peki zoom programı güvenilir mi ?

Gerçekleşen bir siber saldırı sonucunda şirketin e-posta hesaplarının sızdırılması sonucunda Elon Musk’ın şirketi SpaceX zoom uygulamasının kullanımını yasakladı. Konu hakkında sadece SpaceX değil ülkemizde birçok şirketin farklı alternatifler kullandığı belirtildi.

Sizlerde konu hakkında alternatif üretbilir aşağıda Microsoft’un skype meet now uygulamasını kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here