Ana sayfa Teknoloji Zoom Nedir, Nasıl Kullanılır? 2021 Güncel Bilgiler!

Zoom Nedir, Nasıl Kullanılır? 2021 Güncel Bilgiler!

250
0
Zoom Nedir, Nasıl Kullanılır?

Zoom nedir? Zoom, iş ve eğitim hayatında kullanılan etkili bir toplantı yapma yazımıdır. Uzaktan eğitimin en önemli bir parçası haline gelen zoom nasıl kullanılır? Zoom, online olarak toplantılarınızı gerçekleştirebileceğiniz, bir uygulamadır. Canlı toplantılar yapmanıza olanak sağlayan bu uygulama, günümüz corona virüs döneminde sıklıkla tercih edilmektedir.  Özellikle online toplantı uygulamaları kapsamında en çok tercih edilen uygulama diyebiliriz. Peki; zoom nedir, nasıl kullanılır? İşte bu sorulara ait merak ettiğiniz tüm detaylar!

Zoom programı, iş hayatında ve eğitim hayatında çok önemli bir kapsamdadır. buna bağlı olarak zoom meeting ile iş hayatınızda ki bütün toplantılara, evinizden keyifle katılabilirsiniz. Aynı şekilde eğitim kapsamında ki kurslarınızı, derslerinizi, kısacası her türlü eğitimi, zoom üzerinden alabilirsiniz. Bu sayede günümüz coronavirus dönemini daha sağlıklı geçirmiş olursunuz. Pek çok avantajı olan zooom uygulamasının en önemli avantajı da online olmasıdır.

Teknolojinin her geçen gün daha çok ilerlemesiyle beraber, sanal ortam da birçok online toplantı da geliştirilmiştir. Bu online toplantı programlarından bir tanesi de bildiğiniz üzere, zoom meeting programıdır. Muhteşem özellikleri ile karşımıza çıkan bu program, uzaktan eğitim ve toplantı yapabilme imkanı sunuyor. Bundan dolayı zoom uygulamasına, online toplantı merkezi diyebilmek de mümkündür.

Zoom Nasıl Kullanılır?

 Zoom meeting uygulaması, 2011 de Eric Yuan tarafından kuruldu. 2014 de ise uygulama tüm dünya da yayımlandı. Buna bağlı olarak android ve apple mağazalarda zoom meeting uygulaması bulunuyor. Aynı zaman da program tarayıcıdan da telefona, tablete ve bilgisayara indirilebilir. Bu bağlamda zoom uygulaması her cihazda rahatlıkla kullanılabilir. Tek yapmanız gereken, bu uygulamayı indirmek ve toplantınıza katılmaktır.

Zoom Nedir, Nasıl Kullanılır?

Zoom meeting programını kullanmak için ilk olarak üye olmanız gerekir. Üye olduktan sonra, zoom meeting uygulama içinde ki pek çok özellikten de yararlanmanız mümkündür. Bunlarla beraber, gerek konferans, gerek toplantı her türlü programa da katılabilirsiniz. Aynı zamanda üyeliğiniz altında kendinizde zoom üzerinden dilediğiniz gibi çeşitli konferanslar ve toplantılar düzenleyebilirsiniz. Online toplantı salonuna şifre koymanız da mümkündür. Bu sayede online toplantıya katılacaklar, sizlerin koyduğu şifre ile toplantıya katılabilecektir.

Zoom Meeting Ne İşe Yarar?

Teknoloji geliştikçe ve ilerledikçe, zoom meeting uygulaması da ortaya çıktı. Üstelik yayınlandığı günden beri, milyonlarca kişinin kullandığı bir sosyal platform oldu. Buna bağlı olarak da zoom meeting ne işe yarar? Soruları da peş peşe geldi. Elbette ki çok rağbet gören bir programın ne işe yaradığını merak etmek, gayet mantıklıdır. Zoom meeting kısaca, online konferanslar ve toplantılar yapabileceğiniz bir programdır. Zoom meeting uygulamasından yararlanmak için ilk olarak üye kaydı oluşturmalısınız.

Programa kayıt olduktan sonra, toplantılar düzenleyebilir, canlı konferanslara katılabilirsiniz. Kısacası, zoom programı ile dünyanın her yerinden eğitimlere, iş gibi faaliyetlere online olarak katılabilirsiniz. Buna bağlı olarak programdan toplantı yapmayı düşünüyorsanız eğer, katılımcı sayısı 100 kişi olarak belirlenmiştir. Bununla beraber süre de 30 dakikadır. Bu sınırlar, ücretsiz kapsamdadır. Daha fazla katılımcı ve süre talep ediyorsanız, premium üyelik alabilirsiniz. Zoom nedir, nasıl kullanılır? sorusuna cevap olarak, online olduğu için pc üzerinden kullanmak ideal olabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here