Ana sayfa Popüler WhatsApp Sohbet Yedekleme Nedir? Nasıl Yapılır?

WhatsApp Sohbet Yedekleme Nedir? Nasıl Yapılır?

200
0
WhatsApp Sohbet Yedekleme

WhatsApp sohbet yedekleme nedir? Pratik bir şekilde mesaj gönderme fırsatı sunan WhatsApp, herkesin telefonunda bulunmaktadır. Bu durum WhatsApp yedekleme konusunu, merak konusu haline getiriyor. WhatsApp sohbet yedekleme konusunda da iddialı olan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulama güvenilir olmasının yanında popüler oluşu ile de herkesin kullandığı bir uygulama haline geldi. WhatsApp sayesinde adeta SMS devri de kapandı. Elbette ki bir devri kapatan WhatsApp, kullanıcıları için belge ve mesaj yedekleme imkanını da sunmaktadır.

Bazı sohbetlerin silinmesi, önemli bilgilerin gitmesine de neden olmaktadır. WhatsApp uygulamasında; iş, eğitim veya özel hayat ile ilgili birçok bilgi yer alabilmekte… Dolayısıyla da yedekleme konusu, bu durumda daha önemli oluyor. Yedekleme sayesinde belgelerin ve fotoğrafların gitmesine üzülmeniz için bir sebep kalmıyor. WhatsApp’ı yedekleyerek güven içerisinde tüm bilgilerinizi saklayabilirsiniz. Peki, iPhone WhatsApp yedekleme işlemi nasıl yapılmaktadır? İşte ayrıntılar!

iPhone WhatsApp Yedekleme

iPhone, kullanım konusunda kolay bir işletim sistemine sahiptir. WhatsApp uygulamasındaki mesajları yedeklemede de oldukça basit adımları kullanıcılarına sunuyor. iPhone WhatsApp yedekleme işlemi için sadece birkaç adım yeterli oluyor. Ayarlar menüsünden, ‘’Sohbet Ayarları’’ kısmına girdikten sonra, ‘’Sohbetleri Yedekle’’ kısmına basarak devam edebilirsiniz. Buradaki seçeneklerden yedek oluşturmak mümkün! Aynı zamanda yedeklenecek tüm WhatsApp konuşmalarındaki video ve fotoğrafları almak, seçenek olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

iCloud, iPhone’un bulut sistemidir. Bulut sisteminde tüm belgeler ve bilgiler saklanır. Tabii ki siz izin verirseniz! Bu durumda iCloud, sohbeti yedek aldığı için yeni bir telefona geçseniz bile sohbet yedeği otomatik olarak gelmektedir. WhatsApp yedekleme yaparak, tüm konuşma geçmişinizi burada güvenle saklayabilirsiniz.

Yedekleme için bir diğer yol, mail yöntemidir. Mail adresinize, iPhone sohbet yedeğini veya geçmişinizi gönderebilirsiniz. Böylece mailinizde sohbet yedeğiniz bulunmuş olur. WhatsApp’ta gönderdiğiniz ve gelen mesajları yedeklediğiniz zaman her an ulaşabilmeniz mümkündür.

WhatsApp Sohbet Yedekleme

Google Drive’da yedekleme için oldukça uygun bir adım olacaktır. Yedeklemeleri; günlük, haftalık ve aylık periyotlar halinde yapabilirsiniz. Bu yedekleme seçeneği için; Ayarlar>Sohbetler>Sohbet Yedeği seçeneklerinin takibini yapmanız gerekiyor. Daha sonra ‘’Google Drive’a Yedekle’’ seçeneği ile yedekleme işlemini başlatabilirsiniz. Bu sayede Gmail adresinizin bağlı olduğu Google Drive ile her an yedeklemeniz elinizin altında olacaktır. Elbette ki WhatsApp sohbetlerinin yedeklenmesi de beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

WhatsApp Sohbetlerini Yedekleme

iPhone’da, iCloud yedekleme sistemini kullanarak istediğiniz zaman yedekleme ve yedeklemeyi geri alma işlemini yapabilirsiniz. Sohbet yedekleme için IOS işletim sisteminde birkaç adım uygulamanız gerekmektedir. WhatsApp sohbet yedekleme için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

  • ‘’Ayarlar’’ ekranına girerek, burada yer alan ‘’Sohbetler’’ seçeneğini seçmelisiniz.
  • Karşınıza gelen ‘’Sohbet Yedeği’’ seçeneğine dokunarak seçim yapmalısınız.
  • ‘’Sohbet Yedeği’’ seçeneğine basarak yedekleme işlemini başlatmış olursunuz.
  • Aynı seçenek sayfası içerisinde ‘’Otomatik Yedekleme’’ seçeneğini seçerek, yedekleme zamanı belirleyebilirsiniz.
  • Yedekleme yapabilmek için yeterli yere sahip olmanız gerekmektedir.
  • Yedekleme yapabilmek için Apple Kimliğine ve şifresine sahip olmanız gerekmektedir.
  • Yedekleme yapabilmek için Apple cihazının güncel sürümde olması gerekmektedir.

WhatsApp yedekleme işlemi için bu adımları izleyerek tüm sohbetleri yedekleyebilir ve güven içerisinde uygulamayı kullanabilirsiniz. Böylece WhatsApp uygulamasının pratik bir şekilde yedekleme işlemine olanak tanıdığını ifade edebiliriz!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here