Ana sayfa Teknoloji Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme 2021

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme 2021

11012
0
whatsapp silinen mesajları geri getirme
whatsapp silinen mesajları geri getirme

Dünya’nın en popüler uygulamalarından olan Whatsapp’ta bilinmeyen birçok özellik var. Bunlardan biriside Whatsapp silinen mesajları geri getirme konusu. Telefonunuzu değiştirdiğinizde yada yanlışlıkla Whatsapp sohbet listenizden bir arkadaşınız yada ailenizle olan konuşma geçmişini sildiğinizde bütün konuşmaların silindiğini mi düşünüyorsunuz ? Tabiki de hayır. Whatsapp sizin yerinize bütün konuşmaları ve fotoğrafları yedekleme yapar. Yapılan yedekleme ile Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme özelliğinide kullanmış olursunuz. Yapmanız gerekenleri aşağıda adım adım listeledik. İşte sizler için Whatsapp silinen mesajları görme nasıl yapılır başlayalım.

Popüler mesajlaşma uygulamarından Whatsapp her konuşma geçmişini öğlen saat 2’de otomatik olarak telefonunuza yada Google Drive hesabınıza yedekler. Fakat bazı durumlarda Google Drive yedeklemesi yapılmadıysa Whatsapp’ı silip tekrar kurmak gerekebilir bu sayede geçmiş mesajlaşma listenizi görmüş olursunuz. Whatsapp’ın sunmuş olduğu yedekleme sayesinde ister Android ister İOS işletim sistemlerinde mesajlarınızı geri alabiliyorsunuz. Sözü daha fazla uzatmadan Whatsapp silinen sohbeti geri getirme nasıl yapılır başlayalım.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır

Whatsapp silinen mesajları geri yükleme için öncelikle yukarıda belirttiğim gibi Whatsapp yedeklerinizi aldıysa Google Drive gibi hesaplara kayıt edebilmektedir. Whatsapp yedeklerinin Google drive hesabınıza kayıt edilip etmediğine bakalım.

Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın. Ve sırasıyla ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeğine basın. Burada son yedekleme tarihi ve saati istediğiniz konuşmaları içeriyorsa bu yöntemi kullanarak Google Drive üzerinden sohbet yedeklerimizi geri alabiliriz. Eğer yedekleme yoksa diğer yöntemi kullanmaya devam edelim. Fotoğrafta gördüğünüz gibi benim Google Drive üzerinde yedeklemem mevcut değil.

whatsapp silinen sohbetleri geri getirme
whatsapp silinen sohbetleri geri getirme

İkinci yöntem olarak Whatsapp’ı önce silmemiz gerekiyor. Uygulamalar listesine girerek Whatsapp’ı silin.

whatsapp silinen mesajları geri getirme
whatsapp silinen mesajları geri getirme

Ardından Google Market’e giriş yaparak Whatsapp uygulamasını tekrar indirelim.

Whatsapp silinen mesajları geri getirme iphone
Whatsapp silinen mesajları geri getirme iphone

Uygulamayı tekrar telefonumuza yüklerken adım adım aşağıdaki gibi ilerleyelim.

Whatsapp uygulamasını telefonumuza indirelim ve yüklemeye başlayalım çıkan ekrandan fotoğrafta gördüğünüz gibi “kabul et ve devam et” diyip yedekleme için yapmamız gerekenlere başlayalım.

Whatsapp yedekleme ayarları
Whatsapp yedekleme ayarları

Telefon numaranızı girin ve ilerleye basalım. Ardından telefonunuza gelen onay kodunu sisteme girin.

Whatsapp kurulumu nasıl yapılır
Whatsapp kurulumu nasıl yapılır

Whatsapp size Google Drive yedeklerinize erişmek istediğini sorucak. Eğer devam seçeneğine tıklarsanız Google Drive üzerinde yedeklemeleriniz varsa buradan indirmeyi deneyecektir. Yoksa şimdi değil diyerek devam edebilirsiniz.

Whatsap silinen mesajları görme
Whatsap silinen mesajları görme

Daha sonra önünüze geçmiş Whatsapp fotoğrafları ve mesajlarını içeren bir yedekleme bulduğunu bildirecek. Burada fotoğrafta gördüğünüz gibi “geri yükle” butonuna basabilirsiniz.

Whatsapp silinen fotoğrafları görme
Whatsapp silinen fotoğrafları görme

Whatsapp silinen mesajları ve fotoğrafları geri yükleme yaptıktan sonra size bundan sonra Google Drive yedeklemesi yapıp yapmak istemediğini sorucaktır. Bana sorucak olursanız daima Google Drive yedeklemesi yapın. Bütün yazışmalarınız ve Whatsapp fotoğraflarınız otomatik olarak yedeklenicektir.

Whatsapp yedekleme nasıl yapılır
Whatsapp yedekleme nasıl yapılır

Gördüğünüz gibi Whatsapp silinen mesajları geri getirme bu kadar basit. Artık sohbet listesine girerek geçmişteki tüm konuşmalarınızı ve fotoğraflarınızı görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here