Ana sayfa Teknoloji Whatsapp Grupları Yasaklanacak Mı Whatsapp Yasa Engeli

Whatsapp Grupları Yasaklanacak Mı Whatsapp Yasa Engeli

305
0
whatsapp grupları yasaklanacak mı
whatsapp grupları yasaklanacak mı

Son zamanlarda artan Coronavirüs vakalarıyla birlikte tedbir amaçlı whatsapp yazışmalarının denetlenebileceği görüşü gündemde. Meclise getirilmesi düşünülen torba yasa ile bazı iddialar arasında whatsapp grupları yasaklanacak mı, whatsapp grupları yasa konuları gündemi meşgul ediyor. Şu ana kadar yetkili makamlardan yapılan resmi bir açıklama bulunmamakla birlikte yapılan konuşmalar bir sosyal medya iddiası olarak kalıyor. Haberin devamı detayda…

Zoom Alternatifi Skype Meet Now İle Tanışın

TBMM’ye sunulan bir yasa ile whatsapp gruplarının yasaklanmayacağı belirtiliyor. Fakat whatsapp gruplarının kapatılabileceği yönündeki iddialarla ilgili geçen günlerde Cüneyt Özdemir ve Avukat Gökhan Ahi’nin Youtube yayınında bu tasarı haberinin sosyal medya uygulamalarında dolaştığının altı çizildi. Ancak böyle bir tasarının şuan için meclis gündemine gelmediğinin altı çizildi.

whatsapp gruplariyla ilgili yasa
whatsapp gruplariyla ilgili yasa

Whatsapp Grupları Yasaklanacak Mı ?

Şuan gündem de infaz ile ilgili düzenlemelerin olduğunu belirten Gökhan AHİ, whatsapp gruplarının yasaklanacağı iddialarıyla ilgili şunları söyledi:

WhatsApp’ta sahte pek çok haber dolaşıyor. Özellikle son dönemde sahte haber içeren pek çok haberin ses kaydı dolaştığını söyledi. En az 3-4 farklı kaynaktan haberi teyit etmedikçe inanmamamız gerekiyor.

WhatsApp bütün mesajları yüksek derecede şifreliyor. Dolayısı ile güvenlik açısından büyük sıkıntılar yok. İki kullanıcı arasında geçen konuşmayı veya grup konuşmaları şifrelese de eğer telefonunuz başkasının eline geçerse bu mesajların açık bir şekilde okunması mümkün hale geliyor.

Yetkililer konu ile ilgili böyle bir düzenlemenin olmadığını belirtti.

Konuyla ilgili ilgili kurumlar whatsapp yazışmalarının yasaklanacağı söylentilerini yalanlayarak, böyle bir çalışmanın bulunmadığını, iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Android Video İndirme Uygulamaları TOP 5

Whatsapp grupları yasaklanacak mı ile ilgili meclis açıklaması…

TBMM’de bu yönde bir hazırlık olmadığı bilgisi verildi.

Akparti Gaziantep Milletvekili Ali ŞAHİN yaptığı açıklamada;

“Whatsapp grupları ile ilgili TMBB’de kanuni düzenleme gibi dolaşan asılsız bir haber ve ses kaydı var. TBMM’de Pazartesi gününe kadar görüşeceğimiz yasa teklifi içinde böyle bir kanun maddesi olmadığı gibi, görüşülen yasa İnfaz Yasası’dır, itibar edilmemeli.” şeklinde ifade etti.

Sosyal medyada yapılan iddialar ile ilgili birçok kişi whatsapp grupları yasaklanacak mı, whatsapp grupları yasa ile sınırlandırılcak gibi sorgulamalar gündem yaratarak birçok sosyal medya kullanıcısını tedirgin etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here