Ana sayfa Popüler Wechat Hesap Silme Adımları Nasıldır?

Wechat Hesap Silme Adımları Nasıldır? [Basit Yöntem]

225
0
Wechat Hesap Silme Adımları [Basit Yöntem]

Wechat hesap silme adımları dahilinde wechat uygulaması kolaylık ile silinir. Peki wechat hesabı neden silinmek istenir? Genel olarak wechat hesabı farklı sebeplerden dolayı uygulama olarak indiriliyor. Fakat anlık mesajlaşmada diğer uygulamalar daha yoğun olarak kullanılıyor. Bu yüzden de wechat uygulaması kaldırılmak isteniyor. Fakat wechat uygulaması kaldırılmadan önce yapılması gereken bir işlem vardır.

Wechat uygulamasında hesap açarken kişisel bilgiler hesaba kaıt edilir. Wecaht uygulamasını silmek ise o hesabında silindiği anlamına gelmiyor. Bu yüzden de wechat uygulamasını kaldırmadan önce hesabın silmesi gereklidir.

Hesap silindikten sonra uygulama kaldırılır. Aksi durumda kullanılmayan wechat uygulamasında kişisel veriler yer alır. Peki Wechat hesap silme adımları ile gerçekleşir.

– Hesabınızı aktif haline getirin.

– Ardından ‘’Ben ‘’ kısmına tıklayın

– ‘’Ben’’ kısmındaki ayarlar bölümünü tıklayın

– Ayarlar bölümündeki hesap kısmını tıklayın

– Hesap bölümdeki hesabı sil kısmını tıklayın

– Wechat tarafından gönderilen doğrulamalarda sonraki yazan kısmın tıklanması gereklidir.

– Ardından neden sildiğinizi yazıp onaylamanız gerekiyor.

Onay verdikten sonra ise hesabınız siliniyor. Wechat uygulaması genel olarak indiren çok oluyor. Fakat kısa süreli olarak kullanılıp ardından siliniyor.

Wechat hesabının tamamen silinmesi işlemlerinin aşama aşama açıklanarak silinmesi daha faydalı olur.

Wechat Hesap Silme Adımları [Basit Yöntem]

Wechat Hesap Silme Adımları Nelerdir?

Wechat hesabı silme adımları genel olarak baktığımızda yedi tanedir. Yedi aşama ile kısa sürede wechat hesabı silinmiş olur. Ardından uygulamanın kendisi silinir. Wechat uygulamasında hesabın silinmesi işlemi aşamaları;

1-) Hesaba Giriş Yapılması

Wechat hesabını kullanmak için hesabın aktif haline getirilmesi gerekiyor. Hesabın aktif haline getirmek için kayıt olurken gerekli bilgi ve şifre bilgilerini girilmesi gerekiyor. Böylece sadece size özel olan hesabınız aktif haline gelmiş olur. Wechat hesabı silme adımları aşamasının ilki gerçekleş olur.

Genel olarak ise şifre ve kişisel bilgilerinizin sadece sizin bilmesi gerekir. Bu şekilde hesabınızı daha güvenli olarak kullanabilirsiniz.

2-) Hesabınızdaki Ben kısmı Tıklanır

Hesaba giriş yapıldıktan sonra hesabın sağ alt tarafındaki Ben kısmı tıklanır. Ben kısmında genel olarak bulunan 4 bölüm bulunur. Ben kısmı genel olarak wechat hesabını yönet için kullanılır. Emojiler ve favoriler bu kısımda yer alır.

Diğer iki bölümde ise Ayarlar ve gönderiler yer alır. Wechat hesabı ile ilgili detaylar Ben kısmı üzerinden yapılır.

3-) Ben bölümündeki Ayarlar kısmını tıklayın

Ben kısmında ayarlar bölümünü tıklayın. Ayarlar bölümde on farklı seçenek ile karşılaşacaksınız. Bu kısımda hesabın ayarlarını ile wechat uygulamasının ayarları ile içerikler bulunur. Hesabı kapatma ayarı ya da wechat uygulaması hakkında bilgi edinme yerleri bulunur.

Özelliklede gizlilik ayarlarının düzenlemesine daha çok ihtiyaç duyulur. Hesap hakkında genel ayar bölümü de yer alır.

4-) Ayarlar bölümündeki Hesabım seçeneğini tıklayın

Hesabı silme adımlarını gerçekleştirmek için ayarlar bölümden hesabım seçeneği tıklanır. Böylece wechat hesap silme adımları aşamasının 4. adımı gerçekleşmiş olur.

Hesabım bölümünde genel olarak kişisel bilgiler yer alır. Wechat hesabına dair bilgilerin değiştirilmesi bu bölümden gerçekleşir. Genel olarak hesabım seçeneğinde yedi farklı işlem bölümü yer alır.

5-) Hesabı Sil seçeneğini tıklayın

Hesabım bölümden hesabı sil seçeneği tıklamanız gereklidir. Böylece hesabınızın silinmesi ile istediğinizi için Wechat uygulamasına iletmiş oluyorsunuz. Hesabı silinmesi istekleri genel olarak daha az kullanıldığı için olur.

Farklı mesajlaşma uygulamaları ile birlikte kullanılması pek çok kişiye mantıklı gelmiyor. Bu yüzden de Wechat hesabının silinmesini istiyor. Bu aşama ile Wechat hesabı silme adımları aşamalarının sonu doğru gelmiş oluyorsunuz.

Wechat Hesap Silme Adımları [Basit Yöntem]

6-) ‘’Sonraki ‘’ yazan kısmı tıklayın

Hesabınızın silinmesini Wechat şirketine hesabı sil diyerek isteğinizi iletmiş olursunuz. Wechat şirketi size birkaç onay bilgisi gönderecektir. Onay bilgilerini okuyabilmek için sonraki yazan kısma tıklamanız gerekiyor.

Onay bilgisinin gönderilmesi amacı ile hem hesabın sahibi olup olmadığı anlamak ister. Hem de size biraz düşünme olanağı tanır.

7-) Neden silmek istediğinizi yazıp onay verin

Wechat şirketi sizden son olarak neden hesabınızı silmek istediğinizi öğrenmek ister. Geçerli bir neden aramaz. Ardından ise size onaylattırır. Onay verdikten sonra ise Wechat hesap silme adımları aşamaları tamamlanmış olur.

Wechat şirketi genel olarak hesap silme işlemlerinden sonra 60 güne kadar hesap bilgilerinizi tutar. 60 gün içerisinde hesabınız tekrar aktif haline gelir ise hesabınız silinmez. Fakat 60 gün sonra hesabınız aktif haline gelmez ise hesabınız silinir. Bu yüzden de Wechat hesap silme adımları uygulandıktan sonra geri dönme ihtimali vardır. 60 gün içinde fikir değiştirme olanağınız bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here