Ana sayfa Teknoloji Uçak Modunda İnternet Nasıl Kullanılır

Uçak Modunda İnternet Nasıl Kullanılır

6549
0
uçak modunda internet
uçak modunda internet

Uçağa bindiğinizde acil işleriniz olabilir ve mobil veri kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat uçakta yapılan anonslar sonrasında akıllı telefonunuzu uçak moduna alırsınız ve telefon birden Nokia 3310 ‘a dönüştüğünü zannedersiniz 🙂 Ya da telefonu uçak moduna aldığınızda internet kullanamam ki zaten diyorsanız yanılıyorsunuz. Uçak modunda internet kullanımı çoğu marka telefonlar geçerli olan manuel birkaç ayarlama ile mümkün. Peki uçak modunda mobil veri kullanımı nasıl yapılır, akıllı telefonlar için uçak modu ipuçları yazısını sizler için derledik.

Birçok kişi uçak modunda internete girilir mi diye arama motorlarında sorgulama yapıyor. Telefonu uçak moduna alıyorsam zaten bir ihtiyacım olmadığı için alıyorumdur diyenler olabilir fakat acil iş durumlarında uçakta mobil veri kullanmak isteyebilirsiniz. Şimdi gelin sizlere uçakta internet nasıl kullanılır adım adım gösterelim.

Uçak Modunda İnternet Kullanma

İnterneti kapatmadan uçak moduna almak artık hiçte zor değil. Aşağıda belirttiğimiz yöntem telefonların %90 ında çalışmakla beraber adım adım uygulayarak uçak modunda hücresel veriyi kullanabilirsiniz. Uygulamaya başlayalım:

 1. Mobil interneti açalım.
 2. Daha sonra uçak modunu açıyoruz. Bütün radyo sinyalleri ve mobil veri simgesinin gittiğini görüceksiniz.
 3. Telefon simgesini açın (arama yapmak istediğimiz yer)
 4. Arama alanına *#*#4636#*#* kodunu yazalım otomatik olarak devreye girmezse arama tuşuna basın.
 5. Öncelikle telefon bilgileri 1 kısmını açın.
 6. Tercih edilen ağ türü olarak (Prefered Network) mobile radio power ya da mobil radyo gücü kısmını açın.
 7. Aynı işlemi telefon bilgileri 2 kısmı içinde yapın. (mobile radio power ya da mobil radyo gücü kısmını açın)
mobil veri açıkken uçak modu
mobil veri açıkken uçak modu

Android Pil Ömrü Uzatma İçin En İyi Yöntemler

Yukarıda sizlere uçakta internet nasıl kullanılır ve uçak modunda mobil veri kullanma konusunu anlattık. Bu uygulamayı yaptıktan sonra mobil veri simgesinin aktif olmasını beklemeyin. Telefonunuzda mobil veri kapalı görünücek fakat internete girebileceksiniz.

Uçak Modu Nedir ?

Android, İOS, Windows 8.1, Windows 10 işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarda uçağa bindiğinizde telefonunuzun birçok özelliğinin kapalı kalarak kullanılmasını ifade eder.

Uçak Modunun Telefonda Kapattığı Özellikler:

 1. Şebeke bağlantıları (Arama yapamaz ve alamazsınız.)
 2. Wifi internet bağlantısı
 3. Mobil veri
 4. Radyo
 5. Bluetooth
 6. NFC (Yakın alan iletişimi)

Uçağa bindiğinizde yukarıda saydığımız özelliklerin uçak seyir halindeyken tehlike oluşturabileceğinden dolayı kapatılması tavsiye edilir. Telefonu kapatmadan uçak moduna almanız yeterli olucaktır. Telefonunuz açık kaldığında müzik dinleyebilir içindeki filmleri izlyebilir ya da çevrimdışı oyun oynuyabilirsiniz. Yukarıda sizler uçak modu ipuçları ve uçak modunda mobil veri kullanımı anlatılmıştır. Bunların yapılması uçak seyir halindeyken tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here