Ana sayfa Teknoloji Tüm Zamanların En Çok Satan 5 Video Oyunu Hangileridir?

Tüm Zamanların En Çok Satan 5 Video Oyunu Hangileridir?

197
0
Tüm Zamanların En Çok Satan 5 Video Oyunu

Tüm zamanların en çok satan 5 video oyunu hangileridir?  Dünya üzerinde milyonlarca insan dijital ortamda oyun oynamaktadır. Yaş sınırlaması olmadan her yaştan kişi tarafından oynanmaktadır. Japonya, Kore, Çin gibi teknolojinin ilerlediği ülkelerde oyunu hastalık haline getirenler dahi bulunmakta.

Aslında oyunlar zaman geçirmek, yenidünyalara yelken açmak ve eğlenmek için bir araçtır. İlginç deneyimler yaşamanıza imkan tanıyan bir dünya oyun bulunuyor. Bunca oyun arasında en çok satan 5 video oyunu daha çok dikkat çekmektedir. Hayatımıza ilk Tetris adlı oyun girdi. Tetris basit bir oyundu. Belli bir yaşta olup çocukluğunda Tetris oynamayan yok gibidir.

Tüm Zamanların En Çok Satan 5 Video Oyunu

Oyunlarda kullanılan teknoloji ve teknikler her geçen gün geliştirilmektedir. Gelişen oyunlar daha fazla insana hitap eder hale gelir. Bilgisayarda oynanan oyunlar olduğu gibi oyun konsolları için özel olarak tasarlananlar da var. Zamane neslini etkisi altına alan ve en çok satan video oyun sıralamasını sizler için yaptık. Satış rekorları kıran ilk 5 oyun şunlardır;

Electronic ArtsTetris

170 milyon satış rakamıyla Electro Arts Tetris, tüm zamanların en çok satan 5 video oyunu listesinde ilk sıradadır. Oyun, 2006 yılında oyuncularıyla tanışmış. Oyunun ilk versiyonu 1984’te en yeni hali 2008’de üretilmiş. Yapboz tarzında bir oyundur. Farklı şekillerde ve büyüklükte düşen bloklar vardır. Bu blokların belli bir sıraya ve düzene sokulması gerekiyor. Yapılan belli işlemlerin puanları vardır. İsteneni gerçekleştiren oyuncular yeni seviyeye geçerler.

İstenen düzen ve çizgiler oluşturulmadığında düşen bloklar birikir ve üste kadar çıkar. Üste kadar blokları biriktirenler yenilir. Çok basit gibi görünür. Ancak oyuncuların pratik düşünmeleri ve hızlı olmaları gerekir. Oyun konsollarında, bilgisayarlarda oynanabilir. Modern oyunları geride bırakarak tüm zamanların en çok satan video oyunu olması takdire şayandır.

Minecraft

Dünya çapında beğenilerek oynanan Minecraft 2009 yılında piyasaya sürülmüş. 154 milyon satışa sahip olan oyunun Youtube dünyasında da yeri çok ayrı. Oyunculara sonsuz seçenekler sunması oyunu daha cazip kılmaktadır. Her yaştan kişi tarafından oynanabilen oyunun yerini günümüzdeki hiçbir oyun alamayacaktır. Olumsuz öğeler içermemesinden dolayı belli yaşın üstündeki çocuklar tarafından da oynanabilmektedir. Minecraft’ın belli bir oyuncu kitlesi var. Bu kitle üzerinden yıllar geçse dahi oyunlarından vazgeçmeyecek gibi.

Grand Theft Auto V

3 karakterli Grand Theft Auto V, 100 milyon civarındaki satışıyla üçüncü sıraya yerleşmiş durumda. Oyun şirketi yaptığı güncellemelerle oyuncu kitlesini elinde tutmayı başarmaktadır. 2013 yılında piyasaya sürülen oyundaki karakterlerin her biri birbirinden benzersizdir. Karakterlerin hikayeleri oyun boyunca kesişmektedir. Muhteşem olarak nitelendirilen oyun, gerektiğinde güncellemeler alarak kendini yenilemekte ve geliştirmektedir. Heyecanı hiç bitmeyen oyunu eminiz siz de çok beğeneceksiniz.

Wii Sports

82,8 milyon satışı bulunan Wii Sports, 2006 tarihinde çıkmıştır. Aile fertleriyle oynanabilmesi oyunun popülerliğini artırmıştır. Oyunun içinde birçok spor aktivite yer almaktadır. Yer alan aktiviteler oyunu daha eğlenceli kılıyor.

Tüm Zamanların En Çok Satan 5 Video Oyunu

Player Unknown’s Battlegrounds

2017 yılında çıkan ve 50 milyondan fazla indirilen Player Unknown’s Battlegrounds, ApexLegends ile Fortnite’yle rakip olan bir oyundur. Steam’ın son zamanlarının en fazla oynanan çevirim içi oyunu olmayı başarmıştır. Battle Royale çeşidinin ünlenmesinde etkili olan bir etken olarak düşünülen bir oyundur. Oyunda 100 oyuncu bulunuyor. Bir adada savaşan 100 oyuncunun hedefi hayatta kalabilmektir. Adada hayatta kalan kişi oyunu kazanmaktadır.

Oyuncular kavga ederken bazı hususlara dikkat etmelidir. Güçlenmelidirler. Güçlenmenin yolu da ekipmanlar ve silahlar elde etmeleridir. Rekabeti sevenler arasında çok popülerdir. Tüm zamanların en çok satan 5 video oyunu arasında yer alan PUBG, çok oyuncuyla oynanmasıyla dikkati çeker.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here