Ana sayfa Teknoloji Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Kesin Çözüm

Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Kesin Çözüm

12184
0
telefondan silinen fotoğrafları geri getirme
telefondan silinen fotoğrafları geri getirme

Telefonlarımızda zaman zaman yanlışlıkla yada istemediğimiz bir fotoğrafımızı sildikten sonra onu geri almak isteriz. Yeni çıkan akıllı telefonların bazılarında sildiğiniz dosyalar ya da fotoğraflar geçici olarak geri dönüşüm kutusuna gönderilmektedir. Fakat bu gibi uygulamalar tüm android telefonlarda malesef ki yok. Bilgisayarlarda silinen fotoğrafları kurtarmak için çeşitli programlar olsada telefonlarda bunun nasıl yapılacağı ile ilgili akıllarda soru işaretleri var. Aslında telefonlarımızda tıpkı bilgisayarlarımız gibi içerisinde harddisk olduğundan telefondan silinen fotoğraflar geri getirilebilmektedir. Birkaç basit adımla telefondan silinen fotoğrafları geri getirme nasıl yapılır başlıyoruz.

Android telefonlar için telefondan silinen fotoğrafları geri getirmek oldukça basit. Bu iş için Google Market’te 5 milyondan fazla indirilmiş “silinen fotoğrafları kurtarma” adlı uygulamayı kullanıyoruz. Hadi gelin nasıl yapılır bakalım.

  • Telefondan silinen fotoğrafları geri alma için öncelikle Google Marketen aşağıda fotoğrafını gördüğünüz uygulamayı indirin.
telefondan silinen fotoğrafları geri getirme 2020
telefondan silinen fotoğrafları geri getirme 2020
  • Telefondan silinen fotoğrafları geri getirme için yüklediğimiz uygulamayı açalım. Ve bizden istenen izinlere izin ver komutu ile programın yüklenmesini sağlayalım.
  • Programın çalışma mantığı olduğu basit. Fotoğrafta gördüğünüz gibi “ARAMAYA BAŞLA” komutuna tıklayalım ve silinen tüm fotoğrafları bulmasını bekleyelim.
telefondan silinen fotoğrafları geri getirme programı
telefondan silinen fotoğrafları geri getirme programı
  • Fotoğrafta gördüğünüz gibi İnstagram’da ya da Facebook’ta gezinirken bile önizleme yapılan fotoğrafları dahi program bulmuş.
telefondan silinen fotoğrafları kurtarma android
telefondan silinen fotoğrafları kurtarma android
  • Sizin yapmanız gereken tek şey geri kurtarmak istediğiniz fotoğrafın üzerine gelerek basılı tutun ve seçin. Ardından yeşil kurtarma logosuna tıklayalım.
  • Uygulama seçtiğiniz fotoğrafı hızlı bir şekilde geri yükleme yapacak. Kurtarmak istediğiniz fotoğraf galerinize geri gelecektir.

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz görüntü bilerek puslulaştırılmıştır. Bu uygulama sayesinde çözünürlükten kayıp yaşamadan Android telefonlarınızda silinen fotoğrafları geri getirebilirsiniz. Google Market’te bu ve buna benzer birçok uygulama mevcut sizler için 4-5 tanesini denedikten sonra içlerinden en iyi olanı sizlerle paylaşmak istedim.

Eğer tarama sonucunda hiçbir fotoğraf bulamazsa bilin ki sildiğiniz fotoğrafların üzerine birçok fotoğraf yada video silmişsinizdir. Nadir olsada bu gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Android silinen fotoğrafları geri kurtarma programı konusunda ikinci bir alternatif olarak ise DiskDigger uygulamasını kullanabilirsiniz. Diskdigger uygulaması sayesinde telefonunuzdan silinen görüntüleri kurtarırken görüntünün boyutunu nereye kayıt edilmesi gerektiği gibi birkaç ufak detayı kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here