Ana sayfa Teknoloji Telefonda Unutulan Ekran Kilidi Nasıl Açılır Kesin Çözüm

Telefonda Unutulan Ekran Kilidi Nasıl Açılır Kesin Çözüm

12454
0
telefonda unutulan ekran kilidi
telefonda unutulan ekran kilidi

Vazgeçilmezlerimiz arasında yer alan ve hayatımızdaki en önemli bilgileri, fotoğrafları ve belgeleri sakladığımız akıllı telefonlar bizler için oldukça önemli bir yere sahip. Nitekim artan telefon hafızalarına birçok özel bilgilerimizi saklıyoruz. Çoğu zaman telefonlarımız özel hayatı ilgilendiren hassas bilgiler içerdiğinden telefonumuza ekran kilidi deseni ya da şifre koyarız. Peki daha önce hiç telefonda ekran kilidinin ne olduğunu unuttunuz mu ? Ben bir defa yaşadım ve internette yaptığım araştırma sonucunda bu sorundan müzdarip birçok kişinin olduğunu farkettim. İşte sizlere Android telefonda unutulan ekran kilidi nasıl açılır ?

Akıllı telefonlarımıza koyduğumuz şifreler günlük hayatın koşuşturmacasından ya da bir sürü şifre arasında karıştırdığımızdan unutmuş olabiliriz. Telefonlarımızda unuttuğumuz ekran kilidi desenini açmanın birçok yolu bulunmakta. İşe sizlere unutulan ekran kilidi açma ve unutulan ekran kilidini format atmadan kırma yöntemleri.

Telefonda Unutulan Ekran Kilidi Nasıl Açılır ?

1.ADB ile unutulan ekran kilidini açma

Telefonda ekran kilidi nasıl kırılır ? Daha önceki yazımızda sizlere android telefonlarda geliştirici seçeneklerinin ne kadar önemli bir işe yaradığını anlatmıştık. Geliştirici seçenekleri içerisinde yer alan USB hata ayıklama seçeneği sayesinde telefonda unutulan ekran kilidi açma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. (USB hata ayıklaması = USB debugging) özelliği aktif olmalı.

  • Öncelikle ekran deseni unutulan telefonu usb ile bilgisayara bağlayın.
  • Ve bilgisayarınızdan başlat > çalıştır > cmd yazınız ve entera basınız.
  • Açılan siyah ekrana aşaüıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi ADB SHELL RM/DATA/SYSTEM/GESTURE.KEY komutunu yazın.
telefonda unutulan ekran kilidi
telefonda unutulan ekran kilidi

Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Yeniden başlattığınız zaman muhtemelen ekran desenini görmüyor olucaksınız.

2.Fabrika ayarlarına dönerek unutulan ekran kilidi deseni çözme

Android telefon ekran deseni kırma nasıl yapılır ? Bu yöntem android telefonlarda desen kilidini açmak için kullanacağınız en son yöntem olmalıdır. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek cihazınızın içerisindeki bütün fotoğrafları,mesajları ve kişisel bilgilerinizi sileceği gibi telefona format atmış olursunuz. Telefonu fabrika ayarlarına yüklemeden önce mutlaka şarjınızın yeterli seviyede olduğunu kontrol edin aksi taktirde telefonunuz formatlanırken şarjı bitebilir ve yarıda kesilen format telefona zarar verebilir. Android telefonlarda fabrika ayarlarına dönmek için öncelikle telefonu kapatın ve ardından aynı anda ses azaltma tuşu + power tuşu + ana ekran tuşuna basınız. (Sistem güncellemesi bekleniyor yazısı gelene kadar elleriniz tuşta kalsın.)

Ardından açılan ekranda wipe data factory reset kısmına girin ve tekrar açılan ekrandan bir sürü no yazan bir ekran görüceksiniz. Burada yes delete all user data kısmına gelip power tuşuna basınız.

telefon fabrika ayarlarına dönme
telefon fabrika ayarlarına dönme

3.Uygulama ile telefon ekran kilidi kırma

Formatsız ekran kilidi açma nasıl yapılır ? Telefon açık haldeyken Google Play Store üzerinden indireceğiniz Screen Lock ByPass Pro uygulaması ile unutulan telefonun kilit ekranı açılabilmektedir. Bunun için öncelikle uygulamayı indirin ve daha sonrasında wifi yada mobil ağın etkin olduğu kontrol edin. Daha sonra telefonu yeniden başlatın ve açılan ekrandan “Active” butonuna bastıktan sonra “Remove Lock Password” seçeneğine tıklayarak telefon ekran kilidini kaldırabilirsiniz.

formatsız ekran kilidi açma
formatsız ekran kilidi açma

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here