Ana sayfa Popüler Telefon Yönlendirme Nedir, Nasıl Olur, Nasıl İptal Edilir? İşte Detaylar!

Telefon Yönlendirme Nedir, Nasıl Olur, Nasıl İptal Edilir? İşte Detaylar!

216
0
Telefon Yönlendirme Nedir, Nasıl Olur, Nasıl İptal Edilir? İşte Detaylar!

Telefon yönlendirme; kullanıcının cevap vermek istemediği veya meşgul olduğunda gelen aramaları başka bir numaraya yönlendirmesidir. Aramaların cevapsız kalması çeşitli durumlarda soruna neden olabilir. Sorun yaşanmaması için bir çözüm bulunmalıdır. Yönlendirme bulunan en kesin ve net çözümdür. Sizin yerinize aramaları yönlendirdiğiniz numaradaki kişi cevaplayacak. Böylece hem siz istemediğiniz aramayla görüşmek zorunda kalmayacaksınız hem sorun yaşanmayacak.

Bazen çok önemli telefonlar bekleriz. Önemli telefona mutlaka cevap verilmesi gerekecektir. Ancak her an telefonun başında bekleyemeyecek kadar meşgul olabiliriz. Önemli aramayı cevapsız bırakmamak için müsait olan birinin numarasına yönlendirme yapabiliriz. İşlemin nasıl yapılacağını bilemediğinden dolayı bazı insanlar sıkıntı yaşamakta. Aslında oldukça basit bir işlemdir. İşlemi yaparak avantajlarından yararlanmak mümkün.

Telefon Yönlendirme Nedir?

Bilmeyen veya daha önce hiç tecrübe etmemiş olanlar telefon yönlendirme nedir? Diye sormaktadır. Yönlendirme; sizin numaranıza gelen bir aramayı farklı bir numaraya aktarmanızdır. İşi çok yoğun olanlar tarafından sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. Zamandan kazanmak ve aramaları cevapsız bırakmamak için sabit veya cep telefonuna yönlendirme yapılabilir. Ülkemizde hizmet veren operatörlerin yönlendirme özelliği bulunuyor. Telefonlara indirilen bir uygulama üzerinden de yapılabilmektedir.

Telefon Yönlendirme Nedir, Nasıl Olur, Nasıl İptal Edilir? İşte Detaylar!

Toplantınız uzayacağında aramaları müsait olan birine aktardığınızda gelecek işleri kaçırmamış olursunuz. Hayatı çok kolaylaştıran bir özelliktir. Operatörlerin yönlendirme yöntemleri farklılık göstermektedir. Sabit telefonlardan yönlendirme yapılmaktadır. Herkesin yönlendirme yapmak için çeşitli nedenleri olabilir. Neden ne olursa olsun ev veya cep telefonunuzu farklı bir numaraya yönlendirebilirsiniz.

Telefon Yönlendirme İptal

İhtiyacınız sona erdiğinde telefon yönlendirmek iptal işlemiyle hizmete son verebilirsiniz. Kolay bir işlem olduğundan herkes pratik bir şekilde gerçekleştirebilir. İptal için iki seçenek bulunmakta. Bunlar;

 • #67#, #21#, #62# veya #61# ifadelerinden birini arama kısmına yazıp tuşlamak
 • Hattın dahil olduğu operatörün müşteri hizmetlerini aramak

Sabit telefonunuzdan yapacağınız yönlendirmeyi de iptal edebilirsiniz. Cep telefonlarındaki iptal kadar kolay bir işlemdir. Yapılması gereken şey sadece ##002#’i tuşlamaktır.

Telefon Yönlendirme Turkcell

Ülkemizde ne fazla kullanılan operatörlerin başında Turkcell gelmekte. Turkcell hattından yönlendirme yapılabilmektedir. Telefon yönlendirme Turkcell operatöründe şu adımlar takip edilerek yapılabilir;

 • Cevap verilmediğinde cevaplanması için **61* cep telefonu numarası # tuşlanır,
 • Telefon kapalıyken cevaplanması için **62* cep telefonu numarası # tuşlanır,
 • Hattın meşgul olması durumunda cevaplandırma için **67* cep telefonu numarası # tuşlanır,
 • Ayrım yapılmaksızın gelen bütün araların cevaplandırılması için **21* cep telefonu numarası # tuşlanır

Telefon Yönlendirme Nasıl Olur?

Ev ve işyerindeki sabit telefonlarınızı cep telefonuna yönlendirebilirsiniz. Telefon yönlendirmek nasıl olur? Arama kısmına *21* girildikten sonra arama yapılacak telefon numarası girilir. Telefon numarasının ardından # tuşlanarak yönlendirmek tamamlanır.

Telefon Yönlendirme Türk Telekom

Her durumda telefon yönlendirmek Türk Telekom hattından **21*telefon numarası# tuşlanarak yapılır. Meşgul olunması durumunda 21 yerine 67 kodlanmalıdır. Cevap verilmediğinde yönlendirme yapılabilmesi için 21 ibaresinin yerine 61 tuşlanır. Telefon çekmediğinde veya kapalıyken ise **62*telefon numarası# tuşlanmalıdır.

Telefon Yönlendirme Vodafone

Çok sayıda abonesi bulunan Vodafone operatöründe yönlendirme hizmet vardır. Telefon yönlendirmek Vodafone operatöründe şu şekilde yapılır;

 • Çekmediğinde veya telefon kapalıyken **62* telefon numarası #
 • Cevap verilmediğinde **61* telefon numarası #
 • Meşgul olması durumunda **67* telefon numarası #
 • Bütün aramaların yönlendirilmesi için **21* telefon numarası

Telefon Yönlendirme Nedir, Nasıl Olur, Nasıl İptal Edilir? İşte Detaylar!

Telefon Yönlendirme Android

Birçok telefon markası cihazlarında Android işletim sistemi kullanmaktadır. Telefon yönlendirmek Android cihazlarda da yapılabilmektedir. Yönlendirme için adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • Uygulama açılır,
 • Sağ üst köşede üç nokta görülecektir. Üç noktaya basılır,
 • Açılan pencereden ayarlara gidilir,
 • Gelen arama kısmı seçildikten sonra arama yönlendirme tıklanır.
 • Yönlendirme seçeneğinde farklı tercihler bulunmaktadır. Seçeneklerden kendinize uygun olanı seçmelisiniz.
 • En son aramada yönlendirilecek telefon numarası girilerek işlem tamamlanır.

Telefon Yönlendirme Arayanı Görme

Telefonunuz kapalıyken, çekmediğinde, meşgulken gelen aramalarınızı farklı bir numaraya yönlendirebilirsiniz. Hatta bütün aramaları dahi yönlendirmeniz mümkün. Bu özellik birçok kişi için ciddi avantajlar sağlamaktadır. Avantajlı işlem ülkemizde hizmet veren Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörleri üzerinden yapılabilmektedir. Hatta sabit telefonlardan da yapılıyor. Telefon yönlendirmek arayanı görme seçeneği hizmetler arasında yer almaktadır.

Telefon Yönlendirme Anlaşılır Mı?

Sizin aramalarınız bazı numaralar tarafından yönlendirilmiş olabilir. Bilgilerin paylaşılma durumu veya yönlendirme yapılıp yapılmadığı gizlilik adına önemlidir. Telefon yönlendirme anlaşılır mı? Yönlendirmeyi anlamak son derece kolaydır. Yapılması gereken tek şey *#21# kodunu tuşlamaktır. Yönlendirme yoksa olmadığı bilgisi gelir. Varsa hangi numaraya yönlendirildiği ekranda görülür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here