Ana sayfa Bilmiyorum Deme Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır?

Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır?

272
0

Telefonunuzu televizyona bağlamak için birden fazla yol bulunmaktadır. Eğer televizyonunuz akıllı yani SMART özelliğine sahip ise bu durum çok daha kolay gerçekleşmektedir. Akıllı bir televizyona sahip değilseniz ve televizyonunuzun Chromecast özelliği bulunmuyorsa başka çözüm yolları aramalısınız. Peki, telefon televizyona nasıl bağlanır? İşte ayrıntılar!

Telefonunuza özel olarak tasarlanmış olan dönüştürücü kablolar ile telefonunuzu televizyonunuza bağlayabilirsiniz. Özellikle LG serisi telefonlar için özel portlara sahip olan dönüştürücü adaptörler üretilmektedir. Google Chromecast aygıtı ile ise Android telefonlarınızı televizyonunuza bağlayabilirsiniz. Medya bileşenlerini direkt olarak televizyona aktarabilirsiniz. Uygulama olarak Cast alanı içerisinde yer alan hızlı ayarlar bölümünden bunu gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone bir telefona sahipseniz ve telefonu televizyona bağlamak istiyorsanız Android cihazlardan farklı yollar izlemelisiniz. iPhone telefonunuzu kablosuz olarak televizyonunuza bağlayabileceğiniz çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaları App Store içerisinden indirerek kullanabilirsiniz. Aynı şekilde telefonunuzu kablosuz bir şekilde televizyona bağlamak için özel cihazlar üretilmektedir.

Apple TV olarak örnek vereceğimiz bu cihaz televizyonunuza sorunsuz bir şekilde telefonunuzu bağlamanıza olanak sağlayacaktır. AirPlay yansıtma özelliği sunan bu cihazlar ile telefonunuzun ekranını da televizyonunuza yansıtabilirsiniz. Apple TV ücretlerinin neredeyse bir televizyon kadar pahalı olabileceğini sizlere belirtmek isteriz. Oldukça pahalı olan bu yöntem yerine App Store içerisinde yer alan uygulamaları tercih etmek çok daha ekonomik bir tercih olacaktır.

Android Cihazları Televizyona Bağlamak İçin Güncellemek

Android olan mobil cihazınızı TV’ye bağlamak birçok konuda avantajlı olabilir. Fotoğraflarınızı çok daha büyük bir ekranda inceleyebilir veya başkalarına sergileyebilirsiniz. Aynı zamanda videolarınızı oynatabilir veya uygulamalarınızı dev ekranda kullanabilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde telefonunuzu televizyona bağlayarak bu şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cihazınızın ayarlar bölümünden yazılım güncellemesine gidin. İndir ve yükle butonuna tıkladıktan sonra cihaz ekranınızda çıkan komutları takip edin. Ve cihazınızın ekranının televizyona yansıtılabilmesi için gerekli güncellemeleri yaptığından emin olun.

SmartView ile Telefonu Televizyona Bağlamak

Akıllı telefon sahiplerinin kullanabileceği bu yöntem oldukça kolaydır. Wi-Fi kullanarak gerçekleştireceğiniz bu yöntem akıllı telefonunuzun ekranını televizyona yansıtmak için yapabileceğiniz en basit yöntemdir. Cihazınızın Akıllı Görünüm sekmesine ilerleyin. Daha sonra kullanılabilir cihazlar listesinden televizyonunuzu seçin. Ardından karşınıza çıkan cevap ekranını kabul edin. Bu kadar kısa sürede gerçekleştirebileceğiniz bu işlem sayesinde telefonunuzun ekranını televizyonunuza yansıtabilirsiniz. Fakat unutmayın ki akıllı bir televizyona sahip olmalısınız ve televizyonunuz evinizin içerisinde bulunan Wi-Fi ağına dahil olmalıdır.

Aksi taktirde kullanılabilir cihazlar sekmesi içerisinde televizyonunuzu göremeyebilirsiniz. Bu durumu televizyonunuzu internetinize bağlayarak kısa sürede çözebilirsiniz. Telefonu televizyona bağlamak ve ekranınızı istediğiniz şekilde yansıtmak aslında bu kadar kolay.

SmartView aynı zaman da birçok uygulamanın içerisinde de yer almaktadır. Örneğin telefonunuzdan YouTube üzerinden bir video izliyorsunuz. Bu videoyu televizyonunuza yansıtmak ve evdeki diğer bireyler ile paylaşmak isterseniz sağ üst köşede yer alan SmartView aynı zaman da play tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Televizyonunuz hızlı bir şekilde paylaşmak istediğiniz videoyu yansıtmaya başlayacaktır. Oldukça pratik olan bu yöntem için akıllı yani SMART özelliğe sahip bir televizyona ve aynı şekilde akıllı bir telefona sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Aynı zamanda internet bağlantınızın televizyonunuzda aktif bir şekilde kullanılıyor olması gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here