Ana sayfa Teknoloji Samsung Parmak İzi Sensörü Hızlandırma Nasıl Yapılır

Samsung Parmak İzi Sensörü Hızlandırma Nasıl Yapılır

1335
0
samsung parmak izi sensörü hızlandırma
samsung parmak izi sensörü hızlandırma

Samsung telefonlarda parmak izi sensörleri telefona dahil olarak içine gömülü olarak gelir. Birçoğumuz parmak izi okuyucuları sayesinde daha pratik ve hızlı bir kullanım elde ederiz. Fakat okuyucularımızdan bazıları samsung parmak izi sensörü hatası aldığını belirtiyor. Bizlerde bunun üzerine samsung parmak izi sensörü hızlandırma nasıl yapılır sizlere resimlerle açıklıyoruz.

Touch id hızlandırma ve touch id ayarları nasıl yapılır ? Telefonlarda parmak izi sensörleri oldukça hassas üretilmektedir. Fakat bu hassasiyet fabrika ayarlarında bilerek azaltılmış olarak çıkartılmaktadır. Bunun sebebi ise parmak izi okuyucu hassasiyetini arttırdığınız yani tepkime süresini hızlandırdığınız zaman telefon kullanımınıza bağlı olarak şarj süresi daha az gidicektir. Samsung parmak izi okuyucu sensör hızlandırma ve daha hızlı parmak izi okuyucu istiyorsanız yazımızdaki uygulamaları adım adım takip ediniz.

Samsung Parmak İzi Sensörü Hızlandırma

Samsung parmak izi tepkime süresini hızlandırmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayınız:

1.Telefonunuzda uygulamalara girin ve ardından sağ üst köşedeki 3 nokta kısmına basın.

2.Ardından sistem uygulamaları kısmından devam ediyoruz.

3.Açılan ekranda “com.samsung.android.biometrics.app.settings” tırnak içinde yazan ifadeyi aratın.

samsung parmak izi okuyucu sensör
samsung parmak izi okuyucu sensör

4.Pil/Batarya kısmına basın. Ardından pil/batarya kullanımını optimize et butonuna basıyoruz.

5.Hepsi yazan kısma tıklayın ve ardından yukarıda olduğu gibi “com.samsung.android.biometrics.app.settings” aramasını yapıyoruz.

samsung parmak izi okuyucu sorunu
samsung parmak izi okuyucu sorunu

6.Ekranda karşımıza çıkan seçeneği kapatıyoruz. Ve böylece Samsung parmak izi sensörü ayarı tamamlanmıştır.

Android Video İndirme Uygulamaları TOP 5

Samsung parmak izi okuyucu sensörleri normalde kullanmadığınızda fazla şarj tüketimi olmaması için fabrika ayarında kendini uyku modunda tutar. Ve siz telefonu elinize alıp parmağınızla dokunduğunuzda saniyelik gecikmeler bu yüzden yaşanır. Sizlerde tepkime gecikmesi yaşandığı için samsung parmak izi sensörü yanıt vermiyor gibi düşünebilirsiniz. Ama aslında durum böyle değildir.

Yukarıda yapmış olduğumuz işlemle parmak izi okuyucunuz fabrika ayarlarından manuele döndürülmüş olup uyku modundan çıkarılmıştır. Samsung parmak izi okuyucu sorunu yaşayan arkadaşlar bu sayede tercihe bağlı olarak daha hızlı bir tepkime süresiyle telefonu kullanır ve anlık sensör gecikmeleri sorununu ortadan kaldırmış olursunuz.

NOT: Unutulmamalıdır ki yaptığımız bu ince ayar Samsung parmak izi okuyucu çalışmıyor diyenler için telefonunuzda kullanıma bağlı olarak %2-3 daha fazla şarj tüketimine sebep olucaktır.

Android İçin En İyi Müzik Uygulaması 2020

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here