Ana sayfa Teknoloji PlayStation 5 Dualsense Fütüristik Oyun Konsolu Tanıtıldı

PlayStation 5 Dualsense Fütüristik Oyun Konsolu Tanıtıldı

215
0
PlayStation 5 Dualsense
PlayStation 5 Dualsense

Sony playstation 5 konusu söz konusu olunca yayınlanan birçok şey ilgi odağı oluyor. Sony, PlayStation 5 Dualsense yaptığı duyuruyla resmen tanıtmış oldu. Yeni nesil bir tasarıma sahip olan oyun konsolu Sony playStation dualsense DualShock hattının bir devamı olarak keskin hatlara sahip. Arama motorlarında ilgi odağı olan playStation 5 dualsense sizler için incelemeye aldık.

playstation dualsense
playstation dualsense

PlayStation 5 dualsense yapılan açıklama ile birçok oyunseverin merakla beklediği yeni tasarım konsola sahip oldu. Tasarımın ilk dikkat çeken öğesi Sony bu konsolda siyah ve beyaz temalarını tercih etmiş olmasına rağmen DualShock konsolunun mirası gibi görünen ve önceki PlayStation konsollarıyla pek çok aynı düğme düzenine sahip. Aynı zamanda dualsense tasarımı ile Sony oyuncuların daha fazla dokunmatik hissiyatını arttırdığını görebilirsiniz.

PlayStation 5 Dualsense Tanıtıldı

PlayStation 5 dualsense daha önceki konsolu olan DualShock 4 e benzesede yeni tasarımıyla dualshock 4’den daha keskin olduğu gözler önüne çıkıyor. Dualshock 4 den diğer bir farkı ise Sony yapmış olduğu açıklama ile daha hafif bir oyun konsolu üretmek için PlayStation Dualsense tasarımında bileşen açılarını yeniden tasarladığını belirtti.

Sony Playstation Dualsense tasarımında harici bir mikrofona ihtiyaç duymadan oyun konsolunun üzerinde yerleştirmiş olduğu mikrofon ile sesli sohbet imkanı sunuyor.

sony dualsense
sony dualsense

Oyunda titreşimi daha fazla hissettirmek için Sony L2 ve R2 tetik tuşlarını uyguladığınız baskıya göre oyunlara etki oranını ayarlıyor. Fakat bu tuşların tasarımları bu sefer biraz farklı yapılmış.

Bir önceki oyun konsolunda paylaşma butonu share olarak görünüyordu. Bu tuşun adı artık create olarak değiştirildi. Oyuncular için bu tuş oyun yayınlarını herkesle yada kendileriyle paylaşma imkanı sunuyor. Yakın bir zamanda Sony Dualsense ile ilgili yeni açıklamalar yapacağı bekleniyor.

Sony Dualsense ile ilgili yapmış olduğu açıklamada:

“DualSense ile hedefimiz, oyunculara, kutuyu açar açmaz oyun dünyasına taşınma hissi vermek. Oyuncuların oyun oynarken kontrolcüyü kendilerinin bir uzantısı gibi hissetmelerini istiyoruz. Öyle ki ellerinde olduğunu bile unutacaklar” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here