Ana sayfa Grafik Tasarım Photoshop CC ile Yüz Lekeleri Nasıl Temizlenir? Detaylı Anlatım!

Photoshop CC ile Yüz Lekeleri Nasıl Temizlenir? Detaylı Anlatım!

283
0
Photoshop CC ile Yüz Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Photoshop CC ile yüz lekeleri nasıl temizlenir cevabı birçok fotoğrafçı tarafından merak ediliyor. Her programda olduğu gibi Photoshop kullanırken de belirli araçlar bulunmaktadır. Sol alanda bulunan araçlardan nokta düzenleme fırçası içerisinde bulunan birçok seçenek ile bu düzeltmeyi yapabilirsiniz. Tavsiyemiz bu seçenekleri deneyerek sizler için en uygun olanını bulmanız. Sivilce ve izleri yok edebilmek için;

  • Seçenekler arasındaki Spot Healing Brush Tool üzerine tıklıyoruz.
  • Lekenin olduğu bölgeye sağa tıklıyoruz ve büyüklük ayarlamasını yapıyoruz.
  • Lekelerin büyüklüğüne göre bir sayı belirleyip lekelerin üzerine gelerek sol tuşla silme işlemlerini yapıyoruz.

En sağlıklı görüntü bu fırçadan alındığından en çok bu fırça özelliği kullanılmaktadır. Spot Healing Brush Tool etraftaki renkleri kullanarak lekeli kısımdaki renk farklılıklarını yok eder. Bu sayede cilt tonu eşitlenir ve pürüzsüz bir görüntü elde edilir.

Photoshop CC Özellikleri Nelerdir?

Photoshop CC fotoğraf düzenlemekte en çok tercih edilen programlardan birisidir. Nesnelerin transformasyonu, dikdörtgen seçimlerde otomatik çıkarım yapması gibi birçok özelliği vardır. Fotoğrafçılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Photoshop CC ile yüz lekeleri nasıl temizlenir sorusu üzerine tercih edilen program oldukça başarılı.

Spot Healing Brush Tool (SHBT)dışında, Clone Stamp Tool (CST) ile de bu işlemleri yapabilirsiniz. SHBT klonlama ile temizleme yaparken, CST diğer bölgedeki kısımları kopyalayıp yapıştırarak bu işlemi gerçekleştiriyor. Peki, Photoshop CC nedir? İşte detaylar!

Photoshop CC Nedir?

Günümüzde birçok alanda Photoshop programlarına ihtiyaç duyulmaktadır. En gelişmiş ve sürekli olarak yenilenen Photoshop CC en iyi grafik düzenleme yazılımlarından biridir. Birçok özelliği ile dilediğiniz düzenlemeyi kısa süre içerisinde çok vakit kaybetmeden yapabilirsiniz. Photoshop CC ile yüz lekeleri nasıl temizlenir konusunda usta bir başarı sergilemektedir.

Grafik tasarım, web geliştirme, video düzenleme gibi birçok özelliğe de ayrıca sahiptir. Adobe oldukça büyük bir yazlım firmasıdır. En yüksek kullanım seviyelerinde sunduğu bu düzenleme yazılımı ise en popüler fotoğraf düzenleme programı olarak bilinmektedir. Sizlerde herhangi bir fotoğraf düzenlemek isterseniz kolayca indirip kullanabilirsiniz.

Photoshop CC Nasıl Kullanılır?

Her programın kendine has düzenleme ve kullanım özelliği vardır. Bu kullanım özelliklerini çözmek zaman alsa da öğrenildikten sonra iş bulma ihtimaliniz dahi vardır. Birçok kurum ve kuruluş paylaşımlarını ve afişlerini tasarlamak için bu programlarda ustalaşan kişileri tercih ediyor.

Photoshop CC ile yüz lekeleri nasıl temizlenir sorusu ise bu programın popüler olmasının en büyük sebebi. Kolay kullanımı ile de bilgisayar kullanmakta zorlanan insanların bile rahatlıkla öğrenebileceği bir programdır. Kolayca indirdikten sonra kurma adımlarını izleyerek rahatlıkla Photoshop CC’yi kullanabilirsiniz.

Photoshop CC ile Yüz Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Photoshop CC Fiyatı Ne Kadar?

Her programın olduğu gibi Photoshop CC programının da belirli bir fiyatı vardır. Bir kısmı ücretsiz olan program daha profesyonel özelliğe erişmek isteyen kişiler için ücretli hizmet sunmaktadır. Photoshop CC ile yüz lekeleri nasıl temizlenir hizmeti ile birçok küçük işletmenin bile takdirini kazanmıştır. Fiyat olarak aylık ve yıllık şekilde belirlenen ücretler karşılığında sizlere hizmet vermektedir.

Yaptığınız işlere kıyasla oldukça fazla kazandıran bu program için bu ücretler karışılabilir durumdadır. Kendinizi geliştirdikten sonra bu alanda iş sahibi olup düzgün bir çalışma hayatına başlayabilirsiniz. Oldukça avantajlı olan bu alanda kendini geliştirmek her bireyin ihtiyacı olan bir eğitim olacaktır.

Photoshop CC Kullanım Alanları

Photoshop genellikle fotoğraf düzenlemelerinde ve video düzenlemelerinde kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra afiş tasarımlarında ve birçok kurumun logo, grafik tasarım ihtiyaçlarında kullanılır. Birçok küçük fotoğrafçı esnaf ise vesikalık çekimi sonrası leke temizliği için tercih etmektedir.

Photoshop CC ile yüz lekeleri nasıl temizlenir konusu birçok fotoğrafçı için oldukça önemli bir sorudur. Bu sayede vesikalık fotoğraflarda pürüzsüz bir görüntü ve sadelik yakalanmaktadır. Kurumlar ve belgelerde kullanılacağından bu fotoğrafların oldukça berrak görünmesi gerekmektedir.

Photoshop CC Tasarımı Nasıldır?

Photoshop CC ile birden çok alanda tasarım yapabilirsiniz. Bu tasarımlarla para kazanabilir, kendinize güzel bir hobi edinebilirsiniz. Sizlere sunulan bu fırsatlardan yararlanmak için ücretsiz bir şekilde eğitimler alabilirsiniz. Sonrasında ise kazandığınız bu yetenek ile para kazabilirsiniz. Fotoğraf düzenlemek ve Photoshop CC ile yüz lekeleri nasıl temizlenir gibi konularda gelişerek para kazanabilirsiniz. Tasarımlarınızın özgünlüğü ile bunu başarmak ise çok kolay.

Photoshop CC programının tasarımı ise kullanıcılar için kullanımı oldukça basit şekilde ayarlanmıştır. Sol tarafta kullanabileceğiniz araçlar bulunur. Üst tarafta ise ekleme, dosya üzerinde değişiklik ve ayarları düzenleyebileceğiniz bir panel bulunmaktadır. Sizlerde kendinize güzel bir hobi edinmek ve bu hobiden kazanç sağlamak istiyorsanız Photoshop ile gelişebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here