Ana sayfa Teknoloji Nokia C20 Tasarım Özellikleri Hakkında Merak Edilen Ayrıntılar!

Nokia C20 Tasarım Özellikleri Hakkında Merak Edilen Ayrıntılar!

242
0
Nokia C20 Tasarım Özellikleri

Nokia C20 tasarım özellikleri nasıldır? Akıllı telefonlar içinde fiyat performans ürünü olarak yükselen Nokia C20 tasarım özellikleri bakımından araştırılmaktadır. Ekran tasarımında su damlası çentiği ile karşımıza çıkıyor. Ürünün ekranındaki çerçevenin diğer modellere göre kalın kaçtığını söylemek mümkün. Arka kısmında ise üst tarafa ortalı olarak yerleştirilmiş bir kamera yeri bulunmaktadır. Dairesel olan bu kamera modülünde LED flaş da kendini gösteriyor.

Bu modelde artı olarak parmak izi okuyan bir kısım yoktur. Kulaklık girişi 3,5mm olup bağlantı noktasında microusb portu yer alıyor. Ayrıca bu model iki farklı renk seçeneği ile sunulmuştur. Lacivert ve sarı renk seçenekleriyle akıllı telefon bütçe dostu bir izlenim bırakıyor. Elbette ki Nokia C20 tasarı özelliklerinin etkili bir düzeyde geliştirildiğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Bu noktada bu ürünün kullanım özelliklerinin nasıl olduğu da merak edilmektedir.

Nokia C20 Kullanım Özellikleri Nasıl?

Uygun fiyatıyla dikkat çeken Nokia C20 özellikleri ile de öne çıkmaktadır. Giriş seviyesi akıllı telefonu şekilden tasarlanan bu model performansıyla da kendini gösteriyor. Gücünü Unisoc SC9863A adındaki yonga setinden almaktadır. Telefonun dış tasarımı oldukça özenlidir. Şık bir tasarıma sahip olup arka ve ön kameralarda 5MP sensör vardır. Ekranının genişliği standartların üzerine çıkıyor. Batarya kapasitesi de günümüz akıllı telefonları kapasitesine ulaşmıştır. 3000 mah kapasiteli bataryası oldukça iyi görünüyor.

Nokia C20 Tasarım Özellikleri Hakkında

Nokia C20 Kamera Özellikleri Nasıl?

Arka ve ön kamerası bulunan Nokia C20 tasarım özellikleri içinde kamera kalitesi ayrı bir öneme sahiptir. Su damlası çentiği içinde selfie çekimi için 5MP geniş açılı bir kamerası vardır. Çekim yaparken kullanılabilecek farklı çekim modlarını kullanmak da mümkündür. Video kalitesi ise 720p 30FPS kaydedebilecek durumdadır.

Nokia C20 Fiyat Kalite Performansı Nasıl?

Ekran boyutu 6, 52 inç olan bir modeldir. Nokia C20 özellikleri içinde HDR desteği bulunan ana kamerasının olması önem taşıyor. Telefonun gövde oran olarak yüzdesi ise 77,5 civarındadır. Piksel çözünürlüğü de hiç fena değildir. Yeterli büyüklüğe sahip bir bataryaya sahip olması da performans açısından önemli unsurlardandır. Bataryada hızlı şarj dolum desteği bulunmamaktadır.

Akıllı telefonda ayrıca 1GB ile 2GB olacak şekilde iki RAM alternatifi vardır. Aynı şekilde depolama için de 16 GB ile 32 GB olacak biçimde seçenekler sunuluyor. Kırpık Android olması da özellikleri arasında yer alıyor. Genel olarak bakıldığı zaman ürünün uygun fiyatına uygun hizmetler sunduğunu söylemek mümkün.

Nokia C20 Donanım Niteliği Nasıl?

Telefonun kutusundan işletim sistemi olarak android 11 çıkmaktadır. Go edition olarak da geçen bu sistem ihtiyaç duyacağınız uygulamaları indirmek noktasında yardımcı oluyor. Nokia c20 özellikleri içinde lcd ekran olması kendini göstermektedir. İşlemcisi unisoc sc9863a olan modelin ayrıca ağırlığı 191 gramdır. Fiyatı ise 1gb ram ve 16 gb depolama alanı için 90 euro olarak belirlenmiştir.

Telefonun çıkış tarihi 30 Nisan 2021 olan akıllı telefonun 60 hz ekran yenileme özelliği bulunmaktadır. Ekran özellikleri arasında ayrıca multi touch da yer alıyor. Modelde kullanılan çerçeve malzemesi plastik olup kapak da aynı malzemeden tasarlan durumdadır. Doküman görüntüleyici ve fotoğrafları ya da videoları düzenleyebileceğiniz editör özellikleri de vardır. Ayrıca çift sim kart özelliği de modelde kendini göstermektedir.

Nokia C20 Olmayan Özellikleri

Giriş seviye akıllı telefon olarak sunulan Nokia C20 özellikleri bakımından temel düzeyde tutulmuştur. Hafıza kartı desteğine de sahip olan üründe 5G sistemi bulunmamaktadır. Ancak telefon 2 ve 3G çalıştırmaya donanımlıdır. Ayrıca hızlı şarj desteği ve suya dayanıklı özellikler de yer almıyor. RAM seçeneklerinin düşük olması da göz önünde tutulması gereken noktalar arasındadır.

Boyutu 169,9 olan akıllı telefonun basit işlerde kullanımı oldukça etkili olmaktadır. Kablosuz şarj sistemi de bu telefonda yoktur. Optik görüntü sabitleyici özellik de olmayan özelliklerden bir tanesidir. Ancak bataryası değişir özellikte olup bir sorunda orijinal bir bataryayla değiştirip kullanıma devam edebilirsiniz.

Nokia C20 Tasarım Özellikleri Hakkında

Nokia C20 Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Ürünün suya ve toza dayanıklılığın olmadığı bilinmelidir. Uzun süre kullanabilmek ve verim alabilmek için cihazın yapabileceklerini ve yapamayacaklarını doğru tahlil etmek önemlidir. Görüntülü konuşmalar uygulamalar üzerinden gerçekleştirilebilirken şebeke aramasıyla yapılmamaktadır. Kızılötesi sistemi bu telefonda yer almaz. Nano sim kart ile kullanılmaktadır.

Wi-Fi bağlantısı kurulsa da NFC özelliği yoktur. Nokia C20 tasarım özellikleri kapsamında bilinecek bir diğer şey de çerçevesiz tasarımın olduğudur. Basit kullanım için bir telefon isteyenlere tavsiye edilebilecek bir üründür. Fiyat açısından çok uygun olması da diğer akıllı telefonlardan ürün ayırıyor. Kullanırken dikkat etmeniz gereken husus güncelliktir. Geliştirilen yeni özelliklerden haberdar olmak için güncellemeleri kabul etmeniz gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here