Ana sayfa Teknoloji Klavye Hız Testi Nedir, F Klavye Hız Testi Nasıl Yapılır?

Klavye Hız Testi Nedir, F Klavye Hız Testi Nasıl Yapılır?

418
0
Klavye Hız Testi Nedir?

Klavye hız testi ile kendinizi test edebilirsiniz. Sizlere gösterilen Türkçe kelimeleri doğru şekilde yazarak puan kazabilir ve hızınızı öğrenebilirsiniz. Türkçe kelimeler dışında diğer diller için de aynı hız testlerini bulabilirsiniz. Farklı meydan okumalar ile hız testinizi öğrenebilmeniz mümkün. 1 dakikalık olan meydan okuma ile q klavye hız testi yapabilir ve ne kadar hızlı olduğunuzu test edebilirsiniz. Peki, klavye hız testi nedir? Klavye yazım hızının tespit edildiği özel olarak tasarlanmış testlere klavye hız testi denir.

1 dakikalık meydan okuma süresince ekranda belirtilen kelimeleri doğru şekilde yazarak hızınızı ölçüyorsunuz. 1 dakika bitiminde yazdığınız doğru kelime kadar puan kazanıyorsunuz. Klavye yazım hızınızı dakika başına yazdığınız doğru kelime belirlemektedir. Bu meydan okuma dışında kelime sınırlı seçenekler de bulunuyor. Örnek olarak 300 kelimeyi doğru şekilde en kısa sürede yazan galip geliyor. Daha birçok farklı meydan okuma ile 10 parmak klavye hız testi yapabilirsiniz.

Klavye Hız Testi Nedir?

F Klavye Hız Testi

F klavye ile hız testi yapmak istiyorsanız aynı şekilde meydan okumalara katılabilirsiniz. Uygulama sizlere karışık şekilde kelimeleri sunarken siz de klavye yazım hızınızı test ediyorsunuz. Noktalama işaretleri yer almayan metinlerde her yeni kelimeye geçmek için boşluk tuşuna basıyorsunuz. Süre bittiğinde veya kelime sayısı tamamlandığında sizlere sonuçlar yansıtılıyor. Sonuçlara bakarak f klavye hız testi içerisinde ne kadar başarılı olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Özellikle katiplik sınavına hazırlanan kişiler için yazma testleri oldukça önem taşımaktadır. Kullanıcılar bu sayede deneyim kazanabilir ve on parmak klavye hız testi sonuçlarını öğrenebilir. Sonuçlar doğrultusunda uygulama sınavı için yeterli olup olmadıklarını anlayabilirler. F klavye ile uygulanan bu hız testleri bu konuda oldukça önem taşımaktadır. Kullanıcılar hız testleri ile kendilerini geliştirerek klavye hızlarını arttırabilirler. Uygulama içerisinde kullanılan klavyeye göre seçenek belirlenmese de sonuçlar doğru bir şekilde yansıtılmaktadır. Klavye farklılığından çok uygulama kullanıcının klavye yazım hızını test etmektedir.

10 Parmak Klavye

Klavye Hız Testi uygulamasında açılış sayfasında çıkan kelimeler Türkçe’de en çok kullanılan ilk 300 kelimedir. Bu 300 kelimeyi klavyede yazma hızınızı test etmek için karışık olarak listeliyoruz. Bu metinlerde noktalama işaretleri bulunmuyor. Klavye hızınız, dakikada doğru yazdığınız kelimeler baz alınarak hesaplanıyor. Eğer hızınız yavaş ise sitemizde yer alan on parmak dersleri ile hızınızı artırabilirsiniz.

Uygulama F klavye veya Q klavye hız testi olarak ayrım yapmıyor. Kullandığınız klavyeye göre hızınızı siz ölçüyorsunuz. Uygulama içerisindeki hız testi klavye üzerinde ne kadar etkin olduğunuzu anlamak için tasarlandı. Bu sayede istediğiniz kadar deneme yapabilir ve hızınızı ölçebilirsiniz. 10 parmak metodunu ne kadar etkili kullanırsanız yazma hızınızın da o derece artacağını unutmayın. 10 parmak metodu üzerinde uzmanlaşmak için uygulama içerisinde kendinizi deneyebilirsiniz. 10 parmak yazmak klavye hız testi konusunda sizleri oldukça öne geçirecektir. Bu sayede uygulamalı sınavları kolayca geçebilmeniz mümkün. Klavyenin belirli bölgelerine belirli parmaklarınızı atayarak 10 parmak metodunu etkili bir şekilde kullanmayı unutmayın.

Klavye Yazım Hızı Testi

Klavye üzerinde ne kadar etkin olduğunuzu test etmek için hız testlerinden yararlanabilirsiniz. Uygulama içerisinde karışık şekilde sıralanan kelimeleri doğru bir şekilde klavye üzerinden girmeye çalışıyorsunuz. Hata yaptığınız kelimeler sonuç kısmında değerlendirilmiyor. Değerlendirme kısmında ise dakika başına yazdığınız doğru kelime sayısını görebilirsiniz. Aynı zaman da sonuç kısmında saniye başına tıkladığınız tuş sayısı da yer alıyor.

Klavye hız testi içerisinde noktalama işaretleri yer almıyor. Bu konuda değerlendirme sınavlarınız için bu durumu göz önünde bulundurmayı unutmayın. Doğru veya yanlış yazdığınız kelime sonrası boşluk tuşuna basarak bir sonraki kelimeye geçebilirsiniz. Uygulama bu şekilde çalışmaya devam eder ve sizi analiz eder. Sonuçlarınızı diğer kullanıcılar ile karşılaştırabilir ve yüzdelik diliminizi öğrenebilirsiniz.

Klavye Hız Testi Nedir?

Klavye Hız Testi Nasıl Yapılır?

Klavye testi nedir? Klavye testi nasıl yapılır? Kısa bir zaman dilimi içerisinde klavyede kaç kelime yazdığınızı tespit eden özel testlere klavye hız testi denir. Elbette ki klavye testini belirlemek için çok sayıda farklı platformun varlığından söz edebiliriz. İşte klavye testinin yapılı aşamaları:

  • Testin uygulanacağı siteye giriş yapınız
  • Ekranda size 1 dakika süre içerisinde yazmanız gereken metin çıkacaktır
  • Bu metinler daha çok en çok kullanılan Türkçe kelimelerden oluşmaktadır
  • Sizin 1, 2 ya da 3 dakika içerisinde yazdığınız kelime sayısının hızlı bir şekilde tespiti yapılıyor
  • Olabildiğince hızlı bir şekilde size yukarıda sunulan metni test için ayrılmış bölüme yazıyorsunuz
  • Size ayrılan süre bitince de ne kadar yazdığınızın yanıtı karşınıza çıkıyor

Tüm bu aşamalar klavye hız testinin uygulanışını etkili bir düzeyde ortaya koymaktadır. Tam da bu noktada kendinizi etkili bir düzeyde geliştirmeyi istiyorsanız mutlaka klavye testlerinden yararlanmalısınız! Ancak bu sayede nitelikli bir düzeyde klavye yazım hızınızı da geliştirmeniz de mümkün hale gelecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here