Ana sayfa Teknoloji Kablosuz İnternet Bağlantısını Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Kablosuz İnternet Bağlantısını Hızlandırma Nasıl Yapılır?

201
0
Kablosuz İnternet Bağlantısını Hızlandırma

kablosuz internet bağlantısını hızlandırma nasıl yapılır? Hemen hemen birçoğumuz, hayatımızın vazgeçilmezi olan internetleri kullanmaktayız. Buna bağlı olarak da kablosuz internet bağlantısını hızlandırma konusunda neler yapabileceğimizin arayışına gireriz. Bilhassa günümüzde wifi kullanan birçok kişinin interneti yavaş olduğundan bu durumdan da şikayetçi olmaktadır.

Elbette wifi interneti hızlandırmanın bir yolu vardır. Ancak bunun için de bazı yöntemleri uygulamak gerekiyor. Bu bağlamda kablosuz internet bağlantısını hızlandırma ile ilgili tavsiyeler aşağıda belirtilmiştir:

  • İnternetinizin yavaş olmasının nedenlerinden en önemlisi de internet paketidir. Kotalı internet dediğimiz bu paket, bir süre kullanımdan sonra yavaşlamaktadır. Dolayısıyla daha hızlı bir internet için ya internet kotanızı yükseltin. Ya da internetinizi daha tasarruflu kullanmaya özen gösterin.
  • Wifi internetlerinin yavaşlamasında ki en büyük nedenlerden bir tanesi de modemdir. Bu bağlamda gelişmiş ve çağımız teknoloji ile daha uyumlu modemleri tercih edin.
  • Sanal ortamda gezdiğiniz siteler, virüslü olabilir. Bu bağlamda çok masum görünen bir indirme sitesine girdiğinizde ve bu siteden bir dosya indirdiğinizde cihazınıza virüs bulaşacaktır. Bu durum da tek cihazınıza değil, internetinize de zarar verecektir.
  • İnternet kalitenizi yükseltecek olan switch cihazı kullanabilirsiniz. Bu cihaz ile modeminizi bağlantılı konuma getirerek, internetinizin daha profesyonelleşmesini sağlayabilirsiniz.
  • Modeme bağlı bütün kabloların uzunluğu da internet bağlantınızın aksamasına ve yavaşlamasına neden olabilir. Dolayısıyla modeminiz ile bağlantılı tüm internet kablolarını, kısaltmaya özen gösterin.
  • İnternetiniz ile bağlantılı olan kullanmadığınız bütün uygulamaları silin. Çünkü, internet bağlantısı ile aktif olarak çalışan uygulamalar, kotayı azaltacaktır.
  • Sanal ortamda daha hızlı gezinmek için haftada bir kez mutlaka tarayıcınızın geçmişini, önbelleğini ve çerezleri silin.

Kablosuz İnternet Bağlantısını Hızlandırma

İnternet Bağlantınızı Daha Hızlı Hale Getirmek Mümkün!

Akıllı telefon, bilgisayar, tablet gibi cihazlar aracılığı ile bağlandığımız internet dünyası, hepimiz için elzemdir. Hepimizin de ihtiyaç duyduğu bu internet, kısa bir süre de olsa yavaşladığında işlerimiz aksamaya uğrar. Ancak interneti hızlı hale getirmek mümkün. Öncelikle bu konu kapsamında bilmeniz gereken husus; internet paketiniz ve internetinizdir. Dolayısıyla internet paketinin kotasını artırarak, kullanmadığınız sekmeleri kapatarak, internetinizi hızlandırabilirsiniz.

İnternetiniz çok yavaşladığında modeminizi kapatıp açmak da fayda sağlayacaktır. Bu yöntem ağ bağlantısının güncellenmesini sağlayacak olup, pek çok sorunu da çözecektir. Buna bağlı olarak modemin konumlandığı lokasyon da oldukça önemlidir. Bilhassa modem cihazı, sinyalleri daha olumlu algılayabilecek, bir noktaya konulmalıdır. Özellikle, kanepe araları, görünmeyen yerler gibi noktalara modem koymamalısınız. Dolayısıyla üst raflara modem yerleştirmek, daha mantıklı bir fikir olabilir.

Modemin Yanına Elektronik Cihaz Koymayın!

Modemi koyacağınız konum, bir internet bağlantısının güçlü olması için oldukça önem taşımaktadır. Buna bağlamda modemi, mobilya aralarına koymak yanlış olduğu gibi, elektronik eşyaların yanına koymak da yanlıştır. Çünkü elektronik cihazın yanına modem koyduğunuzda, modemin frekanslarıyla diğer cihazın frekansı farklı olduğu için uyuşmayacaktır. Dolayısıyla da internet bağlantınız sekteye uğrayacaktır. Kablosuz internet bağlantısını hızlandırma konusunda bilmeniz gereken modem yeri, üst kısımlardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here