Ana sayfa Teknoloji İphone’da Heic Dosyasını Jpg Formatına Dönüştürme

İphone’da Heic Dosyasını Jpg Formatına Dönüştürme

683
0
heic dönüştürme
heic dönüştürme

Evet dostlar bilindiği gibi İphone telefon modellerinde fotoğraf çektiğinizde android telefonlar gibi jpeg formatında kayıt etmiyor. Bu yüzden heic dönüştürme kullanmanız gerekmektedir. Heic dosyalarını jpg formatına dönüştürmenin birçok yolu vardır sizlere burada en basit heic to jpg nasıl yapılır bunu göstereceğim. Heic jpg dönüştürme, heic dosyası çevirme, heic jpg ye çevirme nasıl yapılır sizler için derledik.

Heic fotoğraf nedir ? Bilmeyenler için heic uzantısı Apple marka telefonlarda yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için oluşturulmuş bir dosyalama biçimidir. Aslında Apple bizler için çok güzel bir dosyalama formatı oluşturmuş. Çünkü birazdan örnek fotoğrafları gördüğünüzde jpg fotoğrafın hem daha fazla yer kapladığını hemde çözünürlüğün heic formatından daha kötü olduğunu gözlerinizle görüceksiniz. Sözü uzatmadan bilmeyenler için heic jpg farkı, heic jpg yapma yazımıza başlıyalım.

heic jpg farkı
heic jpg farkı

Heic Dönüştürme Jpg

Eski bir iphone kullanıcısı olarak en çok kullandığım belli başlı heic dönüştürücü yöntemleri sizler için aşağıda maddeler halinde sunacağım. İçlerinden birini tercih ederek yola devam edebilirsiniz.

Uçak Modunda İnternet Nasıl Kullanılır

1.Heic to jpg sitesi kullanarak dönüştürmek

Heic dosya açma konusunda bir fikriniz yoksa endişelenmeyin en basit yöntemlerden birisi heic to jpeg sitesi ile kolayca dönüştürme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıda bıraktığım linke girmek ve fotoğraflarınızı buraya yüklemek geri kalan bütün işi heic to jpg sitesi sizin için yapıyor. Tek yüklemede 50 fotoğraf sınırı olduğunu unutmayın. İnternet kopmalarına karşı tekrar uğraşmamak için 20 şer adet şeklinde yükleme yapmanız tavsiye edilir.

heic to jpg
heic to jpg

Şimdi bu site fotoğraflarımı ya saklıyorsa naparım diye düşünenler olabilir merak etmeyin yıllardır kullandığım güvenilir bir site bu konuda herhangi bir gizlilik sorunu yaşamadım. Ayrıca heic fotoğrafı dönüştürürken kalitesi çok bozulur mu diye merak edenler için merak etmeyin kalite bozulmadan site muhteşem bir şekilde dönüştme işlemi sağlıyor. Heic to jpeg için ilk tercihiniz burası olsun.

Heic to jpg sitesine gitmek için tıklayınız.

2.Copytrans ile heic doslarını jpeg e dönüştürme

Ben ikide bir internet sitesiyle falan uğraşamam diyorsanız alın size heic dönüştürme programı. Microsoft’un sunmuş olduğu copytrans ile tek yüklemede 15 tane fotoğrafı jpg formatına dönüştürebilirsiniz. Bu rpogramı yüklediğinizde aslında heic uzantılı dosyaları çevirmenize gerek kalmıyor çünkü kendisi heic uzantılı dosyaları açmanıza olanak sağlıyor. Aşağıda programın kullanımı ile ilgili kısa bir video mevcut izleyebilirsiniz.

Copytrans programını ücretsiz indirmek için tıklayınız.

3.iMazing HEIC Converter ile Heic Dönüştürme

İyide kardeşim biz macos kullanıyoruz bize windows programı veriyorsun diyenler olabilir 🙂 Buyrun sizler içinde imazing heic converter sayesinde hiçbir programa gerek kalmadan heic to jpeg yapabilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama olan imazing işinizi fazlasıyla görebilir.

imazing
imazing

iMazing HEIC Converter programını indirmek için tıklayınız.

Heic jpeg Dönüşütürme Nasıl Yapılır

4.İphone’dan görüntü aktarırken otomatik olarak jpg ye dönüştürme

Birçok iphone kullanıcısını rahatlatacak olan taktik tabikide yöneticiler tarafından düşünülmüş ve telefonunuzdan fotoğrafları aktarırken hiçbir siteye ya da programa gerek duymadan heic dosyalarınızı jpg formatına dönüştürebilirsiniz.

En Faydalı Mobil Uygulamalar 2020

Bunun için yapmanız gereken telefonunuzdan ayarlar >kamera biçimler sekmelerini takip edin. Mac yada pc ye aktar seçeneğinden orjinalleri sakla yerine otomatik olarak işaretlemeniz yeterli olucaktır.

5.Heic dosya formatını kapatma

Ben bunların hiçbiriyle uğraşamam çektiğim fotoğrafları rahat rahat pc ye ya da macos cihazıma aktarabiliyim diyorsanız en iyisi heic dosya uzantısı ile fotoğraf çekmeyi kapatın bu sayede çektiğiniz bütün fotoğraflar jpg formatı ile kayıt edilmiş olucaktır. Bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda açıklıyorum.

heic uzantısını kapatma
heic uzantısını kapatma
  • Öncelikle ayarlardan kamerayı açalım.
  • Formatlar seçeneğine tıklıyalım.
  • Yüksek evrimlilik yerine en uyumlu seçenğini seçelim.

Yukarıda yapmış olduğumuz ayar ile tüm fotoğraflarınız jpeg formatında kayıt edilecek olup videolar içinde H.264 formatı seçilir.

eSIM Nedir ? eSIM Uygun Olan Telefon Modelleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here