Ana sayfa Teknoloji İnstagram’da Kişisel Blog Nasıl Yapılır ?

İnstagram’da Kişisel Blog Nasıl Yapılır ?

3605
4
instagram'da kişisel blog nasıl yapılır
instagram'da kişisel blog nasıl yapılır

İnstagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Gün içerisinde çoğumuzun girip fotoğraf paylaştığı ve birçok beğeni aldığı İnstagram profillerinizi kişisel blog haline getirerek İnstagram’ı biraz daha profesyonel kullanabilirsiniz. İlk olarak gezi bloglarının hışımına uğrayan İnstagram gönderileri ilgi çekmeye başlanınca bir kişisel blog furyası aldı gitti. Bizlerde konuya yapancı kalmayıp İnstagram’da kişisel blog nasıl yapılır sizlere göstermek istedik. İnstagram’da kişisel blog kişilerin kendi düşüncelerini ve yeteneklerini sergilemek amacıyla oluşturulmuş bir hesap türüdür. Yazımız içerisinde İnstagram’da kişisel blog ne demek, İnstagram’da kişisel blog nasıl açılır, İnstagram’da kişisel hesaba geçme gibi ayrıntılar bulabileceksiniz.

İnstagram’da kişisel blog ne demek ? Kişisel bloglar bireylerin kendilerine ait düşünceleri ve yeteneklerini bir platformda yayınlamasıdır. Kişisel blogların yayınlanma amacı çok farklı olsa da ülkemizde malesef ki bu kültür henüz oluşturulabilmiş değil. İnstagram’da kişisel blog sayesinde belirlediğiniz hedef kitlenize daha rahat ulaşabilir ve onların ilgisini çekebilmek için çeşitli özellikler sayesinde daha fazla beğeni alabilirsiniz. Kişisel blog ayarlanırken İnstagram’da seçeceğiniz kategorinin paylaşımlar yapacağınız hedef kitle açısından oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse girişimcilik ve dijital pazarlama üzerine içerikler üretecekseniz elektronik ve haberleşme kategorisinin seçilmesi yanlış olacaktır. Peki İnstagram’da kişisel bloğa nasıl geçilir ?

İnstagram’da Kişisel Blog Yapma

İnstagram’da kişisel blog nasıl yapılır sorusunu yanıtlamadan önce birçok kişinin merak ettiği diğer bir soru herkes kişisel blog açabilir mi ? Evet herkes İnstagram’da kişisel blog ya da tanınmış kişi profili açabilir. Bunun için herhangi bir yaş kısıtlaması ya da profil takipçi sınırı yoktur. Sözü daha fazla uzatmadan İnstagram’da kişisel blog nasıl açılır başlayalım.

İnstagram’da içerik üreticisi hesabı açma nasıl olur ? İnstagram’da hesabınızı kişisel blog yapmak içeriklerinizin gizliliğini ortadan kaldırmak demektir. Eğer şuan içerikleriniz sadece takipçilerinize görünüyorsa lütfen gizliliği kaldırın.

İnstagram’da gizliliği kaldırmak için hesabınızı açın açın ve aşağıdaki fotoğraftaki üç çizgiye basın.

İnstagram'da gizlilik nasıl açılır
İnstagram’da gizlilik nasıl açılır

Ardından ayarlar sekmesinden gizlilik ayarlarına giriniz.

instagram'da kişisel blog nasıl yapılır
Fotoğrafta gördüğünüz gibi gizliliği kapalı hale getirerek kişisel blog açma işlemine başlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra bütün içeriklerinizi hekes görebilecek ve takipçi isteği attıklarında otomatik olarak kabul edilecektir.
instagram’da kişisel blog nasıl yapılır

Fotoğrafta gördüğünüz gibi gizliliği kapalı hale getirerek kişisel blog açma işlemine başlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra bütün içeriklerinizi hekes görebilecek ve takipçi isteği attıklarında otomatik olarak kabul edilecektir.

İnstagram'da gizlilik değiştirme
İnstagram’da gizlilik değiştirme

Gizliliği devre dışı bıraktığımıza göre İnstagram’da kişisel blog oluşturmaya geçebiliriz. Yukarıdaki işlemler gibi üç çizgiye tıklayalım daha sonra ayarlar sekmesinden hesap seçeneğini açalım. En aşağıda mavi yazılarla profesyonel hesaba geçiş yap seçeneğine tıklayabilirsiniz.

İnstagram'da kişisel blog nasıl yapılır
İnstagram’da kişisel blog nasıl yapılır

Daha sonra açılacak ekrandan size içerik üreticisi ya da işletme hesabı seçmenizi isteyecek. Siz kişisel blog açacağınız için içerik üreticisini seçmeniz gerekmektedir.

İnstagram'da içerik üreticisi nasıl olunur
İnstagram’da içerik üreticisi nasıl olunur

Üreteceğiniz içerikle ilgili bir kategori seçmeniz gerekecektir. Yapmanız gereken eğer İnstagram’da kişisel blog açmak istiyorsanız klavyeden arama kısmına kişisel blog yazarak aratın ve seçin isteyenler farklı kategoriler seçebilir.

İnstagram'da kişisel blog açma
İnstagram’da kişisel blog açma

Ardından açılacak ekranlarda aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi devam butonlarına birkaç kez tıklayarak İnstagram’da kişisel blog açma işlemini tamamlayınız.

İnstagram'da içerik üreticisi olma
İnstagram’da içerik üreticisi olma

İnstagram’da kişisel blog açtıktan sonra profilinize girip profili düzenle seçeneğinden varsa internet sitenizi, iletişim seçeneklerinizi ve biyografi bilgilerinizi güncellemeyi unutmayın. Burada özel iletişim bilgilerinizi vermeden de profil bilgilerinizi kayıt edebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Oh my goodness! Amazing article dude! Thanks, However
    I am having troubles with your RSS. I don’t know the reason why I am unable to join it.
    Is there anybody getting similar RSS problems? Anyone that knows the solution will
    you kindly respond? Thanks!!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here