Ana sayfa Grafik Tasarım Google Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Ayrıntılı Anlatım!

Google Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Ayrıntılı Anlatım!

277
0
Google Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google hesabı silme kişiler için oldukça karmaşık işlemler olabilmektedir. Bu noktada Google hesapları çok çeşitli bağlantılara sahiptir. Bu nedenle karışıklık hesaba erişim açısından olabilmektedir.  Sizler de bu karmaşıklığın önüne geçmek için Google hesabınızı silebilirsiniz. Bu noktada kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Google hesabınızı sildiğiniz zaman bazı uygulamalarda istediğiniz işlemleri gerçekleştirememe gibi durumlar mümkün olabilmektedir.

Google hesaplarını telefon, televizyon, bilgisayarlar üzerinden kullanabilirsiniz. Söz konusu Google hesapları olduğu zaman Youtube, Gmail gibi sık kullanılan programlarda olan hesaplarınız da kapatılacaktır. Bu nedenle ilk işlem olarak kişinin kullandığı hesap üzerinde açık olan diğer hesaplara göz atması gerekmektedir. Bunun ardından sizler de kontrollü bir şekilde hesabı silme işlemlerine geçebilirsiniz.

Google Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Hesabı Silme Ayrıntılı Anlatım

Hesabınızı silmek istediğiniz zaman platform oldukça önemlidir. Bilgisayarınız üzerinden silme işlemlerini yapmak bir nebze daha kolay ve pratik olmaktadır. Bu nedenle sizler de hesabınızı silmek için bilgisayar kullanabilirsiniz. Google hesabınızı silmek için ilk olarak hesabınızı açmanız gerekmektedir. Bunun için işlemler şu şekilde ilerler:

  • İlk olarak Google hesabınıza gitmeniz gerekir. Bunun için Google’da sol üstte bulunan profile tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Hesabınıza tıkladığınız zaman ilk olarak ana sayfanız belirecektir. Burada çeşitli özelleştirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sağ taraftan veri ve kişiselleştirme sekmesine tıklayın.
  • Bu sekmede karşınıza hesabınızı silmek için bir alan bulunmaktadır. O alana giriş yapın
  • Burada gerekli işlemleri gerçekleştirerek hesabınızı silebilirsiniz.

Görüldüğü gibi Google hesabını silme işlemleri bilgisayar üzerinden bu şekilde gerçekleşmektedir.

Google Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Google hesaplarında silme işlemleri yapılırken sizlere bir uyarı ekranı gelmektedir. Bu uyarı ekranında Google hesabı silme işlemlerinden sonrasında yaşanabilecek durumları anlatmaktadırlar. Sizler de silme işlemlerine geçmeden önce mutlaka bu hususlara dikkat etmelisiniz. Ardından yukarıda bulunan işlemleri gerçekleştirerek Google hesabınızı silebilirsiniz.

Google hesabınızı silmek için yukarıda anlatılan işlemleri gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Bu bağlamda sizler de hesabınızı dakikalar içerisinde silebilirsiniz. Hesabınızı sildikten sonra farklı işlemler için yeni bir hesaba ihtiyacınız olabilir. O zaman da aynı şekilde dakikalar içerisinde yeni bir hesap açabilirsiniz.

Google Hesabı Silme Linki

Google hesabınızı silebilmek için tarayıcıdan uygun işlemleri gerçekleştirmeniz gereklidir. Bunun için ilk olarak doğru bir şekilde tarayıcıdan hesap ayarlarınızı açmanız gerekmektedir. Yanlış bir linke girmeniz durumunda kişisel verileriniz ile ilgili problem yaşayabilirsiniz. Google hesabı silme linki için ilk olarak https://myaccount.google.com/dashboard linki üzerinden hesap ayarlarınıza girmeniz gerekmektedir.

Hesap ayarlarınıza girdiğinizde burada bütün genel hesaplarınızı inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda maillerinizi, bağlı olan cihazlarınızı da görebilirsiniz. Bu linke girdikten sonrasında ise yukarıda anlatılan yöntemleri kullanarak hesabınız için geçerli olan aşamaları gerçekleştirebilirsiniz. Bütün adımları talimatlara uygun olarak gerçekleştirdiğinizde hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz. Sizler de kendi istekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu şekilde hesabınızda bulunan tüm verileri silebilirsiniz. Hesabınızı sildikten sonra verilere tekrar ulaşamazsınız.

Google Hesabı Silme Android

Bilgisayarlardan hesabınızı silmek için yukarıda bulunan işlemleri gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Ancak android telefonlardan daha farklı işlemler yaparak hesabınızı silebilirsiniz. Hesabınızı silerken yukarıda bulunan adımları hemen hemen aynı şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Google hesabınızı silmek için yapmanız gereken işlemler şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • İlk olarak android işlemcili telefonunuzdan ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir.
  • Ayarlar kısmına girdikten sonra telefonunuzda bağlı bulunan hesaplar sekmesine girmelisiniz.
  • Hesaplar sekmesinde telefonunuzdan giriş yaptığınız bütün hesapları görebilirsiniz.
  • Bu hesaplar sekmesinden Google hesaplarınızı seçebilirsiniz.
  • Hesabı seçtikten sonrasında ise hesabı kaldırma seçeneği ile işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Görüldüğü gibi Google hesabı silme android işlemleri de bilgisayarlar üzerinden bu kadar kolay olabilmektedir.  Telefonunuzdan da dakikalar içerisinde hesaplarınızı silme işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Google Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefondan Google Hesabı Silme

Telefondan hesaplarınızı silmek için farklı işlemler gerçekleştirilmesi gerekebilmektedir. Yukarıda anlatılan işlemler android sistemli telefonlar için geçerli olan özel işlemler olmaktadırlar. Bu işlemleri birçok telefon modelinde oldukça kolay ve uygun bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirirken bazı telefon modellerinde farklı özel işlemler gerekebilmektedir. Bunun için ise Google sizlere talimatları oluşturmaktadır.

Bir diğer seçenek ise telefon üzerinden tarayıcı ile hesapları silme olmaktadır. Google hesabı silme telefondan da bilgisayarda gerçekleştiği gibi gerçekleşebilmektedir. Bu sayede sizler de oldukça kolay bir şekilde hesaplarınızı tamamen silebilirsiniz. Ancak hesaplarınızı silerken uyarıları mutlaka dikkate alarak işlem yapmalı ve buna göre hareket etmelisiniz. Görüldüğü üzere Google hesaplarının silinmesi konusunda farklı alternatif seçenekler karşımıza çıkmaktadır. Bu tür seçenekler hem telefon hem de PC uygulamaları için de geçerli olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here