Ana sayfa Teknoloji Fotoğraf Canlandırma Nasıl Yapılır, Hangi Program kullanılmalı?

Fotoğraf Canlandırma Nasıl Yapılır, Hangi Program kullanılmalı?

209
0
Fotoğraf Canlandırma Nasıl Yapılır? Hangi Program kullanılmalı?

Fotoğraf canlandırma nasıl yapılır? Hangi program kullanılmalı? Sorusunun cevabını mutlaka öğrenmelisiniz. Sosyal medyada son zamanlarda canlandırılmış eski fotoğraflara sıklıkla rastlar olduk. Özlenen ve güzel yad edilen günleri hatırlatması adına resimlerin hayatımızda çok önemli bir yeri vardır. Canlandırılmış fotoğraflarla ilgilenenler, nasıl ve hangi programla yapabileceklerini öğrenmek istemektedirler.

Fotoğrafları canlandırmak için kullanılan programın adı; Deep Nostalgia’dır. Program son zamanlarda müthiş bir ilgiyle karşılaştı. Fotoğraf canlandırma programı, 25 Şubat ile 27 Şubat tarihleri arasında 1 milyondan fazla insan tarafından kullanılmış. Programda kullanıcıların hoşuna giden iki önemli özellik bulunmaktadır. Bunlar; Çözünürlüğü yükseltme ve solan renkleri canlandırmadır.

Teknolojiden ve uygulamalarından anlayanlar için programın özellikleri dikkatlerini çekmektedir. Olaya teknoloji açısından bakmayanlar ise uygulamanın pratiğe yansıyan yönüne dikkat etmektedir. Eski fotoğrafta yer alan bir kişinin kaşının, ağzının veya gözünün hareket ediyor gibi olması çok dikkat çekici. Fotoğraf canlandırma programı nasıl kullanılır? Sorusuna cevap vermeden önce Deep Nostalgia programı hakkında biraz daha detaylı bilgi verelim.

Fotoğraf Canlandırma Nasıl Yapılır? Hangi Program kullanılmalı?

Deep Nostalgia Nedir?

My Heritage adında soy bilimi sitesi var. Bu site, deepfake teknolojisini ilk olarak kullanmaya başladı. Kullandığı bu teknolojiyi zamanla fotoğrafları canlandırmak için kullanılan bir programa dönüştürdüler. Program ücretsiz olarak hizmete sunulmuş. Ücretsiz olarak indirenler uygulamayı kullanarak sevdiklerinin fotoğraflarını sanki hareket ediyormuş gibi tasarlayabilirler. Fotoğraf canlandırma nasıl yapılır? Hangi program kullanılmalı? Sorusunu soranların karşısına hep Deep Nostalgia programı çıkmaktadır.

Deep Nostalgia, İsrail merkezli bir şirkete aittir. Şirket, canlandırma uygulamasına ses özelliğini eklememişler. Ses özelliğinin eklenmesinde, bazı kişiler tarafından yanlış ve kötü emelleri için kullanılabileceği ihtimali, göz önünde bulundurulmuş. Canlandırmayı bazı insanlar büyülü bulmuş. Ancak bazı kişiler için ise ürkütücüdür. İsrailli şirket yetkilileri ise programın asıl amacının; atalarının hayata dönmüş gibi hissettirmek olduğunu ifade etmişler.

Fotoğraf Canlandırma Uygulaması Nasıl İndirilir?

Teknoloji çok fazla ilerlediğinden bazı şeylere ulaşmak zannedildiğinden daha kolay. Eskiden bilgisayarla ilgili bir programa ulaşmak zor ve pahalıydı. Şimdilerde ise programlara ulaşmak sadece birkaç dakikanızı alıyor. Fotoğraf canlandırma nasıl yapılır? Diye sorduğunuzda alacağınız cevap Deep Nostalgia programını kullan olacaktır. Programı kullanmak için öncelikle indirmeniz gerekiyor. Herkesin elinde bulunan akıllı telefonların mağazalarından programı ücretsiz indirmek mümkündür.

Android kullanıcıları Play Store’yi kullanarak indirebilirler. İOS işletim sistemi kullanıcıları ise Apple Store mağazasını kullanarak uygulamaya ulaşabilirler. Programı indirmeden fotoğraf canlandırmanın da bir yolu var. Bunun için My Heritage internet sitesine girmeniz gerekir. Sitenin ana sayfasında fotoğrafı yüklemek için bir bölüm var. Yüklemeyi gerçekleştirdikten sonra canlandırma için butona basmalısınız.

30 saniye gibi kısa bir süre içinde fotoğrafınızdaki insanlar hareket ediyormuş gibi olacaktır. Programın algıladığı insanların yüzleri hareketlendirilir. Fotoğraf videoya dönüştürüldükten sonra indirmeye de imkan veriyor. Videoya çevirmek ve indirmek için siteye üye olmak gerekiyor. Siteye üye olmak ve ilk 10 fotoğrafı canlandırmak ücretsizdir. Ancak 10 fotoğraftan sonrası için belli bir miktar talep edilmektedir.

Fotoğraf Canlandırma Nasıl Yapılır? Hangi Program kullanılmalı?

Fotoğraf Canlandırma Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Deep Nostalgia programı, site tarafından daha önceden kaydedilmiş olan sürücüleri kullanmaktadır. Sürücü olarak kullanılan videolar, hareketleri aktifleştiriyor. İnsanların hareketlerinden oluştuğundan yönlendirmeyi yaparak canlandırılmış gibi hissetmeye yardımcı olur. Uygulama, bir resimdeki birden fazla yüz için hareketlendirme yapabiliyor. Uygulama yüzleri seçiyor. Sonrasında yüzlere eklemeler yaparak hareket hissi oluşturuyor. Bunu animasyon video olarak kullanıcıya sunuyor.

Bir fotoğrafın canlandırılması yaklaşık olarak 30 saniye kadar sürmektedir. Fotoğraf canlandırma nasıl yapılır? Hangi Program kullanılmalı? Sorularının cevabı oldukça basittir. Deep Notalgia programını kullanarak 30 saniyede canlandırma işlemini yapabilirsiniz. Böylece anılarınızı canlandırmak noktasında etkili bir kazanıma da imzanızı atabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda farklı programların bu alanda hizmet sunuyor olması; karşımıza farklı alternatif seçeneklerin de çıkmasını mümkün kılmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here