Ana sayfa Popüler Fastboot Ne Demektir, Nasıl Girilir, Nasıl İptal Edilir

Fastboot Ne Demektir, Nasıl Girilir, Nasıl İptal Edilir

176
0
Fastboot Ne Demek, Nasıl Girilir, Nasıl İptal Edilir

Fastboot ne demektir? Telefonlarda Android işletim sistemlerinin kullanılması ile birlikte kişilerin hayatlarına da farklı tanımlar ve sözcükler girmiş olmaktadır. Fastboot bu noktada verilebilecek bir örnektir. Fastboot işletim sisteminin özelleştirilmiş ve daha çok geliştirme imkanı bulunmuş hali olarak düşünülebilmektedir.

Fastboot ile birlikte kişiler telefonlarına sadece sunulan Android yeniliklerini değil çok daha farklı özel kullanımları da sağlayabilmektedir. İstedikleri durumlarda da geçmiş sürümlerde yer alan özellikleri tekrar ekleme gibi seçimler de yapabilirsiniz. Ancak bu kullanımlar tamamen bu amaca yönelik olarak istekleri bulunan kişiler içindir. Bu nedenle kullanırken dikkatli olunması gerekebilir. Yapılacak yanlış işlemler sonucunda telefonunuz için problem oluşmaması için mutlaka sistemi öğrenerek kullanmanız gerekir.

Fastboot kullanımı herkese açık olmak ile birlikte her Android kullanıcısı telefonunda rahatlıkla kullanabilmektedir. Kişiler sadece yayınlanan özellikleri değil isterlerse kendi özel geliştirmelerini de bu sistem üzerinden paylaşabilmektedir. Bu sayede telefonunuzun çok daha özel bir şekilde çalışması için sizler de imkan oluşturabilirsiniz. Fastboot Xiaomi tarafından geliştirilmekte ve isteyen kişiler için kolay ulaşılabilir bir seçenek olmaktadır.

Fastboot Ne Demek, Nasıl Girilir, Nasıl İptal Edilir

Fastboot Moduna Nasıl Girilir?

Telefonunda özelleştirilmiş bir sistem isteyen kişiler için Fastboot oldukça özel imkanlar sunabilmektedir. Fastboot moduna giriş yapabilmek için ilk olarak telefonunuzun sistemini öğrenmeniz gerekmektedir. Her telefon için farklı şekilde veya sistemde Android Fastboot moduna giriş gerçekleşebilmektedir. Ancak genel kullanımlar da günümüzde çoğu telefon için artık bir standart olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır.

Cihazınız şarjdayken veya usb kablosu takılıyken kesinlikle bu işlemleri denememeniz gerekmektedir. Bu uyarı ile birlikte Fastboot modu için ilk olarak telefonunuzu tamamen kapatmalısınız. Telefonunuz kapalı iken güç tuşuna ve ses yükseltme tuşuna aynı anda basmanız gerekmektedir. Bir süre aynı anda bastığınızda karşınıza Android simgesi de çıkacaktır. Bu simgenin ardından ise Fastboot modu aktif hale getirilmiş olacaktır.

Eğer telefonunuzda güç tuşu ve ses arttırma tuşlarına aynı anda bastığınızda bir etki olmuyor ise kombinasyon farklı olabilmektedir. Bu tarz durumlar için her marka farklı kombinasyonlar kullanabiliyor olmaktadır. İnternette yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda sizler de kendi telefonunuz için kullanılabilir olan kombinasyonu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Fastboot Nasıl İptal Edilir?

Fastboot ne demektir? nasıl iptal edilir? Bu noktada gerekli işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzun çalışmasından memnun olmayabilirsiniz. Fastboot bu kapsamda dikkat edilerek kullanılması gereken bir sistemdir. Fastboot üzerinde bir değişiklik yaptıktan sonra eğer değişiklikten memnun kalmazsanız bunu iptal etmeniz gerekmektedir. İptal etmek için tekrar Fastboot moduna giriş yapabilirsiniz.

Moda giriş yaptıktan sonra değiştirdiğiniz ayarlara giderek onları tekrar eski hallerine getirme imkanınız bulunmaktadır. Ancak daha kapsamlı ve farklı bir işlem yaptıysanız o zaman farklı çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Yaptığınız değişiklikle ilgili iptal etme durumunda internetten de araştırma yapabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde çok daha kısa sürelerde ve pratik bir şekilde Fastboot iptal edilmesi söz konusu olabilmektedir.

Bunun yanı sıra Fastboot üzerinde yaptığınız değişiklikler işletim sistemini direkt olarak etkilemektedir. Dolayısı ile bilgisayarınızın tüm çalışmasına etki edebilmektedir. Bu tarz bir durumda en temiz şekilde Fastboot iptali gerçekleştirmek isteyen kişiler için en uygun yöntemlerin başında telefonu sıfırlamak gelmektedir.

Fabrika ayarlarına dönerek Fastboot modunda yaptığınız değişikliklerin iptal edilmesini sağlayabilirsiniz. Sıfırlama öncesinde kaybolmasını istemediğiniz belgeleri dilediğiniz yere depolayabilirsiniz. Bazı durumlarda sıfırlamadansa sistem geçmişini geri yükleme seçenekleri de çalışabilmektedir. İsterseniz bu seçenekleri de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Fastboot Ne Demek, Nasıl Girilir, Nasıl İptal Edilir

Fastboot Modundan Nasıl Çıkılır?

Fastboot moduna her cihaz farklı bir tuş konfigrasyonu ile girebilmektedir. Aynı zamanda Fastboot modunda farklı tuşlar ile işlem yapabilmeniz de mümkün olmaktadır. Bu noktada bir diğer önemli soru bu modun nasıl kapatılacağı olmaktadır. Fastboot modundan çıkmak için giriş yaptığınız tuş kombinasyonunu deneyerek çıkmaya çalışabilirsiniz. Bunun etki etmediği durumlarda ise cihazı kapatarak yeniden başlatmanız sizler için en kolay yol olacaktır.

Bazı telefonlarda Fastboot modunun nasıl kapatılacağı ile ilgili bir bilgi bulamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kullanıcılar çoğunlukla telefonlarının bataryasını çıkartarak telefonun kapanmasını sağlamaktadır. Bu yöntem çok sağlıklı olmasa bile diğer çözümlerin işe yaramadığı durumlarda kullanılabilecek bir yöntemdir.

Sizler de kullandığınız telefon için farklı özelleştirme seçeneklerine Fastboot üzerinden erişebilir ve kullanıma açabilirsiniz. Dilediğiniz an ise Fastboot modunu kapatarak direkt olarak cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz. Değişiklikleri görsel olarak da fark etmeniz mümkün olabilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında Fastboot ne demektir? Denildiğinde karşımıza son derece geniş kapsamlı bir uygulama çıkmaktadır. Söz konusu modun, kullanıcılara çok sayıda önemli kazanımı sunduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here