Ana sayfa Teknoloji En İyi Android Klavye Uygulaması 2021

En İyi Android Klavye Uygulaması 2021

3532
0
en iyi android klavye uygulaması
en iyi android klavye uygulaması

Android işletim sistemli cep telefonları bizlere sunmuş olduğu kişiselleştirilebilir özellikleri sayesinde telefonun arayüzünden tutunda diğer birçok özelliğine kadar özelleştirebiliyoruz. Özelleştirilebilir özelliklerden biriside en çok kullandığımız android klavye uygulamalarıdır. Android sistemi ile gelen klavyeler malum bildiğiniz üzere İngilizce olduğu için çoğu Türk kullanıcıları sohbet esnasında bende dahil olmak üzere sorun yaşıyor. Google Play Store’da bu konuda yüzlerce alternatif android klavye uygulaması olmasına rağmen birçok kullanıcı en ideal klavye uygulamasını seçme konusunda kararsız. Bu yazımızda sizler için en iyi android klavye uygulaması hangisidir, kullanışlı andorid klavye uygulamaları ve şekilli android klavye önerisi konulu bilgiler vereceğiz.

Telefonda alternatif bir klavye uygulaması ararken dikkat etmeniz gereken bazı noktaları gözden kaçırmamak gerekir. Bunlardan en önemlisi güvenlik konusu. Google Play Store’da indireceğiniz klavyenin telefondaki bütün bankacılık şifrelerinizi, sosyal medya şifrelerinizi kayıt edeceğini unutmayınız. Bu açıdan düşündüğünüzde sizlere tavsiyem 3-5 bin indirmeli olan android klavye uygulamaları yerine yoğun kullanımı olan uygulamaları indirmek güvenlik açısından bir nebze olsun önlem olacaktır.

Whatsapp, Instagram ya da Facebook gibi sosyal ağlarda sohbet ederken yazılamayan i,ü,ç gibi harflerin nasıl zorluk yarattığını iyi bilirim 🙂 Bazen özenle yazdığınız güzel bir cümlenin içinde özellikle i harfini kullanamamanın yarattığı sorunları yaşamış birisi olarak sizlere en iyi android türkçe klavye önerilerinde bulunacağım.

Android Klavye Uygulamaları 2021

1.Microsoft Swiftkey

Microsoft’un birçok dilde hizmete sunmuş olduğu Swiftkey adındaki klavyesi bana göre en güzel özelliği Türkçe dil desteği ve güvenilir bir klavye uygulaması olması. Yukarıda güvenliğin ne kadar önemli olduğunu anlatmıştım. Swiftkey Türkçe dil desteğinin dışında birçok özelleştirilebilir ayarı sayesinde klavyeniz size özel renkleri ve boyutlarıyla herkesten farklı bir görünüme sahip olabiliyorsunuz. Uzun yıllar kullanmış olduğum Microsoft swiftkey klavye uygulaması android için biçilmiş kaftan diyebilirim. Klavyenin diğer özelliklerinden bahsetmem gerekirse swiftkey klavyesinin üzerinde Microsoft Translator var. Evet uygulama ile yazı yazarken anlık ingilizce,almanca,italyanca vb. dile çeviri yapabiliyorsunuz. Bu özelliği sayesinde yabancı arkadaşlarınızla konuşurken klavye sizi oldukça rahatlatıyor.

microsoft swiftkey kullananlar
microsoft swiftkey kullananlar

Microsoft swiftkey klavyenin kendine has bir diğer özelliği ise sıradışı gifleri ve çıkartmaları sayesinde yansıtamadığınız duygunuz kalmasın 🙂 En iyi android türkçe klavyeleler arasında listemize birinci sıradan girmeyi başaran Switfkey Google Markette en çok indirilen klavye uygulamaları arasında yer alıyor.

2.Tamo Türkçe Klavye

Tamo android kullanıcıları için yapmış olduğu Türkçe klavye harflerin yapısı olarak Swiftkey’e göre biraz daha keskin hatlar sunuyor. Google Market üzerinde yapmış olduğum incelemeler neticesinde kullanıcılarından da oldukça iyi geribildirimler alan tamo türkçe klavye uygulaması swiftkey gibi birçok özelleştirebilir ayarlar sunuyor. Klavye rengini ister siyah ister beyaz ya da daha farklı bir renkte kullanma imkanı sunan tamo klavye üzerinde bulunan eng kısayolu sayesinde anlık ingilizce klavyeye dönüşebiliyor. Klavye üzerine eklemiş oldukları çeviri ile yabancı dilde sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

en iyi android türkçe klavye uygulaması 2021
en iyi android türkçe klavye uygulaması 2021

Android için alternatif klavye uygulaması olarak tamo klavyeyi deneyebilirsiniz. Tamo türkçe klavye asılı klavye özelliği ile klavyeniz ekranda taşınabilir oluyor. Otobüste ya da metroda yolculuk esnasında klavye kullanımı ihtiyacı olduğunda bu özellik oldukça faydalı olabiliyor. Fotoğrafta gördüğünüz gibi klavyenin arka planını istediğiniz gibi değiştirebilir ya da var olan kategorilerden birini seçebilirsiniz.

3.Tambu Klavye

2021 yılında almış olduğu güncelleme ile birçok kullanıcının Türkçe klavye konusunda sorunlarını gideren Tambu klavye android kullanıcılar için en iyi klavye uygulamalarından birisidir. Sadeliğe önem veren kişilerin tercih etmiş olduğu tambu klavyede gece modu, yeni emoji versiyonları ve diğer birçok özellik bulunuyor. Benim en çok hoşuma giden özelliği ise sohbet esnasında çok farklı bir konuda arama yapabiliyor olmam. Sohbet kesilmeden internette bir fotoğraf arayabilir ve bunu karşı tarafa gönderebilirsiniz. Tambu klavye kullanırken kesinlikle donma kasma gibi sorunlar yaşamazsınız. Bu sebeple en hızlı android klavyeler arasındadır.

android klavye uygulamaları
android klavye uygulamaları

Konumuna en yakın cafe ve restorantları bulabilme, dil çevirisi, oyunlar, ve binlerce eğlenceli çıkartma ve gifleri ile Google Markette en çok tercih edilen android klavye uygulamaları arasında yer alıyor.

4.Kika Klavye

Kika klavye android kullanıcılar için şekilli klavye sevenler için yapılmış diyebilirim. İçerisinde binlerce tema bulunan kika klavye Google Market üzerinde 10 milyonun üzerinde bir indirilmeye sahip. En iyi android klavye uygulaması listeme dördüncü sıradan giren kika klavye içerisinde iphone klavyesi barındırıyor. Dileyenler android telefonlarında iphone hatırası varsa yaşayabilirler 🙂

şekilli android klavye uygulaması
şekilli android klavye uygulaması

Uygulamanın en büyük dezavantajı kurulumunun ve ayarlarının biraz karmaşık olması. Diğer uygulamalara nazaran daha zor ayarlanabilen kika klavye bu açıdan sınıfta kaldı. Şekilli android klavye isteyenler mutlaka kika klavye’yi indirmesini tavsiye ederim. İçerisinde 3 boyutlu klavyelerden, neon ışıklı klavyelere kadar birçok çeşit bulunmakta. Kullanıcı tercihine göre değişebilen klavye uygulaması Google Market üzerinde 4,6/5 puan alarak listemize girmeyi başardı.

5.Yandex Klavye

En iyi android klavye uygulamaları arasında listemize girmesi gerektiğini düşündüğüm Yandex klavyede en çok sevdiğim klavyenin kullanılabilir ve geniş olması. Bu bakımdan ekranı küçük olan telefonlar için oldukça ideal olan yandex klavye güvenilirlik açısından da sorun yaşatmıyor. Oldukça sade bir kullanıma sahip olan klavye içerisinde birçok özelleştirilebilir alan bırakıyor. Bunlardan bazıları klavyenin yükseklik ayarını kendinize göre belirleyebilmeniz, Türkçe ve İngilizce dışında birçok dil desteği bulunması ve kendi klavye temanızı kendiniz baştan tasarımını yapabiliyor olmanız uygulamanın en belirgin özellikleri olarak karşımıza çıkıyor.

en sade android klavye uygulaması
en sade android klavye uygulaması

Android klavyeler konusunda Play Store üzerinde binlerce uygulama olmasına rağmen sizlere belirli kriterlere göre en iyi ve kullanışlı türkçe dil desteği olan klavyeleri tanıtmaya çalıştım umarım memnun kalmışsınızdır. Alternatif bir klavye uygulaması biliyorsanız yorumlara yazarak incelememi sağlayabilirsiniz 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here