Ana sayfa Teknoloji Ekran Videosu Alma Programı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ekran Videosu Alma Programı Nedir, Nasıl Kullanılır?

101
0
Ekran Videosu Alma Programı

Ekran videosu alma programı, cihazlarınızda gerçekleştirdiğiniz işlemleri daha sonra tekrar tekrar izleyebilmenize fırsat sunar. Bilgisayardan ya da telefondan gerçekleştirdiğiniz işlemi kayıt altına almak istiyorsanız bu noktada ekran videosu alma işleminden faydalanabilirsiniz. Ekran videosu alma uygulamaları ile sizler de cihazınızdan gerçekleştirdiğiniz işlemleri video görüntüsü ile birebir kaydedebilirsiniz. Özellikle oyun oynayan bireyler bu programlara fazlaca ihtiyaç duyar. İşte yaygın olarak kullanılan ekran videosu alma programları!

Movavi Screen Recorder

Hem ekran video kaydetme özelliği bulunan hem de kaydedilen videoları düzenleme fırsatı sunan bu program oldukça işlevseldir. Ücretsiz kullanım fırsatı sunan bu programın yalnızca ses kayıt özelliği de bulunmaktadır.

iSpring Free Cam

Tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veren bu program ile kaydettiğiniz videolarınızı da düzenleyebilirsiniz. WMF formatında kaydedilen videolar üzerinde birtakım oynamalar gerçekleştirebilirsiniz.

ScreenCast-O-Matic

Bu programın ücretsiz sürümü ile on beş dakikaya kadar ekran kaydı yapabilirsiniz. Hızlı işlem gerçekleştirme özelliği sayesinde özellikle acil durumlarda sevilerek kullanılmaktadır.

Ekran Videosu Alma Programı

Loom İle Videonuzu Kaydedin!

Birçok cihaz tarafından desteklenen bu uygulama 1080p’ye kadar video kaydetme özelliği sağlamaktadır.

Ekran Videosu Alma PC

Ekran videosu alma PC için oldukça önemli bir işlemdir. Özellikle bilgisayar üzerinden oynanan oyunların video kaydına alınabilmesi, oyuncalar tarafından oldukça önemsenmektedir. Ekranda gerçekleştirilen tüm işlemleri anı anına kaydeden bu teknoloji sayesinde, gerçekleştirdiğiniz işlemleri başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bu noktada kullandığınız cihazın türüne gör piyasaya kazandırılan birçok farklı ekran kaydetme programı bulunmaktadır. Bu programlarla sizler de dilediğiniz anı kayıt altına alabilirsiniz.

Teknolojik cihazlar üzerinden gerçekleştirilen birçok işlemin, daha sonra izlemek üzere kayıt altına alınması için ekran kaydetme işlemine ihtiyaç duyulur. Bu noktada da birçok program bireylere kolaylık sunmak için geliştirilmiştir. Sizler de bu programlar arasından cihazınızla uyum içerisinde çalışan uygulamalarla ekranınızı video şeklinde kaydedebilirsiniz.

Ekran Videosu Alma İPhone

Ekran videosu alma İPhone marka telefonlar için oldukça rahat ve pratik bir şekilde gerçekleşmektedir. İPhone cihazınızdan ekran videosu almak için herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymazsınız. Oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilen bu işlem ile dilediğiniz işlemin video kaydını alabilirsiniz. Ekranın aşağısından yukarıya çektiğiniz denetim merkezi üzerindeki ekran kaydı tuşuna basarak sizler de ekran kaydını başlatabilirsiniz.

Telefonunuz ile oyun oynarken, sosyal medyada takılırken ya da gerçekleştirdiğiniz bir işlemin aşamalarını gösterirken ekran kaydı fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Denetim merkezi üzerinden ekran kaydı tuşuna basarak üç saniyelik geri sayımı başlatmış olursunuz. Sıfırıncı saniyeden itibaren telefonunuz üzerinden gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler anı anına kaydedilmektedir. Kaydettiğiniz bu görüntüleri galerinizden seyredebileceğiniz gibi paylaşım kanalları üzerinden dilediğiniz kişiye de gönderebilirsiniz.

Ekran Videosu Alma Huawei

Ekran videosu alma Huawei cihazlarında hızlı ve kolay birkaç hamleyle mümkün olmaktadır. Bu noktada herhangi bir yardımcı uygulamaya ihtiyacınız bulunmaz. Bildirim panelini aşağı indirerek tüm kısa yollara ulaşmak paneli genişletin. Ardından ekran kaydı düğmesine basmanız kaydı başlatmak için yeterli olacaktır. Kaydı durdurmak istiyorsanız ekranın üstünde bulunan zamanlayıcı düğmesine dokunmanız gerekir.

Huawei cihazlarınızda ekran kaydı gerçekleştirmenin daha kısa bir yolu daha bulunmaktadır. Telefonunuz üzerindeki tuş takımları ile gerçekleştirebileceğiniz bu uygulama ile dilediğiniz işlemi kayıt altına alabilirsiniz. Güç düğmesi ile ses arttırma düğmesine aynı anda basılı tutmanız ekran kaydını başlatacaktır. Kayıt başladıktan sonra aynı tuşlara tekrar basılı tutmak kaydın sonlandırılmasını sağlar.

Ekran Videosu Alma Programı Ücretsiz 

Ekran videosu alma programı ücretsiz kullanılabilir olması açısından oldukça avantajlıdır. Bilgisayarlar ya da cep telefonları üzerinden gerçekleştirilen birçok işlemin kaydedilmesini sağlayan bu programlar farklı cihazlar için kullanılabilir özellikler sunar. İşte o programlar!

 • Camtasia
 • İSpring Free Cam
 • Screenflow by Telestream
 • TinyTake
 • EzVid
 • CamStudio

Son zamanlarda video görüntüsünün alınmasına dair çok sayıda farklı ücretsiz programın mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte son zamanlarda ekran videosu alma uygulamalarının da sayısında ciddi oranda bir artış gözlenmektedir.

Ekran Videosu Alma Programı

Ekran Videosu Alma Uygulaması

Ekran videosu alma uygulaması günümüzde yaygın olarak kullanılan programları kapsar. Bu uygulamalar, oyun oynarken beğenilen anları kaydetmek ya da öğretici içerikler üretmek için oldukça elverişlidir. Bu noktada da bilgisayar, tablet ya da cep telefonu kullanıcıları başarılı bir ekran kaydedici uygulama arayışı içerisine girmektedir.

 • OBS STUDIO
 • FlashBack Express
 • Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydedici
 • Debut Video Capture
 • ShareX

Bu uygulamaları kullanarak sizler de kayıt altına alınmasını istediğiniz anları sorunsuz bir şekilde depolayabilirsiniz. Kaydettiğiniz ekran videolarını dilerseniz sevdiklerinizle dilerseniz de sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Görüntü kalitesinde bozulma yapmadan kayıt gerçekleştiren bu uygulamalar, aynı zamanda ses desteği de sunar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here