Ana sayfa Bilmiyorum Deme Duvar Kağıdı Bilgisayar Formatları Hangileridir? Güncel Bilgiler!

Duvar Kağıdı Bilgisayar Formatları Hangileridir? Güncel Bilgiler!

469
0
Duvar Kağıdı Bilgisayar Formatları Hangileridir? Güncel Bilgiler!

Duvar kağıdı bilgisayar formatları söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkar. Duvar kağıdı bilgisayar ve tabletleri özelleştirmek için kullanılmaktadır. Çözünürlükleri yüksek modellerden kendinizi yansıtan birini ekranınızda kullanabilirsiniz. Böylece bilgisayarınız sizi yansıtacaktır.

Bilgisayarların kendi hafızalarında yer alan birkaç tane vardır. Ancak bunlar standarttır. Aynı şeyleri kullanmak yerine internet sitelerinden indireceğiniz çok daha özellerini kullanabilirsiniz. Benzersiz ve etkileyici görüntüleri bulmanız mümkün. Cihazların ekran boyutları değişmektedir. Ekranda bulanık bir görüntü oluşmaması için 4K veya HD gibi farklı çözünürlük alternatifleri sunulmakta. Yüksek kalitedeki çözünürlük etkili bir görsellik elde etmenizi sağlayacaktır.

Bilgisayarınızı, tabletinizi ya da akıllı telefonunuzu özelleştirmenin en iyi yolu; size özel, sizi en yansıttığını düşündüğünüz bir duvar kağıdı kullanmaktır. Masaüstü duvar kağıtları, ekran boyutu nedeniyle HD ve 4K çözünürlükte kullanılırsa çok daha etkili bir görüntü sunar. Herhangi bir arama motoruna masaüstü duvar kağıtları yazarak her zaman en doğru sonuçları alamayabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Bilgisayar HD

İnsanların zevkleri ve tercihleri farklı farklıdır. Bazı insanlar ekranlarındaki kağıdın değişmesini hiç sevmezler. Bazıları ise devamlı değiştirmek isterler. Arama motorlarına yazılacak; duvar kağıtları bilgisayar hd ile karşınıza birçok site çıkacaktır. Sitelerden birini tercih ederek bilgisayarınızı özelleştirebilirsiniz. Değişikliği sevenler için HD Wallapers sitesini tavsiye ederiz.

Sitede çok farklı görsellerden oluşan duvar kağıtları bulunmaktadır. Hatta siten, modelleri farklı cihazlardaki özel versiyonlarını da göstermektedir. Sitede buluna modeller sadece bilgisayarlar için değildir. Akıllı cihazların pek çoğuyla uyumludur. Sitedeki modeller sabit değil. Her gün yenileri eklenmekte. Her gün farklı görseli kullanarak ufkunuzu açabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Bilgisayar Formatları Hangileridir? Güncel Bilgiler!

Duvar Kağıdı Bilgisayar Manzara

Manzara izlemek insanı rahatlatır. Masa başında, bilgisayar karşısında çalışmak zorunda olanların doğal manzarayı izleme şanları sınırlıdır. Duvar kağıtları bilgisayar manzara resimleri ile bu ihtiyaç karşılanabilir. HD, 4K kalitesinde olduğundan bütün resimler gerçek gibi durmaktadır. Son derece nefes kesici manzaralara eWallpapers sitesinden ulaşılabilir. Arayüzü oldukça basittir. Basit arayüzü kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak içindir. Sitede bulunan bütün duvar kağıtları yüksek çözünürlüğe sahip.

eWallpapers sitesinde şehir manzaraları ağırlıktadır. Tabi kategoriler sadece şehir manzaraları ile sınırlı değil. Kategoriler kısmında yapacağınız filtre ile istediğiniz manzara resimlerine ulaşabilirsiniz. Ekranınıza uygulayacağınız duvar kağıdı ile kendinizi doğal manzarayı izliyormuş gibi hissedeceksiniz.

Duvar Kağıdı Bilgisayar Pinterest

Pinterest, görüntü paylaşımı yapılan bir platformdur. Pano sistemiyle çalışmaktadır. Sosyal ağ platformunda muhteşem, farklı, değişik duvar kağıtları bulmak mümkün. Duvar kağıtları bilgisayar Pinterset seçenekleri arasında çok etkileyici olanlar bulunmakta. Başka hiçbir yerde bulamayacağınız duvar kağıtları ile bilgisayarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Bilgisayar Araba

Baylar arabalara düşkündür. Hanımlar arasında da araba düşkünleri bulunmaktadır. Normal hayatta kullanılan markaların dışında özel üretim yapan markalar bulunmakta. Bu markaların ürettiği çok özel arabalar var. Duvar kağıdı araba kategorisinde genellikle bu özel araçlar kullanılır. Işıl ışıl parlayan kaportası ve etkileyici tasarımıyla kendine hayran bırakır. Güçlü motorları, benzersiz renkleri ve etkileyici tasarımlarıyla ekranlarınızı süsleyecektir.

Duvar Kağıdı Bilgisayar Arka Plan

Bing Wallpaper’de, duvar kağıdı bilgisayar arka plan olarak kullanabileceğiniz farklı ülkelere ait manzara resimleri bulunmakta. Usta sanatçılar tarafından çekilmiş olan gerçek resimlerdir. Farklı ülkelerde çekilmiş duvar kağıtları bulunmakta. Şayet ülke tercihiniz varsa sağ üst köşeden seçim yapmalısınız. Nefes kesen görüntüler yüksek çözünürlüğe sahiptir. Her büyüklükteki cihazların ekranlarında eşsiz bir görüntü sergileyecek özelliktedirler.

Duvar Kağıdı Bilgisayar Animasyon

Animasyon, aslında hareketsiz olan resimlerin birleştirilerek hareket ediyor gibi gösterilmesidir. Duvar kağıdı animasyon kategorisinde büyüleyecek seçenekler bulunmakta. Baktıkça sizi içine çekecek duvar kağıtları dinlenmenizi ve rahatlamanızı da sağlayacaktır.

Duvar Kağıdı Bilgisayar Formatları Hangileridir? Güncel Bilgiler!

Duvar Kağıdı Ayarlama Bilgisayar

Bilgisayarınızda yüklü veya indireceğiniz duvar kağıtlarını ekranınıza ayarlayabilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunanlardan sıkıldıysanız netten indirin. Duvar kağıtları ayarlama bilgisayar veya cihaza siteden resmi indirmekle başlar. Resim .jpg yada .png olarak indirilir. Sol alt köşede bulunan başlatıcı tıklanır. Başlatıcıdan sonra yukarı olarak gösteren simge tıklanır. Açılan ekranda dosyalar tıklanır. Sol tarafta sütunlar bulunacak. Sütunlarda resmin kaydedildiği klasör bulunur ve açılır. Açılan dosyada seçilen resmin üzeri sağ tıklanır. Sağ tıklanınca açılan seçeneklerden ayarla seçilerek işlem bitirilir.

Duvar Kağıdı Bilgisayar Büyük Boy

Geniş ekran, çoklu monitör kullananlar için duvar kağıdı büyük boy seçenekleri bulunmakta. Devinant Art’da sıra dışı duvar kağıtları bulunmaktadır. Küçük ekranlı cihazların yanı sıra çoklu monitörler için harika duvar kağıtları sitede yer almaktadır.

Hareketli Duvar Kağıdı PC Bedava

Mac OS ve Windows işletim sisteminin kullanıldığı bilgisayarlarda hareketli duvar kağıdı uygulanabilmektedir. Hareketli duvar kağıdı PC bedava eski sürümlerde yer almaktadır. Windows 10 gibi yeni sürümlerde yazılımlara ihtiyaç duyulacaktır. Yazılımlar kullanılarak ekran hareketli hale kolayca çevrilir.

Canlı Duvar Kağıdı Bilgisayar İçin

En iyi canlı duvar kağıdı bilgisayar için Wallpaper Engine sitesini inceleyebilirsiniz. Fareniz hareket ettikçe tepki veren duvar kağıtları bulunmaktadır. Etkileşimli duvar kağıtlarının çözünürlüğü yüksektir. Geniş ekranlara rahatlıkla uygulanabilir. Yaygın olarak kullanılan 4 :3, 16: 9, 16: 10, 219: 9’ları desteklemektedir. Günümüzde Windows 10 yaygın olarak kullanılmaktadır. Sitedeki canlı kağıtları Windows 10 bilgisayarınıza uygulayabilirsiniz.

Canlı kağıtların bazıları oyun gibi aktif işlemler sırasında bilgisayarı yavaşlatabiliyor. Wallpaper Engin’den elde edilenlerde böyle bir sorun yaşanmaz. Hatta sitenin Steam atölyesi bile var. Buradan yeni canlı duvar kağıtları indirimi ve paylaşımı yapılmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here