Ana sayfa Teknoloji Ddos Saldırısı Nedir, Nasıl Atılır? Basit Anlatım!

Ddos Saldırısı Nedir, Nasıl Atılır? Basit Anlatım!

425
0
Ddos Nedir?

Ddos saldırısı nedir? Günümüzde siber saldırıların artması ile birlikte kişilerin en çok duyduğu tanımların başında Ddos saldırısı gelmektedir. Ddos nedir? Ddos sunuculara hizmet vericilere karşı yapılan bir saldırı türüdür. Bu saldırı türünün bu kadar yaygın olmasının ana sebebi ise yöntemi olmaktadır. Ddos nasıl atılır? Sorusunun yanıtını biliyor olmak elbette ki beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir!

İnternet üzerinden saldırıların büyük bir bölümünde fiziksel erişim gerekir. Bu noktada saldırgan kişinin yakalanma ihtimali ise oldukça yüksektir. Ancak Ddos saldırısı için bu geçerli olmamaktadır. Ddos saldırısı gerçekleştirecek olan kişinin sisteme fiziksel erişim zorunluluğu olmaz. Kişi kilometrelerce uzaklardan rahatlıkla saldırı imkanı bulabilmektedir.

Ddos kolay olmasına rağmen oldukça etkili bir saldırı olabilmektedir. Günümüzde özellikle bankacılık sistemlerine veya diğer topluluklara yönelik alanlarda görülebilmektedir. Ddos saldırısına maruz kalmamak için sistem güvenliğinin korunması gerekir. Bilinmesi gereken ve bilinçli olunması gereken husus bu olmaktadır.

Saldırgan kişi Ddos saldırısında bulunabilmek için bazı bilgileri bilmelidir. Bu bilgilerin gizliliği her zaman için önemli olmaktadır. Siz de bu bilinçle günlük hayatta bilgisayar kullanmaya devam etmelisiniz. Her bilgisayarın özel adresi bulunmaktadır. Aynı zamanda kullandığınız internet için de bir adresleme bulunur. Yeni nesil siber saldırılarda en çok bu tür saldırılar etkili olmaktadır. Bundan dolayı da söz konusu uygulamalara olan ilgi de her geçen gün itibariyle artış göstermektedir!

Ddos saldırısının gerçekleşmesi için bu adreslerin bilinmesi gerekmektedir. Saldırgan kişi sizin bu adres bilgilerinizi bilmediği takdirde bir risk bulunmamaktadır. Ancak aksi durumlar söz konusu olduğunda oldukça tehlikeli durumlar söz konusu olabilmektedir. Ddos saldırısından korunabilmek için bilinçli olunması oldukça önemlidir. Bilinç siber güvenlik alanında en önemli değer olmaktadır.

Ddos Nedir?

Ddos Nedir, Nasıl Atılır?

Sunucu taraflarında olan saldırıların büyük bir bölümü Ddos olmaktadır. Peki, Ddos nasıl atılır? Ddos amaç olarak sistemi etkisiz hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle sisteme düzenli olarak erişim izni isteyerek kilitleme yapar. Toplu halde yapılan bir saldırı olmaktadır.

Tehlikeli olan Ddos nedir? Ddos internet bağlantısı bulunan sunuculara yapılan saldırılara verilen isimdir. Bu nedenle yapılacak her Ddos saldırısı oldukça önemli olmaktadır.Ddos saldırılarının yapılması sunuculardan sunuculara değişiklik göstermektedir. Her sunucunun kapasitesi aynı olmamaktadır. Bu nedenle saldırının olacağı sunucuya özel bir girişim olmaktadır. Belirli korunma yöntemleri ve sistemler ile birlikte Ddos saldırısının önüne geçilebilmektedir. Bu hizmetlere ulaşım oldukça kolaydır.

Ddos Saldırısı Nedir?

Özellikle teknik destek ekiplerinin sıklıkla duyduğu Ddos saldırısı nedir? Sunuculara atılan ve hizmet engeli getiren bir saldırıdır. Mevcut olan sunucuya kapasitesinin üstünde bir girişim sağlanır. Bu sayede sunucunun cevap verme imkanını ortadan kaldırır. Genel olarak Ddos saldırısı sunucuyu kilitlemeye yönelik bir saldırı olmaktadır. Hassas ve kritik sistemlerde bu kilitlenmeler oldukça tehlikeli olmaktadır.

Saldırı olarak Ddos nedir? Ddos uzaktan yönlendirilen bir saldırıdır. Bu nedenle sunucunun adreslerini bilen her kişi sunucuya karşı bir saldırı yönlendirebilir. Ancak burada sunucunun önemi büyüktür. Yüksek kapasiteli sunucular için gerçekleştirilecek olan saldırının maliyeti ve boyutu yüksek olmaktadır. Ddos saldırıları için güvenlik önlemlerinin alınması ise oldukça değerli olmaktadır. Bundan dolayı pek çok internet sitesi sahibi bu tür saldırıları önlemek için profesyonel destek almaktadır!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here