Ana sayfa Teknoloji CloudFlare DNS Nedir, CloudFlare DNS Nasıl Yapılır? (Basit Anlatım)

CloudFlare DNS Nedir, CloudFlare DNS Nasıl Yapılır? (Basit Anlatım)

258
0
CloudFlare DNS Nedir?

CloudFlare DNS nedir? İnternetteki trafik ve bağlantı akışını belirleyen en önemli faktörlerden biri de DNS ismi verilen protokoldür. CloudFlare DNS nasıl tanımlanır? İnternet bağlantısı yapılmak istendiği zaman tarayıcılar tarafından yönlendirilen bağlantılar ilk olarak DNS ismi verilen sunuculara aktarılır.

Daha sonra DNS aracılığıyla internet sitelerine bağlantı sağlanıyor. Bu nedenle DNS sunucularının bağlantı hızına yüksek oranda etki ettiği önemli bir gerçektir. CloudFlare, güvenli ve hızlı DNS sunucuları ile öne çıkan bir hizmettir. Günümüzde birçok internet sitesi tarafından tercih edilen CloudFlare platformu önemli avantajlarıyla ilgi çekmeye devam ediyor.

CloudFlare sistemini kullanmak isteyen kişilerin merak ettiği bazı detaylar vardır. Hem bilgisayarlardan hem de mobil cihazlardan kullanılabilecek CloudFlare sistemi internetin hızı artırmaktadır. Hız yükselmesinin yanı sıra çok daha güvenli olması sebebiyle tercih edilen CloudFlare DNS bilgileri 1.1.1.1 şeklindedir.

Belirtilen DNS ayarları ile birlikte daha hızlı ve güvenli bir internete sahip olmak mümkündür. DNS ayarlarını yapmadan önce bu ayarların ne iş yaradığı hakkındaki ayrıntıların öğrenilmesi faydalı olacaktır. Siz de tüm detayları inceledikten sonra internetinizin hızını arttırmak için sunucu ayarlarını değiştirebilirsiniz.

CloudFlare 1.1.1.1 DNS Ayarları

Uzun yıllardır dünyanın birçok yerinde hizmet veren CloudFlare, avantajlı özellikleriyle öne çıkmaya devam ediyor. Hem kullanıcılar hem de web siteleri tarafından tercih edilen sistemle birlikte güvenlik düzeyi yükseliyor. CloudFlare DNS nedir? İnternet hızının ve bağlantı türünün değişmesine sebep olan DNS ayarları günümüzde oldukça önemlidir.

Bazı erişim engeli bulunan sitelere bağlanmak için DNS değiştirme yöntemini tercih eden birçok kullanıcı vardır. Bilgisayar ve akıllı telefon gibi sık kullanılan elektronik cihazlarda CloudFlare sisteminin DNS ayarlarını kullanarak hızınızı yükseltebilirsiniz.

CloudFlare DNS Nedir?

DNS ayarlarının pratik bir şekilde yapılması kullanıcılara büyük avantajlar sağlıyor. İnternet platformlarında 1.1.1.1 şeklinde bilinen DNS ayarları farklı cihazlarda kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. CloudFlare sisteminin sunduğu farklı avantajlardan yararlanmak için DNS ayarlarını yapabilirsiniz. İnternet bağlantınızın daha güvenli olması için CloudFlare sunucularını kullanabilirsiniz. DNS değiştirme ayarlarını takip ederek kısa süreler içinde işlem yapabilirsiniz.

CloudFlare DNS Ayarı Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok internet kullanıcısının karşı karşıya kaldığı hız ve güvenlik sorunları için öne çıkan CloudFlare hizmeti, önemli kazanımlar sağlıyor. CloudFlare DNS ayarını gerçekleştiren kullanıcılar, birçok internet sitesine çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde bağlantı gerçekleştirebiliyor. Windows ve android gibi işletim sistemleri için gerçekleştirilebilecek DNS ayarları şu şekildedir;

  • Bağlantı ayarlarınızı açarak “Internet Protocol Version 4” ayarını bulun.
  • Belirtilen ayara giriş yaptıktan sonra alt bölümde bulunan DNS ayarlarını açın.
  • DNS ayarlarını CloudFlare sunucusu olan 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 yapın.

Görüldüğü üzere oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilen işlemlerle birlikte CloudFlare sunucusunu kullanmak mümkündür. CloudFlare DNS nedir? Windows işletim sisteminin yanı sıra android ve İOS tabanlı cihazlarda da kolaylıkla gerçekleştirilebilecek işlemlerle birlikte önemli avantajlar elde edebilirsiniz. İnternet hızınızı artırarak güvenlik sorunlarından kurtulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here