Ana sayfa Popüler Adsense Nedir, Nasıl Kullanılır, Adsense Para Kazandırır Mı? 2021

Adsense Nedir, Nasıl Kullanılır, Adsense Para Kazandırır Mı? 2021

91
0
Adsense Nedir, Nasıl Kullanılır, Adsense Para Kazandırır Mı? 2021

Adsense nedir? İnternetten para kazanma söz konusu olduğunda sıklıkla karşımıza çıkan Adsense nasıl kullanılır? Günümüzde internet tabanlı işler büyük bir artış göstermiş durumdadır. İnsanlar buradan para kazanmanın yollarını arıyor. İnternet üzerinden para kazandıran Adsense nedir? Dünya çapında önemli bir yeri olan Google’ın piyasaya sürmüş olduğu bir hizmettir. Ücretsizdir ve internet sitesi sahiplerine yönelik çalışmalardandır. Buradaki husus, kişinin Google reklamlarını kendi sitesinde yayınlamasıdır.

Yayınlanan bu reklamlar üzerinden tıklama ve gösterim başına belli bir miktar para alırlar. Google da böylece hem özgün içerikli sitelere katkı sağlar hem de reklam yapar. Bu noktada sitenin özellikleri büyük önem taşıyor. Reklamların alakalı ve özgün olması amaç olarak önceliklidir. Site sahibi olan kişiler görüntülü reklamları burada paylaşarak para kazanmaktadır.

Bu şeklide bir gelir elde etmek isteyen kişinin ilk olarak bu platforma kayıt olması gerekir. Kişiler hesapları onay aldıktan sonra, reklam kodlarını sitelerinde yer almasını istedikleri yere yerleştirir. Burada site sahipleri gösterecekleri reklamları büyüklüklerine göre eklemek durumundadır. Sonradan site içeriğiyle reklam içerikleri de birleştirilebilmektedir. Reklam verenler arasından en yüksek teklifi vermiş olan sitede reklamını yayımlatacaktır.

Adsense Nedir, Nasıl Kullanılır, Adsense Para Kazandırır Mı? 2021

Adsense Nasıl Kullanılır?

Buraya kayıt olmak oldukça kolaydır. Kayıt olduktan sonra sitenin URL’sinin eklenmesi gerekiyor. Bunu sadece alan adı ile girmekte yarar vardır. Ayarları girip hesabın oluşturulmasının ardından Google’ın siteyi inceleme süreci başlar. Belli koşulların karışlanıp karşılanmayacağına bu aşamada bakılmaktadır. İnceleme sonucunda Google, reklam gösterimi için sitenin uygun olup olmadığına yeterli olup olmadığına karar verir.

Google belli politikalara sahip olan bir arama motorudur. Kimi zaman çok katı olan bu politikalar, hizmetlerin sürekli ve sorunsuz yürümesine yardımcı olur. Bu nedenle Adsense nasıl kullanılır Sorusunu sormadan önce site kriterlerini bilmek gerekiyor. Google başvuru yapılan sitenin içeriklerinin özgün olması çok önemlidir. Ziyaretçilere üst düzey bir deneyim sunmalı diğer sitelerden ayrılmalıdır.

Değerlendirilecek sitenin Adsense politikalarına uygunluğu da bir diğer husustur. Belli konu ve içeriklere bu üyelik sağlanmaz. Bunlar; yetişkin içerikler, tehdit içeren, taciz ve nefret söylemi olanlar, kötü amaçlı yazımlar ve illegal sitelerdir. Uyuşturucu ve silah kullanımına özendirme ve bunun gibi içerikler de üyelik almaya engel durumlar oluşturur.

Adsense Nedir, Adsense Para Kazandırır Mı?

Sitesi olanlar için geliştirilen bu hizmet aslında reklam verenlerle alanları ortak paydada buluşturmak gibi bir misyonu üstlenmektedir. Reklamının yayınlanmasını isteyen kişiler de buradan iletişime geçebilir. Günlük, haftalık ve aylık kiralama bedeli yoktur. Ziyaretçi reklama tıklarsa para kesintisi olur. Reklam yayınlayarak para kazanmak isteyenler için de bu yer oldukça etkilidir. Ödeme yöntemi yayınlayan için de aynıdır.

Reklamların siteye yüklenmiş olması para kazanmaya başlamak için yeterli olmayacaktır. Eklenen reklamlara misafirlerin de giriş yapması gerekir. Bu durumda Adsense para kazandırır mı? Yoğun bir trafiği olan sitelerde tıklamalar da çok olacağı için iyi miktarlar kazanmak mümkün. Tıklama oranlarını ve buna bağlı olarak biriken ücret hesapta görünecektir.

Detaylı raporlarla da görülebilecek olan bu birikimde parayı çekmek için bir sınır vardır. Buna göre hesapta 200 TL ve üstü para varsa para çekim talebi yapabilirsiniz. Para kazanmak isterken dikkat etmeniz gereken bir husus daha vardır. Platformunun belli kuralları vardır ve bunlara uyulmadığının tespiti halinde sert yaptırımlarla karşılaşmak mümkündür.

Adsense Nedir, Nasıl Kullanılır, Adsense Para Kazandırır Mı? 2021

Adsense 1000 Gösterime Ne Kadar Veriyor?

Bin gösterim başına gelir olarak da geçen bu arama kişinin tahmini kazancını anlamasına yardımcı olur. Gerçekte ne kadar kazanılacağını değil tahmini göstermektedir. Sayfa görüntüleme, sorgu sayısı ya da gösterime bölünerek bin ile çarpılır. Böylece ortaya çıkan değer tahmini bir sayı verir. Yani 25 sayfa görüntülenmesinde elde ettiğiniz tahmini kazanç 0,15 dolar ise bu sayıyı binle çarparsınız ve 6 dolar olur.

Buradan bir başarı elde etmek için önemli olan sitenin belli bir trafik akışının olmasıdır. Özgün içerikler de bu noktada büyük önem taşıyor. Bu nitelikler kullanıcıları çekecek ve sitenin ziyaretini ve reklama tıklama oranlarını arttıracaktır. Reklamların alakalı kullanıcılara gösterilmesi de önemlidir. Adsense Nedir? Denildiğinde reklamlar üzerinden internet sitesi sahiplerine para kazandıran özel bir sistemdir. Şeklinde bir yanıt vermek mümkün olmaktadır.

Kriterleri karşılayıp onay alan siteler aktivasyon işlemi yaptıktan sonra Adsense 1000 gösterime ne kadar para alacaklarını hesaplayabilir. Ödeme bilgilerinin doğru ve eksiksiz doldurmaya özen göstermekte yarar vardır. Ücreti almak için tam isim, banka hesabının bilgileri ve telefon numaralarını doğru vermek gerekmektedir. Para cezası almamak için de hizmeti kötüye kullanmaya ve kurallara uymaya dikkat edilmelidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here