Ana sayfa Sağlık Sildenafil Nedir Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri Nelerdir

Sildenafil Nedir Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri Nelerdir

503
0
sildenafil nedir ne için kullanılır
sildenafil nedir ne için kullanılır

Yakın bir zamanda Tarım Ve Orman Bakanlığı tarafından 45 farklı firmaya taklit ve tağşiş yapılması sebebiyle tüm vatandaşlara duyurulmuştu. İnsan sağlığı için risk oluşturabilecek hatta kimi zaman ölümle sonuçlanabilecek hileli gıdalar listesi tek tek açıklandı. İçlerinde en çok dikkat çeken gıda ürünleri alkolsüz içecekler, çikolata ve et ürünleri oldu. Fakat bunların yanında sildenafil denen maddedin sağlık açısından riskli olduğu ve kimi zaman ölüme dahi götürebilceği tespit edildi. Bunun üzerine vatandaşlar sildenafil nedir ne için kullanılır, sildenafil yan etkileri nelerdir, sildenafil etken maddesi nedir, sildenafil tadalafil nedir sorgulamalarını yaptı. İşte birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer alan sildenafil nedir ne için kullanılır yazımızın devamında…

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde hileli gıdaların listesi açıklanmıştı. İçlerinde en çok dikkat çekenlerden biriside sildenafil etken maddesi oldu. Peki sildenafil nedir ne için kullanılır ? Gıdalarda kullanım alanı olarak enerji içeceklerinde, çikolatalarda ve performans artırıcı ürün olarak satılan sildenafil‘e halk çok rahat bir şekilde ulaşabiliyor.

sildenafil nedir
sildenafil nedir

Sildenafil Nedir Ne İçin Kullanılır

Sildenafil’in son zamanlarda gıda ürünlerinde kullanılmaya başlanmasıyla Bakanlık duruma el attı ve sildenafil içeren ürünleri hileli gıda sınıfına yer aldı. Fakat sildenafil sadece gıdalarda değil sağlık sektöründe farklı alanlarda kullanımı mevcut.

Sildenafil nedir ne için kullanılır diye merak eden vatandaşlar arama motorlarında sorgulama yapıyor. Sildenafil sağlıkta sertleşme bozukluğu, pulmoner arteriyal hipertansiyon ve yüksek irtifa pulmoner ödemini kan damarlarını gevşeterek tedavi etmektedir. Sildenafil ilk zamanlar yüksek tansiyon hastaları için kullanılsa da klinik testler sonrasında erkeklerin ereksiyonlarında sıklık ve sertleşme yaşandığı fark edildi.

Sildenafil’in bir diğer kullanım alanı ise akciğerlerde kan dolaşımı eksikliği olan kişiler yorgunluk ve nefes darlığı gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilmeketdir. Sildenafil kullanan akciğer hastaları ilacı alarak akciğerlerin topladığı kan miktarını artırabilir ve böylece rahatsızlığın belirtilerini daha hafif yaşayabilirler. Bu tedavide kullanılan ilacın adı değişmektedir.

Sildenafil Yan Etkileri Nelerdir

Sildenafil diğer tüm ilaçlar gibi bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bunlardan en sık görülen sildenafil yan etkileri ise baş ağrısı, baş dönmesi, bulanık görme ve düşük kan basıncı (tansiyonu) riski oluşturabilir. Ayrıca kalp rahatsızlığı olanlar, karaciğer işlev bozukluğu yaşayanlar veya böbrek hasarı olan kişiler ilacı kullanırken mutlaka doktor kontrolünde kullanmalıdır aksi taktirde ilacın ciddi yan etkilerine maruz kalabilirler.

sildenafil yan etkileri
sildenafil yan etkileri

Sildenafil Etken Maddesi Nedir ?

Sildenafil etken maddesi olarak birçok cinsel uyarıcı ilaçlarda kullanılmaktaıdr. Bu etken madde fosfodiesteraz 5 enziminin penisteki etkisini azalttığı için Fosfodiesteraz 5 İnhibitörleri olarakda adlandırılabilirler. Bu etken maddenin ilaçlarda kullanılmasının amacı penisteki kanlanmayı arttırarak ereksiyon süresini uzun tutmaktır. Sildenafil etken maddesi kullanılan ilaçları alkolle tüketmek ilacın etkisini azaltmaktadır.

Sildenafil Tadalafil Nedir ?

Sildenafil tadalafil erkeklerde sertleşme bozukluğu gibi rahatsızlıkları önlemek için ağızdan alınan ilaçdır. Sadece cinsel ilişki bekleniyorsa ağız yoluyla alınması önerilir. Sertleşme bozukluğu yada iktidarsızlık birçok kişide psikolojik sorunlara sebep olabilir. Sildenafil tadalafil çeşitli kimyasal reaksiyonlarla sinir sistemini uyarıcı etkisiyle ereksiyon süresinin uzamasını sağlar.

Virüsler İçin Bağışıklık Güçlendirici Takviye Listesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here