Ana sayfa Sağlık Sancaktepe Sahra Hastanesi Nerede Olacak ?

Sancaktepe Sahra Hastanesi Nerede Olacak ?

815
0
sancaktepe sahra hastanesi
sancaktepe sahra hastanesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN koronavirüs tedbirleri ile ilgili yeni alınan önlem paketlerini açıkladı. Pakete göre koronavirüs salgının en çok görüldüğü il olan İstanbul’a 2 yeni sahra hastanesi yapılacak. Yapılacak olan hastanelerin inşaatı 45 gün içinde sonlanacağını belirten Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, yapılacak olan hastanelerin 1000’er yataklı kapasiteye sahip olucağını belirtti. Sancaktepe sahra hastanesi ve atatürk havalimanı çevresine yapılacak olan sahra hastanesi için ilgi büyük. Vatandaşlar merakla hastanelerin açılmasını bekliyor.

sancaktepe sahra hastane
sancaktepe sahra hastane

Cumhurbaşkanlığı kabinesi yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle toplanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN açıklamalarda bulundu.

Maske satışlarının satışının kesinlikle yasak olduğunu belirten ERDOĞAN “Kesinlikle parayla maske satışı yasak… Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir. Salgın bitene kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stoğumuz ve üretim planlamamız vardır. Devlet olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske ulaştırmakta kararlıyız” dedi.

Sancaktepe Sahra Hastanesi Nereye Yapılacak

Yapılacak olan sancaktepe sahra hastanesi inşaatına başlandığını belirten Cumhurbaşkanı ERDOĞAN 45 gün içerisinde inşaatın tamamlanacağı ve halkımıza hizmete başlanacağı yönünde bilgi verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama da Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’dan geldi:

Sahra hastanelerinin salgından sonra da kullanılacağını belirten Fahrettin Koca, “Bu hastaneleri tek katlı içinde ameliyathaneleri de olan bütün odaları gerektiğinde yoğun bakım yatağına çekilen hastane olarak planladık” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın açıklamalarından sonra Rönesans Holding‘in inşaat çalışmalarını yürüttüğü projede ilk adımlar atılmış oldu.

sancaktepe sahra hastane
sancaktepe sahra hastane

Yapılan hastanelerde her bir odada bir yatak olması planlanıyor. Sancaktepede yapılmaya başlanan sancaktepe sahra hastanesi şehir hastanesi olarak planlanan bölgede yapımı başlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here