Ana sayfa Sağlık Remdesivir Satılıyor mu ?Remdesivir İçeren İlaçlar

Remdesivir Satılıyor mu ?Remdesivir İçeren İlaçlar

495
0
remdesivir satılıyor mu
remdesivir satılıyor mu

Dünyayı etkisi altına almaya devam eden koronavirüs salgını aşı çalışmaları devam ederken birçok ülkeden koronavirüs tedavisi için ilaç haberleri geliyor. Bunlardan birisi remdesivir. Peki remdesivir nedir ? remdesivir içeren ilaçlar nelerdir ? remdesivir etken maddesi nedir ? remdesivir satılıyor mu ? remdesivir drugbank konularında yazımızın devamını okumak için haberimizin detayına bakınız…

Remdesivir Nedir ?

Remdesivir nedir? Remdesivir: nükleotid sınıfında bulunan antiviral bir ilaçtır. Batı afrikada 2013-2014 yıllarında ebola virüsü tedavisinde kullanıldı. İlacın laboratuvar testleri yapıldıktan sonra SARS-CoV ve MERS-CoV gibi birçok virüslere karşı mücadele edebilceği saptandı.

remdesivir satılıyor mu
remdesivir

Remdesivir için Dünya Sağlık Örgütü Genel Müdür Yardımcısı Bruce Aylward “Şu anda gerçek etkinliği olabileceğini düşündüğümüz tek bir ilaç var ve bu remdesivir” dedi.

İlaç 35 Yaşındaki ABD’li Bir Hastaya Denendi

New England Journal of Medicine’de yayınlanan bir makaleye göre 35 yaşındaki ABD’li bir vatandaşda bu ilaç etkili oldu. İlaç hasta üzerinde olumlu etkiler olduğunu ve olumsuz bir yan etki göstermediğini bildirdi. Peki remdesivir satılıyor mu ?

Providence Bölgesel Tıp Merkezi Bulaşıcı Hastalık Bölümü Başkanı Dr. George Diaz iseilaçla ilgili kullanan hastanın ateşi azaldığını ve eskisi gibi oksijene ihtiyacı olmadığını, akciğerlerinin temizlendiğini, hastanın kendini iyi hissettiğini bildirdi. Diğer bir yandan ise Dr. Diaz ilacın yeterli kontrollerinin yapılması gerektiğini, labaratuvar ortamında incelenmesini söyledi. Remdesivir satılıyor mu, Remdesivir içeren ilaçlar nelerdir yazımızın devamı…

Remdesivir Satılıyor mu ?

Koronavirüs tedavisi için ilaç araştırmasında bulunan birçok kişi için ümit yaratan bu gelişme sonunda herkes internette remdesivir içeren ilaçlar nelerdir, remdesivir satılıyor mu ?remdesivir ilaç fiyatı gibi sorgulamalar yaptı. İlaç şuan piyasaya sürülmediğinden belirlenen herhangi bir fiyatı bulunmuyor.

KORONAVİRÜS BELİRTİLERİ NELERDİR ?

Hastalık genel belirtileri aşağıdaki gibidir:

Ateş
Öksürük
Nefes darlığı
İshal
Bulantı – Kusma
Hastalık belirtileri görülen kişilerden mutlaka en yakın sağlık merkezine maskeli bir şekilde gidilmesi tavsiye olunur.

Koronavirüs’den Korunmak İçin Hijyen Önemli

Birçok uzmanın televizyonlarda ve gazetelerde söylediği gibi hijyen kurallarına uymak koronavirüs salgınına yakalanma hususunda riskleri oldukça azaltıyor. Hijyenin yanında bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, dengeli beslenme ve uyku düzeni vucudumuzun sağlı açısından oldukça önemli olmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here