Ana sayfa Sağlık Plaquenil Ne İçin Kullanılır ? Plaquenil Koronavirüs Tedavisi

Plaquenil Ne İçin Kullanılır ? Plaquenil Koronavirüs Tedavisi

965
0
plaquenil ne için
plaquenil ne için

Fransa’nın ünlü dev laboratuvar’ı olan SANOFI koronavirüs tedavisi için plaquenil isimli ilacın 300 bin enfekte olmuş hastayı iyileştirebilceğini bu konuda yapılan çalışmaların “ümit verici” olduğunu bildirdi. Bunu duyan insanlar arama motorlarında plaquenil ne için, plaquenil koronavirüs tedavisi, plaquenil muadil, fda plaquenil gibi konularda sorgulama yapmaya başladılar. Peki plaquenil türkiyede var mı ? yazımızın devamı haberimizin detayında…

Plaquenil
Plaquenil

Sanofi yönetiminden Fransız Haber Ajansına (AFP) yapılan açıklamada; sıtma tedavisinde kullanılan bu ilacın Fransız yetkililerin onayıyla birçok koronavirüs enfektesi hastayı tedavi edebilceğini duyurdu.

Plaquenil Ne İçin Kullanılır ?

Plaquenil ne için kullanılır ? Bağışıklık sistemi dışında bacak, romatizma ve eklem ağrılarında da kullanılan ilaçtır.

Fransa’da Marsilya Üniversitesinde görevli Profesör Didier Raoult ilacı kullanan 24 kişide 6 gün sonra iyileşmeler görüldüğünü, ilacı kullananların dörtte üçünde hastalığın kalmadığını belirtti.

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Véran ise konu hakkında ilaçla ilgili gelişmelerin farkında olduğunu daha çok kişide test edilmesi gerektiğini söyledi.

Fransa’da Hükümet Sözcüsü Sibeth Ndiaye klinikte yapılan demelerin ümit verici olduğunu ve birçok hastada başarılı olduğunu gördüklerini ve ilacın diğer hastalarda kullanılabilceğini belirtti.

UYARI:Burada yer alan hiçbir ilaç tavsiye niteliğinde değil, bilgi amaçlıdır. Uzman hekime danışılmadan ilaç kullanımı sonrasında oluşabilcek rahatsızlıklardan kişiler sorumluluğu kabul etmiş sayılırlar.

Kaynak: Euronews

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here