Ana sayfa Sağlık Otizm Farkındalık Günü Mesajları Resimli

Otizm Farkındalık Günü Mesajları Resimli

173
0
otizm farkındalık günü mesajları
otizm farkındalık günü mesajları

Bugün tüm Dünya’da BM tarafından farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara yardımcı olmak amacıyla otizm farkındalık günü ilan edildi. Birçok insan ve medya kuruluşu sosyal medya hesaplarında otizm farkındalık günü mesajları yayınlıyor. Sizlerde farkındalığa destek olmak için otizm farkındalık günü mesajları paylaşabilir otizmlilere destek olabilirsiniz. 2 nisan otizm farkındalık günü sözleri, otizmle ilgili sözler, otizm nedir, 2 nisan dünya ne günü detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Otizm Nedir ?

Otizm hastalığı tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de 2 nisan otizm farkındalık günü olarak hatırlanıyor. Peki otizm nedir, otizm belirtileri nelerdir ? Otizm norölojik bir rahatsızlık olmakla birlikte, bazı belirtileri ruh hastalıklarını çağrıştırabilmektedir. Ama otizm bir ruh hastalığı değildir. 2 nisan otizm farkındalık günü otizmli insanların tedavilerine katkıda bulunulması, yetkililerin bu konudaki desteği ve sosyal platformlarda farkındalık yaratmak amacıyla her yıl aynı tarihte idrak edilmektedir. Otizm farkındalık günü mesajları için okumaya devam ediniz…

Otizm doğuştan yada daha sonradan ortaya çıkabilen diğer insanlarla iletişim kurmayı zorlaştıran, nörolojik bir rahatsızlıktır.

Otizm Farkındalık Günü Mesajları

Otizm eksiklik değil, farklılıktır. Otizmin farkındayız ve onların yanındayız.

otizm farkındalık günü mesajları
otizm farkındalık günü mesajları

Beni değiştirmeye çalışma
Beni farket
Beni kabul et
Benim yanımda ol.

otizm farkındalık günü
otizm farkındalık günü

Farkındayım farkında olun!

otizm günü
otizm günü

Otizm seçim değil, ama farkında olmak senin seçimin.” 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

otizm fakrındalık günü
otizm fakrındalık günü

Farklılıkları bu dünyaya çok şey katacak yeter ki farkında ve yanlarında olmayı bilelim.

otizm
otizm

Daha güzel bir dünya İçin farkındayız, farklılıklarımızla bir aradayız.

otizm
otizm

Otizm farkındalık günü mesajları yazımızın devamı…

Otizm bir hastalik değil, nörobiyolojik bir bozukluktur. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde sende Otizm’e mavi ışık yak..

Göz teması kuramayabilirim ama yüreğini hissederim.. Otizm eksiklik değil farklılıktır. Otizmin farkındayız ve Onların yanındayız…

Farkındalık demek; bilmek, olduğu gibi görmek, anlayışlı bir tutum geliştirmek demek. Siz de otizmi fark edin, görmezden gelmeyin!
Farkındayız Yanlarındayız..

Otizm şu anda, bütün dünyada salgın hastalık gibi yayılıyor. Veba gibi… Sorumlusu hepimiziz. Dünyayı kirletenler.

Farkında olmanız için otizmli bir yakınınızın olması gerekmiyor. Toplumsal bilinçlenme ile otizmli bireylere karşı anlayışlı olmalı ve onları ayırmadan yanlarında durmalıyız.

Otizmli bir beyin eşsizdir. Otizm bir eksiklik olarak algılanır, çünkü çocuk zamanla diğer insanlar gibi iletişim kuramaz, etrafındaki dünyayı anlayamaz ama fırsat verirseniz büyük bir yeteneği doğurabilecek bir eksikliktir bu!

Otizmli bireyler de tüm insanlar gibi sevgiyi, mutluluğu, hüznü ve acıyı hisseder ama kendilerini ifade etmekte zorlanırlar. Herkes gibi onların da duyguları, düşünceleri ve yasal hakları var. Bu çocuklar gerek eğitimde gerekse sosyal hayatta, fırsat eşitliği çerçevesinde, toplum tarafından fark edilmeyi, anlaşılmayı ve kabul edilmeyi bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here