Ana sayfa Sağlık İvermectin Türkiye’de Var Mı ?

İvermectin Türkiye’de Var Mı ?

212
0
ivermectin türkiye'de var mı
ivermectin türkiye'de var mı

Dünya koronavirüs salgınıyla baş etmeye çalışırken birçok bilim insanı ise covid-19 aşısı geliştirmeye çalışıyor. Yapılan araştırmalar neticesinde Avustralyalı bilim insanları parazit ilacı olan ivermectin ile koronavirüsü tedavi edebilceğini söyledi. Açıklama sonrası birçok kişi arama motorlarında ivermectin türkiye’de var mı, ivermectin tablet türkiye, ivermectin koronavirüs sorgulamalarını yapmaya başladı. Peki ivermectin türkiye’de var mı ? haberin devamı yazımızın detayında…

İvermectin Türkiye’de Var Mı ?

İvermectin (İvermektin) parazit rahatsızlığı için kullanılsada Avustralyalı bilim insanlarının koronavirüs tedavisi için kullanılabilceği iddia edildi. İvermectin ilacını cildiniz için uygulanabilcek halde piyasaya losyon ve krem halinide bulabbilirsiniz. Peki Yapılan araştırmalar neticesinde Avustralyalı bilim insanları parazit ilacı olan ivermectin ile koronavirüsü tedavi edebilceğini söyledi. Peki ivermectin türkiye’de var mı ?

ivermectin tablet türkiye
ivermectin tablet türkiye

İvermectin Koronavirüs

İvermectin 1980’lerden beri uyuz ve parazit gibi rahatsızlıkların sebep olduğu enfeksiyon hastalıklarını tedavi etmede kullanılan bir ilaçtır. İlacın piyasada oral yoldan alınabilcek tablet ve cildinize sürebilceğiniz krem hali bulunmakta. İlacı gözlerinizden uzak tutmanızda fayda var. İlacı birçok diğer ilaçlar gibi yaygın etkileri bulunmakta. Bunlardan bazıları: gözlerde kızarıklık, ciltte kuruluk ve ciltte yanma.

Avustralya’da Monash Üniversitesi’ndeki bilim insanları ivermectin’in covid-19 a neden olan SARS-CoV-2 replikasyonunu inhibe edebilceğini belirttiler.

Aynı zamanda ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) de onayını alan Ivermectin, daha önce AIDS, dengue ateşi ve grip rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmıştı.

İlaçla ilgili çalışmaları yürüten Dr. Kylie Wagstaff:

“Ivermectin çok yaygın olarak kullanılıyor ve güvenli bir ilaç olarak görülüyor. Şimdi insanlarda kullanabileceğiniz dozajın etkili olup olmayacağını anlamaya ihtiyacımız var – bu bir sonraki adım” dedi ve sözlerine ekledi “Tek bir dozun bile tüm viral RNA’yı 48 saatte ortadan kaldırabildiğini ve 24 saatte bile gerçekten önemli bir azalma olduğunu bulduk. İvermectin’in koronavirüs için %100 çare olmadığını belirten Wagstaff, koronavirüs için kesinlikle aşı bulunması gerektiğini ve ivermectin’in koronavirüs tedavisinde etkili olduğunu sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here