Ana sayfa Sağlık Borlu El Dezenfektanı Satılıyor Mu Borlu El Dezenfektanı Açıklaması

Borlu El Dezenfektanı Satılıyor Mu Borlu El Dezenfektanı Açıklaması

341
0
borlu el dezenfektanı
borlu el dezenfektanı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in borlu el dezenfektanı açıklaması sonrası birçok kişi internette borlu el dezenfektanı sorgulamaya başladı. Bakan, bor katkılı el dezenfektanını milli madenimiz olan bor katkısıyla gerçekleştireceğini söyledi.

Borlu El Dezenfektanı Satılıyor mu ?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ Twitter’dan yapmış olduğu duyuruya göre kendi el dezenfektanımızı kendimiz üreteceğiz. Seri üretime geçeceğimiz el dezenfektanımız bor katkılı olucak dedi. İşte Bakan’ın açıklamaları;

“Covid-19 tedbirleri kapsamında enerjide kesintisiz hizmet için attığımız adımları Sn. Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Talimatlarıyla, Ar-Ge çalışmasını tamamladığımız bor katkılı el dezenfektanının seri üretimine başlıyoruz. En kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız”

Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan görüşmede;

Erdoğan, “Bu dediğiniz dezenfektan hakikaten bu işi gördüğüne göre çok ciddi bir reklam kampanyasına girip buradaki açığı kapatalım. Siz bundan bize de gönderin. Siz denediniz mi, ellerimiz mahvolmasın” ifadelerini kullandı.

BAKAN’I UYARDI: YANLIŞ YAPIYORSUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dezenfektan ile ellerini temizleyen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e seslenerek, ‘Yanlış yapıyorsun, kurallara uygun yap’ ifadelerini kullanması tebessüm yarattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ‘Seni çok heyecanlı gördüm’ sözleri gülüşmelere neden olurken, Çavuşoğlu da ‘İlk defa video konferans yapıyoruz, o yüzden heyecanlıyım’ diye yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘sosyal mesafe’ uyarısı da yaparken, Çavuşoğlu’nun bakanlığın en büyük ofisi orası olduğunu söyledi.

Bakan DÖNMEZ’in açıklamalarıyla kısa zaman içerisinde borlu el dezenfektanlarını market reyonlarda görmemiz hayal değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here