Ana sayfa Popüler Unf Ne Demektir, Nasıl Yapılır? İnstagram ve Twitter’da Nasıl Yapılır?

Unf Ne Demektir, Nasıl Yapılır? İnstagram ve Twitter’da Nasıl Yapılır?

176
0
Unf Ne Demek, Nasıl Yapılır? İnstagram ve Twitter’da Nasıl Yapılır?

Unf ne demektir birçok sosyal medya kullanıcısının merak ettiği bir terimdir. Unf aslında “Unfollow” kelimesinin kısaltılmasıdır. Unfollow İngilizce bir kelime olup Türkçesi takipten çıkmak demektir. Yani bir kullanıcı beni “unf” etti dediğinde aslında o kişinin onu sosyal medyada takipten çıktığını söylemek istiyor.

Sosyal medya üzerinde takipçi sayısı ile para kazanan birçok insan olduğunu biliyoruz. Bu insanlara ise Influencer denmekte. Yani diğer insanları etkileyebilen, ikna kabiliyeti yüksek kişiler. Diğer kullanıcılardan daha çok bu terimi kullanan kişiler Influencerlardır. Hayatlarını takipçilerinden kazana bu insanlar belirli bir kitleye hitap edemediklerinde işlerinde düşüş yaşarlar. Her sosyal medya platformunun bir kullanıcıyı Influencer olarak tanımlamak için farklı kriterleri vardır. Örneğin Instagram içinde 10.000+ takipçiniz yok ise Instagram ’ın belirli özelliklerini kullanamıyorsunuz.

Unf Ne Demektir İnstagram

Unf ne demek İnstagram sorusu birçok kişi tarafından merak edilmekte. Unf etmek sadece tek bir medya platformu içinde değil tüm sosyal medya platformlarında geçerli bir kelimedir. Unfollow yani takipten çıkma anlamına gelir. Etkilendiğiniz bir kişinin ya da arkadaş olarak gördüğünüz kişilerin paylaşımlarına erişmek için onu takip etmeniz gerekir. En azından bu durum Instagram için böyle.

Tabi ki bu durum hesabını gizli bir şekilde kullanan kullanıcılara özeldir. Eğer gizli hesap kullanmıyorsanız paylaşımlarınız ve hikayeleriniz hiç tanımadığınız kullanıcılar tarafından da görüntülenebilmektedir. Unf edilmek birçok kullanıcının hoşlanmadığı bir durumdur. Hatta karşılıklı takipleştiğiniz bir kişi sizi takipten çıkardığında bunu fark etmeniz oldukça zordur. Kimin sizi takipten çıktığını anlayabilmeniz için Instagram’ a bağlı olarak başka uygulamalarda kullanmanız gerekmektedir.

Unf Ne Demek, Nasıl Yapılır? İnstagram ve Twitter’da Nasıl Yapılır?

Unf Twitter Ne Demek?

Unf Twitter ne demek kullanıcıların sürekli karşılaştığı bir terimdir. Bu terim Türkçe bir kavram olmadığından anlaması zor olabilir. Aslında İngilizce takipten çıkarmak anlamına gelen Unfollow kelimesinin kısaltılmasıdır. Tüm sosyal medya hesaplarınızda karşınıza çıkan bu durum can sıkıcı olabilir ve sizleri kimin unf ettiğini merak edebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar ilk bu sosyal medya uygulamalarını indirdikten sonra hemen bir unf takip uygulaması indiriyor. Bu sayede kimin sizi takipten çıktığını görebiliyorsunuz. Birçok kullanıcının zevkle tercih ettiği bu uygulamaların yaptığı görevi kendiniz yapmanız oldukça zor. Sürekli olarak hesabınızı takip etmeniz ve takip ettiklerini ve takipçileriniz arasında kıyaslamalarda bulunmanız gerekir. Bu durumda neredeyse bir gününüzü hatta daha fazla zamanınızı alabilir.

Unf Wattpad Ne Demek?

Unf Wattpad ne demek birçok genç Wattpad yazarının önemsediği bir konudur. Hikayenizi başkalarına da anlatmak isteyen biriyseniz Wattpad bu hikâyeyi paylaşmaya başlamak için en uygun yerdir. Siz hikayelerinizi anlatırken başkaları tarafından takip edilen bu hikayeler sizleri mutlu edecektir. Çünkü hikayelerinizi okuyan insanların olduğunu ve beğendiklerini bu sayede kolayca anlayabilirsiniz. Unf ise artık insanların sizi ve yazdıklarınızı takip etmek istemediği anlamına gelmektedir. Unfollow kelimesi takibi bırakmak demekle birlikte olup artık yazılarınızla ilgilenmediklerini ortaya koymaktadır.

Unf Kısaca Ne Demek?

Unf kısaca ne demek? Unfollow kelimesi İngilizce bir kelimedir. Yabancı kullanıcılardan esinlenerek kullanılan bu terim birinin sizi takibi bıraktığı durumlarda kullanılır. Kısaca bir kullanıcı sizi takipten çıkardıysa bu tabiri kullanmak doğru olacaktır. “Ali beni unf etti.” gibi tabirler tam olarak bu durumda kullanabilecek bir tabirdir. Birçok kullanıcı bu durumdan oldukça üzüntü duysa da çok fazla etkilenilecek bir durum değildir. Eğer çok samimi olmadığınız biriyse muhtemelen sizi unf ettiğinin bile farkında olmayacaksınız. Çünkü o kadar kişi içerisinde bu durumu saptamak oldukça zordur.

Unf Ne Demek, Nasıl Yapılır? İnstagram ve Twitter’da Nasıl Yapılır?

Unf Sözlük Anlamı Ne Demek?

Unf sözlük anlamı ne demek birçok kullanıcı tarafından yöneltilen bir soru. Aslında unf bizim sözlüğümüz de yeri yoktur. İngilizce bir kelimenin kısaltılmasıdır. Bu nedenle Türkçe hiçbir sözlükten bu kelimenin karşılığını bulamazsınız. Unfollow kelimesi tüm sosyal medya hesaplarının aşina olduğu bir terimdir. Bir kullanıcıyı takip etmek istediğinizde “Follow” yani “Takip Et” butonunu basıyorsunuz. O kullanıcıyı takipten çıkmak içinse “Takibi Bırak” yani “Unfollow” tuşuna basmanız gerekiyor. Unf ise Unfollow kelimesinin kısaltılmışı olarak hayatımızda yer edinmeye başlıyor.

Unf Atmak Ne Demek Twitter

Unf atmak ne demek Twitter? Her uygulamada olduğu gibi Twitter uygulamasında da unf atmak mümkün. İnsanlar Twitter üzerinde diğer platformlara kıyasla daha az birbirini takip eder. Bu nedenle Twitter üzerindeki kitleler azımsanmamaktadır. Ancak birisi size unf attıysa takipçi sayınız azalır. “Unf attı.” tabiri bir kullanıcının sizi takip etmeyi bıraktığını söylemektedir. Böylece Unf ne demektir? Sorusuna ayrıntılarıyla yanıt verdik!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here