Ana sayfa Popüler Türkiye’de Dropshipping Nasıl Yapılır, Neden Önemlidir?

Türkiye’de Dropshipping Nasıl Yapılır, Neden Önemlidir?

253
0
Türkiye’de Dropshipping Nasıl Yapılır?

Türkiye’de Dropshipping nasıl yapılır? İlk kez e-ticarete girecek olanlar için oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Dropshipping yöntemi için üretim yapılmasına gerek yoktur. Ayrıca stok bulunması da gerekli değildir. Satıcıdan tedarikçiye doğrudan bir sipariş yöntemi mevcuttur. Sonrasında tedarikçi ürünü müşteriye ulaştırır. Aslında bir çeşit aracılık yöntemidir. Minimum sermayeye sahip e-ticaret yapmak isteyenlerin deneyebileceği bir yöntemdir; Dropshipping!

Bir aracılık yöntemi olan Dropshipping ile ürün, stoklanmadan ve faturası kesilmeden müşteriye ulaşır. Hem stok kısmı hem de fatura kısmı tamamen tedarikçiye aittir. Kişi sadece kendine bir vitrin oluşturur. Ardından ürünleri sergiler ve sattığı üründen kendine düşen payı alır. Neyi vitrine koyacağınız ise size kalmış. İster elektronik eşya, kıyafet, hediyelik eşyalar isterseniz de aksesuarlar koyabilirsiniz.

Dropshipping Nasıl Yapılır?

Dropshipping yapabilmek için bir tedarikçi ile anlaşma sağlamanız gerekir. Ardından e-ticaret sitesinden satış yapabilirsiniz. Bunun için iyi bir pazar araştırması yapılmalıdır ve satılacak ürün iyi seçilmelidir. Ürünü listeleme ve görselleme şekli satış odaklı bir şekilde yapılmalıdır.

E-ticarette tedarikçi bulmak apayrı bit konudur. Güvenilir bir tedarikçi bulunması çok önemlidir. Tedarikçi ürün gönderimi sırasında herhangi bir aksaklık ya da gecikme yaşatmamalıdır. Aynı şekilde eksik, yanlış ya da hasarlı ürün göndermemelidir. Faturasını muhakkak kesmelidir. Aksi takdirde işin ucu size dokunacak ve satışlarınız düşecektir. Ayıca markanız da bundan olumsuz etkilenecektir.

Türkiye’de Dropshipping Nasıl Yapılır?

Dropshipping Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Dropshipping yaparken seçmiş olduğunuz markanın Türkiye dağıtıcılarından yararlanabilirsiniz. Hatta isterseniz fason üretime geçebilirsiniz. Doğru yoldan ilerleyebilmek için ilk olarak üretici ve tedarikçinin doğrudan birbirine ulaştığı bazı e-ticaret uygulayan şirketleri inceleyebilirsiniz.

Böylece hem satış hakkında hem de satacağınız ürün hakkında fikir toplayabilirsiniz. İlk defa e-ticaret işine başlayacaksanız ilk olarak bir şahıs şirketi kurmanız sizin faydanıza olacaktır. Bunun yanında ödeme alt yapınızı oluşturmalısınız. Tüm bunlar hazırlandıktan sonra ise satacağınız ürüne uygun bir tedarikçi bulmalısınız.

Dropshipping En Çok Hangi Ülkede Tercih Edilir?

ABD ve Avrupa’da birçok kişi ek gelir kazanmak amacı ile bu yöntemi kullanmaktadır. Oldukça karlı bir iştir. Ancak Türkiye’de yüksek döviz kurundan ve yüksek gümrük vergisinden dolayı çok karlı bir iş değildir.

Peki, Türkiye’de Dropshipping nasıl yapılır? Türkiye’de yapılıp kar elde edilebilmesi için sürümden kazanma yöntemi uygulanmalıdır. Aksi takdirde maliyet çok yüksek kalmakta dolayısı ile kar oranı düşmektedir. Böyle bir durumda stoklu satış yapmak çok daha akıllıca bir davranış olacaktır. Hem stoklu çalışma hem de sürümden kazanma yöntemi ile kara geçebilirsiniz.

İkametiniz Türkiye’ de ise dropshipping uygulaması sayesinde çok kolay bir şekilde farklı ülkelere satış gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bunun için legal yolu tercih etmelisiniz. Legal olarak satış yapabilmek için de satış yapacağınız ülkede şirket kurmalısınız. Tabi ki bunun yanında işin en önemli kısımlarından bir tedarikçi bulmaktır. Bulacağınız tedarikçi satış yapacağınız ülkeye ürün tedarik edebilmelidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here