Ana sayfa Popüler Sevgiliye Sorulacak Sorular Nelerdir? Sevgiliye Sorulacak En Güzel Sorular Hangileridir?

Sevgiliye Sorulacak Sorular Nelerdir? Sevgiliye Sorulacak En Güzel Sorular Hangileridir?

109
0
Sevgiliye Sorulacak Sorular Nelerdir? Sevgiliye Sorulacak En Güzel Sorular Hangileridir?

Sevgiliye sorulacak sorular, uzun zamandır biriktirilmiş, hatta listelenip not tutulmuş bile olabilir. Çünkü her insan sevgilisi hakkında birçok şeyi merak eder ve öğrenmek ister. Bu yüzden ben de sizin için birkaç soru listeleyip fikir vermek istedim. Fakat bundan önce sevgilinin ne demek olduğuna bakalım mı? Sevgili, sözlükte “aşık olunan, sevilen kimse” demektir. Böyle kısa bir tanım, sevgiliyi ifade etmeye yetmez bence.

Aslında uzun uzun anlatmak bile tam anlamıyla yeterli olmayacaktır. Çünkü sevgi, her insanın içinde çok farklı anlama ve yere sahiptir. O yüzden sevgilinin yeri çok başkadır. Bunu ancak sevenler hissedebilir ama onlarda tanımlamakta aciz kalacaklardır. Elbette ki sevgiliye sorulacak sorular söz konusu olduğu zaman, karşımıza çok sayıda farklı seçeneğin çıkıyor olması, gayet olağan bir durumdur.

“Sevgili” derken, günümüzdeki çocukça ve anlamsız arkadaşlıkları kastetmediğimi anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum. Hem ona artık flört deniyor ve bu isim daha çok yakıştı bence. Dönelim sevgiliye. Bir insanın eşi, nişanlısı, sözlüsü hatta hiç konuşmadığı ama uzaktan sevdiği kişi bile ona sevgili olabilir. Yeter ki içindeki sevgili tanımına uysun. İnsan gerçek sevgilisini bulduktan sonra onu daha iyi tanımak ve daha yakın hissetmek ister. Bu yüzden bir takım sorular sorar ve cevaplarını dikkatle dinler.

Peki, her soru doğru mudur? Biz gerçekten sevgiliye sorulması gereken sorular mı soruyoruz? Mesela sizce karşınızdaki insanın kazandığı parayı sormanız ne alama gelir? Ya da “beni ne kadar seviyorsun?” veya “ölsem üzülür müsün?” gibi anlamsız sorular ne hissettirir? Lütfen bırakalım bu saçma soruları da tatlı bir ilişkide sorulabilecek sorulara gelelim. Sevgiliye sorulacak sorular arasında sürpriz sonuçlara neden olacak sorular da yer almaktadır.

Sevgiliye Sorulacak En Güzel Sorular Hangileridir?

Sevgiliye sorulacak en güzel sorular içinizden gelen, gerçekten merak ettiğiniz, sevgilinizi tanımaya yönelik sorulardır. Mesela sevgilimizin sevdiği, sevmediği şeyleri veya yapmaktan hoşlandığı aktiviteleri soralım.

Çocukluğunu soralım mesela. “Küçükken nasıl bir çocuktun? Mahallede en çok hangi oyunları oynardın? En sevdiğin oyun neydi? Hangi dersini, hangi öğretmenini daha çok severdin?” Çocukluğunu anladığımız bir insanı tanımak çok daha kolay, çok daha sevimli olmaz mıydı? Sonra sevdiği yemekler, en sevdiği renk, en sevdiği çiçek. Neyin kokusunu, neyin tadını daha çok sever, bunları soralım.

Mesela,” en sevdiğin film nedir? Hiç unutamadığın bir kitap, hayranı olduğun bir karakter var mı?” Ya da,” en çok hangi ülkenin sinemasını seversin? Beraber film izlesek, kitap okusak ister misin?” diye soralım. O da sevdiğimiz şeyleri seviyor mu, birlikte nasıl bir çift oluruz merakı vardır üzerimizde. Ama aynı şeyleri sevmiyorsanız sakın üzülmeyin. Farklılıklar, zenginliktir. Farklılıklar, bize yeni bir dünyanın kapılarını açar. Yeter ki siz yeniliklere, güzelliklere açık olun.

Veya hayallerini soralım. gelecekle ilgili hayalleri var mı? Gerçekleştirdiği, gerçekleştirmeye yakın olduğu, hatta beraber gerçekleştirebileceğiniz hayalleri var mı? diye soralım. Kendi hayallerimizi de ona anlatalım sevgiliyle birlikteyken, en güzel hayaller gerçek olur, en imkansız hayaller hayat bulur.

Sevgiliye Sorulacak Sorular Nelerdir? Sevgiliye Sorulacak En Güzel Sorular Hangileridir?

Erkek Sevgiliye Hangi Sorular Sorulur?

Erkek sevgiliye hangi sorular sorulur? Tabi ki kadınların erkeklere sormak istediği daha farklı sorular da olabilir. Bunlardan bazıları şu tarz sorulardır;

 • İkili ilişkilerde, görev birliğinden yani eşit bir şekilde sorumluluk paylaşımından mı yanasın yoksa herkes kendi işini yapmalı diye mi düşünürsün?
 • Birlikte gezmeyi, sinemaya ve tiyatroya gitmeyi sever misin?
 • Yemek yapmayı sever misin?
 • Arkadaşlarınla ilişkilerin nasıldır?
 • Ailene bağlı bir insan mısın?
 • Kin tutup kolay nefret eder misin?
 • Hobilerin var mı? Nelerden hoşlanırsın?
 • Astrolojiye inanır mısın?
 • Burcun nedir, burcunun özelliklerini taşır mısın?
 • Evlenmeyi, çocuk sahibi olmayı düşünüyor musun?

Bu sorular yeni tanıştığınız kişilere sorulacak sorular değil elbette birlikte bir yola girdiğiniz, gerçek sevgililere sorulabilecek sorular.

Kadın Sevgiliye Hangi Sorular Sorulur?

Kadın sevgiliye hangi sorular sorulur? Erkeklerin, sevgilileri hakkında merak ettiği şeyler, kadınların merak ettiklerinden daha farklıdır. Onlara da birkaç örnek verelim;

 • Bağımsız bir hayat mı yoksa iki kişi olarak bir bütün hayat mı tercih edersin?
 • Konuşmayı, gülmeyi, şakalaşmayı sever misin?
 • Senin için yaş farkının, gelir farkının bir önemi var mıdır?
 • Hep bolluk içinde, sıkıntısız yaşam mı istersin yoksa ufak sıkıntılarda yanımda olur musun?
 • Evlilik düşünüyor ve sorumluluklarını yüklenebilirim diyor musun?
 • Evlenmeye, anne olmaya kendini hazır hissediyor musun?
 • Ailene, akrabalarına karşı ne tür duygular besliyorsun?
 • Futbol izlerken bana eşlik eder misin?
 • Oyun oynarken takım arkadaşım olur musun?

Pek tabi her erkeğin soracağı sorular değil bunlar. Biraz esprili, biraz gerçekçi olmak istedim. Bu yazdıklarım birer fikir olsun ama sizin merak ettikleriniz, sizin içinizden geçen sorular eminim çok daha doğru ve güzel olacaktır. Yeter ki soracağınız kişi yanınızda olsun. Gerçek sevgiliyi bulmanız dileğiyle.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here