Ana sayfa Bilmiyorum Deme Reddit Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? İşte Detaylar!

Reddit Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? İşte Detaylar!

248
0
Reddit Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? İşte Detaylar

Reddit nedir? Sorusu, platformun popülerleşmesi ile oldukça merak edilmektedir. Reddit, birçok kullanıcı olan bir tanışma sitesidir. Sosyal bir platform olan Reddit’te, güncel haberler de bulunur. Kayıtlı kişiler kendilerine ait bilgileri paylaşarak, yeni arkadaşlıklar kurar.

Kişiler; fotoğraf, metinler ve videolar paylaşarak sosyalleşebilir. Etkileşimde kaldıkları kişiler ise bu bağlantıları beğenerek, gönderilerin popülerleşmesini sağlar. Hem güncel haberlerin takip edildiği hem de arkadaşlıkların kurulduğu bir sosyal platform olarak bilinir.

 Reddit Nasıl Kullanılır?

Sosyal bir mecra olan Reddit’in kullanımı için önce üye olunması gerekmektedir. Üyelik aşamaları için istenenler oldukça basittir. Reddit nasıl kullanılır ve üye olmak için neler gerekir?

  • E-mail Adresi
  • Kullanıcı Adı
  • Kullanıcı Şifresi

Belirlenmesi yetmektedir. Platforma üye olduktan sonra kişilerin karşısına değişik kategoriler çıkar. İlgi çeken kategoriler beğenilerek, takip sayfaları oluşur. Bu kategoriler; moda, müzik, spor, haber vb. konulardan oluşmaktadır. Böylece güncel haberler de paylaşılır. 

Reddit Ne İşe Yarar?

Reddit, üyelerinin içerik paylaşmasına izin verir. Bu içerikler ilgi alanları ile ilgilidir. Yemek, spor, teknoloji, moda, güzellik vb. konularda bilgi akışı sağlanır. Paylaşımlarda etkili bir güce sahip.

Reddit ne işe yarar?

 Kendi üyelerinin nitelikli bir şekilde paylaşım yapmasına izin verir. Yapılan paylaşımlarda oylama sistemi vardır. Oylamalar sonucu popülerlik artar. Ayrıca, kişisel düşüncelerin de paylaşıldığı bir platformdur. Belli bir konu ile ilgili toplulukların kurulmasını da sağlamaktadır.

Reddit Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? İşte Detaylar

Reddit Nedir Türkçe?

Reddit, ‘’I have read it Reddit’’ kısaltmasından gelir. Reddit nedir Türkçe karşılığı neye denk gelmektedir? Bunu Reddit’te okumuştum şeklindedir. Yani Reddit’in İngilizcede de bir karşılığı yoktur. Sadece, uygulamanın adı sayesinde anlamlı bir kelime oyunundan türemiştir.

 Reddit Award Nedir?

Reddit kullanıcılarının en çok merak ettiği konu ise kazanılan ödüllerdir. Peki Reddit Award nedir? Award, İngilizcede ‘’ödül’’ anlamına gelmektedir. İçeriklerin altına gönderilen ödüller, kişinin popülerliğini arttırır. Daha sonra bu ödüller, ‘’Premium Award’’ olarak kişiye geri dönebilir.

Paylaşılan gönderiye Award verildiğinde, gönderi ödüllendirmiş olur. Hem de bu şekilde gönderinin üstlerde kalmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede içerikler daha çok kişi tarafından görülür ve beğenilir.

 Reddit Age Nedir?

Reddit kullanıcılarının soruları arasında Reddit Age nedir? gelmektedir. Sosyal bir platform olan Reddit’e üye olan kişilerin, üye oldukları yıl kadar yaşları vardır. Bu sayı Reddit Age yani Reddit yaşını ortaya koyar.

Üye olunan tarihten itibaren, bugüne kadar ki biriken yıllar Reddit yaşınızı belirler. Üyeliğin her yıldönümünde ‘’cakeday’’ olur. Bugün üyelik isminizin yanında bir pasta belirerek, Reddit yaşınız kutlanır. Profilde de ödüller kazanılır.

Reddit App Nedir?

Telefon kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesi de Reddit App var mıdır? Elbette ki Android ve Apple kullanıcıları için Reddit, bir App uygulaması üretmiştir. Bu sayede istenilen her zaman diliminde girilerek, güncel haberlere ulaşılır.

Profilde içeriklerin paylaşılmasına ve ödüllerin kazanılmasına App sayesinde devam edilir. Bu sayede her an etkileşimde kalınarak, güncel haberleri okunabilir. Topluluk sohbetlerinden de bu şekilde uzak kalınmamış olur.

Reddit Nedir, Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? İşte Detaylar

 Reddit Anlamı Nedir?

Bir sosyal paylaşım platformu olan Reddit’in anlamı da çok merak edilmektedir. İngilizce bir cümlenin kısaltılmış hali olarak bilinmektedir. ‘’I have read on Reddit’’ şeklindeki cümleden gelmektedir.

Birçok kullanıcısı olan Reddit anlamı nedir?  ‘’Bunu Reddit’te okumuştum’’ şeklinde bir karşılığa gelen İngilizce cümlenin kısaltılması sonucu kelime oyunu yapılarak, kişilere sunulmuştur. Akılda kalıcılık ve esprili bir ismi olması çoğu kişinin dikkatini çekmiştir.

Reddit Amacı Nedir?

‘’Gazete okumak kadar kolay’’ şeklinde tanımlanan Reddit, amacını tam olarak karşılamaktadır. Peki bu kadar ünlü olan platform olan Reddit amacı nasıldır? Bu platformda, haberlerin ve son gelişmelerin kolay bir şekilde takip edilmesi amaçlanmıştır.

Üyeler birçok paylaşım yaparak, güncel konular hakkında yorum da yapabilir. Hatta belirlenen konular hakkında topluluklar da kurabilirler. Beğenilen her; metin, fotoğraf, video gibi içerikler beğeni alır. Bu beğeniler aynı zamanda kullanıcılara, puan ve ödül olarak geri dönmektedir.

Reddit Kelimesinin Anlamı Nedir?

İngilizce bir kelime olan Reddit, yine İngilizce bir cümlenin kısaltılmış halidir. Bu cümle ‘’ I have read it on Reddit’’tir. Aslında bir kelime oyunu da yapılmış denilebilir. Bu cümlenin Türkçe olarak ‘’Bunu Reddit’te okumuştum’’ şeklinde çevrilebilir.

Reddit anlamı nedir? sorusundan başka, içeriği de merak edilmektedir. İçerik paylaşımına izin verilen mecrada, metin içerikli paylaşımlar yapılmaktadır. Kişilerin beğeni sayısına göre de paylaşımları yukarıda kalır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here