Ana sayfa Popüler Netflix Türk Dizileri Hangileridir? En Popüler Diziler Nelerdir? 2021 Güncel

Netflix Türk Dizileri Hangileridir? En Popüler Diziler Nelerdir? 2021 Güncel

219
0
Netflix Türk Dizileri Hangileridir? En Popüler Diziler Nelerdir? 2021 Güncel

Netflix Türk dizileri hangileridir? Dijital platformların başında gelen Netflix, kendi yapımı olan Türk dizileri ile büyük ilgi topladı. Ayrıca eskiden çekilen Türk dizilerinin de yayın haklarını alması, geniş bir arşive sahip olmasını sağladı. Netflix Türk dizileri, reklamsız olmasıyla izlenme sayısını da artırıyor. Ayrıca kolay arayüzü ve pratik kullanımı da dizi izlemeyi oldukça kolaylaştırmaktadır.

 Dram, fantastik, komedi türünde birçok diziye yer veren Netflix’de, gençlik dizileri de sıkça takip ediliyor. Kendi yapımı olan diziler ve kadroları dizilerin izlenmesini sağlıyor. Ortaya kaliteli işler çıkaran Netflix, Türkiye’de birçok kullanıcıya sahiptir. Değişik senaryolara sahip olması da izleyicinin dizi bölümlerini bir solukta tüketmesini sağlıyor.

Netflix yapımı Türk dizilerinde dikkat çeken bir diğer özellik ise, dizi süreleridir. Seyirciyi sıkmayan ve çok uzun olmayan süreler, izleyicini diziyi bir solukta bitirmesine yardımcı oluyor. Yaklaşık 45-50 dakika arası değişen bir bölüm, reklamsız ve akıcı bir şekilde izlenebiliyor. Özellikle konunun dikkat çekiciliği, 1-2 gün sürelerde dizinin bitmesine yardımcı oluyor.

Dizilerin sezonluk çekilmesi, kişilere istedikleri zaman izleme fırsatı veriyor. Değişik senaryolar, iddialı ve tanıdık oyuncular ise izlenme için bir başka artı sağlıyor. Fantastik, komedi, gençlik, dram, gerilim kategorisinde bulunan Netflix Türk dizileri izlenme rekorları kırıyor.

Netflix Türk Dizileri Hangileridir? En Popüler Diziler Nelerdir? 2021 Güncel

 Bir Başkadır Dizisi iddialı Bir Yapım!

Dram türündeki dizi, birçok farklı karakterdeki insanı bir araya getiriyor. Çok uç karakterlerin psikolojilerini, yaşamlarını ve etkilendikleri olayları anlatıyor. Bu kişiler mutlaka birbirlerinin hayatlarına değiyor ve bambaşka yollar oluşuyor. Akıcı ve ilgi çekici bir senaryosu olan dizi, bir solukta bitirilmeye de çok uygun! Türbanlı bir kişi olan Meryem’in fiziksel hiçbir rahatsızlığı olmasa da sürekli bayılmaktadır. Bu durum sonucu psikoloğa gider. Psikolog ise modern bir kadındır. Meryem’e karşı bakış açısı, kendisini rahatsız etmektedir. Bu durum sonucu arkadaşı olan psikoloğa giderek, konuşur. Değişik karakterlerin hayatları ve duygu durumlarından, kendinize ait bir hikaye mutlaka bulacaksınız! Dizinin IMDb puanı ise, 8.3!

 Aşk 101Dizisine Duygusallık Hakim!

Netflix Türk dizileri arasında yer alan ve Netflix yapımı olan Türk dizisi Aşk 101, herkes tarafından beğenildi. Eğlenceli bir gençlik dizisi olan Aşk 101, günümüz ve 90’lı yıllarda karakterlerin yaşadıklarını anlatıyor. Hikayelerde ara ara 90’lı yıllara gidilmesi izleyicilerin en beğendiği sahneler arasında yer alıyor. Bir lise dizisi ve lise öğrencilerinin yaşadığı hikayelerin anlatıldığı dizi komedi kategorisinde de yer alıyor. Hikaye, öğrencilerin öğretmenlerine bağlılıklarını ve okuldan ayrılmaması için yapılan planları işliyor. Sımsıcak ve eğlenceli bölümleri ile izleyicileri tarafından şu an dizinin ikinci sezonu bekleniyor. Dizinin IMDb puanı; 7,5!

Atiye; Fantastik Bir Dizi! 

Netflix, Türk dizi yapımına başladığı dönemde ikinci dizisi arasında yer alan Atiye’nin Global ismi ‘’The Gift’’ olarak geçiyor. Fantastik türdeki dizi, türk dizi tarihinde rekora imza attı. Eleştirmenlerden tam not alması ile birlikte ikinci sezonu çekildi ve yayınlandı. Dizinin hikayesi alışılan Türk senaryolarından biraz farklı! Atiye, İstanbul’da yaşayan ve ressamlık yapan genç bir kadındır. Normal bir hayatı vardır. Ancak yolunun bir gün Göbeklitepe’ye düşmesi, hayatını tamamen değiştirecektir. Atiye’nin geçmişi ile bağları ve evrensel sayılan sırları burada ortaya çıkar. Etkileyici ve akıcı bir senaryoya sahip olan dizi, ‘’Dünyanın Uyanışı’’ adlı kitaptan esinlenerek yazılmıştır. Bu enteresan dizinin IMDb puanı, 7,4!

Netflix Türk Dizileri Hangileridir? En Popüler Diziler Nelerdir? 2021 Güncel

 Hakan Muhafız Çok Popüler!

Netflix Türk dizileri arasında ilk yapım olan Hakan Muhafız, fantastik türde bir dizidir. Globaldeki adı ‘’The Protector’’ olarak geçmektedir. Bilim Kurgu alanında birçok öğe yer alan dizide, değişik karakterler de yer almaktadır. Başrolü Çağatay Ulusoy’ ait dizi, gereken ilgiyi görmüştür. İstanbul’da babasının antika dükkanında çalışan Hakan, normal bir yaşam sürmektedir. Ancak bir gün farklı yollardan değişik üyelere sahip bir grupla tanışır. Bu grubun misyonu, İstanbul’u ölümsüzlerden korumaktır. Hakan, bunu öğrenmesi ile bambaşka bir yola girmiştir. Artık tek bir amacı vardır. O da: güçlenerek, İstanbul’u ölümsüzlerden korumaktır. Dizinin IMDb puanı, 6,7!

 50 Metrekare Farklı Bir Senaryoya Sahip!

Değişik bir konu üzerine kurulu dizide, karakterlerin oyunculuğu oldukça beğenilmiştir. Bir katilin yaşam hikayesi anlatılan kurmaca dizide, birçok olay yaşanması seyirciyi şaşırtmaktadır. Gölge isimli katil geçmişine dair hiçbir şey bilmemektedir. Servet, babası gibi davranarak Gölge’nin her zamanda yanında olmuştur. Ancak bu durum ihanet ile sonuçlanmıştır. Olaylardan kaçmak isteyen Gölge, yabancı bir mahallede 50 metrekare bir terzi dükkanında saklanmaya karar verir ve olaylar gelişir. Netflix Türk dizisi olan 50 Metrekare’nin IMDb puanı, 7,0!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here