Ana sayfa Bilmiyorum Deme Netflix Party Nedir, Opera Netflix Party Nasıl Yapılır?

Netflix Party Nedir, Opera Netflix Party Nasıl Yapılır?

436
0
Netflix Party Nedir

Netflix party nedir? Arkadaşlarla beraber film seyretmeye imkân tanıyan bir eklentidir. Global bir salgın yaşadığımız şu günlerde zamanımızı evlerde geçirmek durumunda kalıyoruz. Teknolojinin nimetlerinden çokça faydalandığımız bu dönemde vakit geçirmek için farklı alternatifler bulmak mümkün oluyor. Evde kalmanın teşvik edildiği günümüz şartlarında dizi, film paylaşım siteleri de birtakım yenilikler yapmaktadır. Netflix son zamanların favori platformları arasında yer aldığı için de gayet olağan olarak merak edilmektedir.

Gerekli olan eklentiyi kurduktan sonra istediğiniz kişilerle bu şekilde dizi ya da film izlemek mümkün oluyor. Bir diğer öne çıkan özelliği ise sistem üzerinde sohbet etme olanağı sunmasıdır. Yani beraber olmadan da arkadaşlarla bir paylaşım gerçekleştirme imkânı doğmaktadır. Etkili bir biçimde kullanabilmek için sizin ve birlikte izlemek istediğiniz kişilerin Netflix hesabının olması gerekiyor.

Eklentiyi indirmek için Google web store üzerinden arama yapmak ve çıkan sonuçlara göre hareket etmek gerekiyor. Tek bir hesaba başka aygıtlardan giriş yaparak bu sistemi çalıştırmanın mümkün olmayacağı da unutulmamalıdır. İzlenmesi gereken adımlar şöyledir:

  • Her kullanıcının ayrı bir hesabının olması
  • Tüm kullanıcıların Chorme üzerinden bu eklentiyi indirmesi ve çalıştırması
  • Davet linkine tıklayarak hesaba giriş yapmak
  • Gerekli izinlerin verilmesi

Görüldüğü üzere gayet pratik bir şekilde hesabınıza farkı araçlardan da giriş yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

Netflix Party Nedir

Netflix Party Nasıl Yapılır?

Netflix party nasıl yapılır? Uzantı ekle seçeneğine basmak ve tarayıcıya kaydetmek ilk adımdır. Bu işlemin ardından kullanım için hesabınıza girerek oturum başlatmalısınız. Seyretmek istediğiniz içeriği seçtikten sonra da birlikte açıp eklentiyi girmek gerekmektedir. Eklentideki “NP” yazan yere basmak lazım. Bir uyarı alacak ve çıkan sekmedeki “Start the party” yazan yere tıklayarak aktifleştirebilirsiniz.

Kontrol için de bir soru karşımıza çıkmaktadır. Eklenti dizi ya da film izleme esnasında denetimin kimde olacağını sorar. Kontrolden kasıt ise izlenen şeyi, durdurma, ses ayarları ve alt yazı seçeneklerini düzenleme yetkisidir. Bu aşamada sadece kendinizi yetkilendirmeniz mümkün olduğu gibi seçim yapmayabilirsiniz. İşaretleme yapılmazsa partiye katılan tüm katılımcıların izlenen şey üzerinde çeşitli işlemler yapabilecektir.

İçeriği seçip bu işlemleri yaptıktan sonra istediğiniz bir kanaldan birlikte izlemek istediğiniz arkadaşınıza davet gönderebilirsiniz. URL kopyalamak suretiyle bunu gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Genellikle Sms, WhatsApp, mail ve Messenger uygulamaları bu noktada öne çıkıyor. Sayfadaki chat bölümünde ayrıca içeriği izlerken sohbet de edebilirsiniz.

Netflix Party Chat Kapatma Nasıl Yapılır?

Netflix party chat kapatma merak edilen bir husustur. Sohbet yeri ekranın sağ kısmında belirmektedir. Burada içerikle ilgili konulardan bahsedebileceğiniz gibi farklı şeylerden de söz edebilirsiniz. Bu özelliğin olumsuz tarafı ise kutucuğun kapatma tuşu olmamasıdır. Amaç paylaşım sağlamak olduğu için şimdilik bir çözümü yok. Böyle olunca içeriğin tam ekran olarak izlenmesi de mümkün olmuyor.

Sohbet kutucuğu kısmıyla aynı yerde çıkan “Disconnet” yazan yere tıklamak izleme özelliğini kapatmak için yeterli olacaktır. Burada esas husus link atılan kişide de bu eklentinin kurulu olması gerektiğidir. Uzantı tamamsa linke tıklayıp kendi hesabında oturum açması gerekir. Oldukça basit olan bu işlemlerin ardından birlikte film izleme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Netflix Party Telefondan Olur Mu?

Netflix party uzakları yakın kılmak bakımından beğenilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Gelişen teknolojinin bir yansıması olarak eş zamanlı arkadaşlarla farklı yerlerdeyken de film izlemek mümkün. Bu uygulamalar bilgisayar üzerinden çalışıyor. Bu nedenle mobil aygıtlar üzerinden izlemek için bazı ek uygulamalar gerekmektedir.

Telefondan parti yapmak için Rave uygulaması kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Bu uygulamayla farklı platformlardan da üyelik olması kaydıyla videolar izleyebilirsiniz. Android ve İOS sürümü de bulunuyor. Rave indirdikten sonra buradan bir üyelik oluşturmak gerekiyor. Sonra yeni bir oda oluşturup içeriğin izleneceği platformu seçmelisiniz. Bu noktada hesap bilgilerini girmek önemlidir. İzlenecek içerik seçildikten sonra paylaş seçeneği ile bağlantı linkini arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Netflix Party Nedir

Opera Netflix Party Nasıl Yapılır?

Online dizi film yapımcılığının önde gelen isimlerinden olan firma, Amerika kökenlidir. Büyük talep gören firma değişen ihtiyaçlar doğrultusunda kendine yeni özellikler katmaktadır. Parti eklentisi de yakın zamanda geliştirilmiş eğlenceli bir uygulamadır. Sevdiklerinizle ayrı olsanız da birlikte hissetmenize yardımcı oluyor. Bu şekilde insanlar evlerindeyken de sosyalleşme olanaklarına sahip olmaktadır.

Opera netflix party nasıl yapılır? İşlemi gerçekleştirmek için yeni eklentiler kurmak gerekmektedir. Bu işlemler Chrome tarayıcısı için geliştirildiğinden başka bir tarayıcının kullanılması halinde işlemler değişmektedir. Chrome eklentilerinin buraya kaydedilmesini sağlayan başka uzantılar bulmak ve bunların kurulumunu tamamlamak gerekiyor. Bu amaç için oluşturulan çeşitli eklentiler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesini seçerek işlemi halletmek mümkündür!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here