Ana sayfa Popüler İzlenmesi Gereken Mini Diziler Nelerdir? 2021 Güncel!

İzlenmesi Gereken Mini Diziler Nelerdir? 2021 Güncel!

233
0
İzlenmesi Gereken Mini Diziler

İzlenmesi gereken mini diziler nelerdir? Evde konforunda izlenmesi gereken mini diziler söz konusu olduğunda karşımıza farklı seçenekler çıkar! Yoğun yaşam temposunda kendine zaman ayırmak ve keyifli vakit geçirmek isteyen bireyler, dizi izlemek istemektedir. Bu noktada da daha kısa soluklu, heyecan verici, sürükleyici veya dramatik alanlarındaki yapımlar dikkat çeker.

Birçok dizi sever, izlenmesi gereken mini diziler nelerdir sorusunu sıkça sormaktadır. Kişilerin zevkleri, ilgi alanları ve beğenileri farklılık gösterse de dizi sektöründe eleştirmenlerden tam not alan birçok mini dizi bulunur. İşte o diziler!

İzlenmesi Gereken Mini Diziler Nelerdir?

The Queens’s Gambit

2020 yılında vizyona giren The Queens’s Gambit, yayınlandığı ilk andan beri milyonlarca insan tarafından izlenmiştir. Oldukça başarılı bir satranç oyuncusunun hayatı ele alınıyor. Konuyu oldukça akıcı, maceralı ve dramatik bir şekil ele alan dizi, izleyenlerinden de tam puan almayı başarmıştır. 7 bölüm olarak hazırlanan ve yayınlanan bu dizi soğuk savaş dönemini anlatıyor. Beth Harmon karakterini başarılı bir şekilde canlandıran Anya Taylor-Joy da performansıyla beğenileri üzerine toplamıştır.

Alias Grace

Dönem dizisi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken mini dizilerden biri olan Alias Grace, 19. yüzyılda geçmektedir. Konu olarak cinayet suçuyla hapse gönderilen Alias’ın gerçekten bu suçu işleyip işlemediğinin açığa çıkarılması işlenir. Başarılı bir psikiyatr ile olan görüşmeleri esnasında geçmişe gidip gelen Alias’ın yaşam hikayesi anlatılmaktadır. Dramatik öğeleri bünyesinde barındıran bu dizide akıl almaz olaylarla karşılaşmak da mümkündür. IMDb’den 7,8 puan almayı başaran bu esrarengiz dizi ile sizler de kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Mini Diziler

Unorthodox

İçerisinde bol bol sosyal mesaj barındıran bu mini dizi toplamda dört bölüm olarak yayınlanmıştır. Dizi, Yahudi kültürüne sıkı sıkıya bağlı bir aileye mensup olan Esther’in yaşamını anlatıyor. Özgürleşmek için cesurca hamlelerde bulunan genç kadının Berlin’e gitme hikayesi izleyenleri ekrana kilitlemiştir. IMDb’den 8,0 puan almayı başaran bu kaliteli yapım konusunun yanı sıra oyunculukları ile de takdir toplamaktadır. Akıcı, maceralı, dramatik ve düşündürücü bir dizi olarak karşımıza çıkan Unorthodox keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İzlenmesi Gereken Mini Diziler

When They See Us

Sosyal olarak oldukça ses getiren bir yapım olarak karşımıza çıkan When They See Us dizisi dört bölümlük mini bir dizi olarak karşımıza çıkar. İşlemedikleri bir suç yüzünden hapse girmek zorunda kalan beş ergenin hikayesini işleyen bu dizi, aksiyon ve macerayı ayağınıza getiriyor. Suçsuz olduklarını ispat etmek için her yolu deneyen bu beş gencin mücadelesini konu alan dizi 2019 yılında tüm bölümleri birden yayınlanmıştır. Yayınlandığı ilk günden beri yoğun bir ilgi ve beğeniyle izlenilen dizi gençlik dizisinden çok hayatın gerçeklerini işliyor. Sizler de izlenmesi gereken mini diziler nelerdir diye merak ediyorsanız, bu diziye göz atabilirsiniz.

İzlenmesi Gereken Mini Diziler

Unbelievable

2019 yılında dram türünde yayınlanan sekiz bölümlük bu dizi de izleyenlerinden tam not almayı başarmıştır. Birçok dalda ödül alan Unbelievable dizisi gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmaktadır. Tecavüze uğradığını iddia eden kadının iddiasının asılsız olduğu gerekçesiyle şikayetinin reddedilmesiyle konu başlar. İki kadın dedektif olayın ispatı için kolları sıvar ve Marie’nin dosyasını inceler. Oldukça heyecanlı ve dramatik bir dizi olarak karşımıza çıkan Unbelievable, izlenmesi gereken mini diziler nelerdir sorusunun cevaplarından biridir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here