Ana sayfa Popüler Google Cihazımı Bul Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Cihazımı Bul Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır?

251
0
Google Cihazımı Bul Uygulaması

Google Cihazımı Bul uygulaması nedir? Son zamanlarda sıklıkla kullanılan Google Cihazımı Bul nasıl kullanılır? İşte merak edilen ayrıntılar!

Google cihazımı bul, bir uygulama olmaktadır. Kaybolan Android işletim sistemli telefonlarınızı rahatlıkla bulabilmeniz için yapılmıştır. Google tarafından desteklenen ve geliştirilen bu uygulama sayesinde nerede olduğunu bilmediğiniz cihazlarınıza erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama üzerinden sadece telefonunuzu bulmakla işlemler tamamlanmamaktadır. Cihazı tamamen kilitleme veya cihazı silme gibi farklı işlemleri de hırsızlıklara karşı kullanabilirsiniz.

Google Cihazımı Bul Uygulaması

Günümüzde her an lazım olabilecek özel bir uygulama olmaktadır. Bu nedenle sizler de uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Google cihazımı bul uygulaması kullanımı için ilk olarak uygulamayı telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Google Play üzerinden uygulamayı yükleyebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra herhangi bir Google hesabı ile birlikte uygulamaya giriş yaparak kullanmaya sizler de başlayabilirsiniz.

Google Cihazımı Bul Nasıl Kullanılır?

Google hesabı ile giriş yaptıktan sonra kişilerin merak ettiği durumlar olmaktadır. Google cihazımı bul nasıl kullanılır? Bu noktada uygulama için ilk olarak konum bilgilerine erişim izni vermeniz gerekmektedir. Google sizden bunu otomatik olarak talep edecektir.  Gerekli olan izinleri vermeniz ile birlikte karşınıza direkt olarak telefonunuz çıkacaktır. Burada telefonunuzun nerede olduğu, şarj gibi bilgilerini de rahatlıkla görebilirsiniz.

Google Cihazımı Bul Uygulaması

Bu aşamadan sonra telefon ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İsterseniz telefonunuzun ses çıkarmasını sağlayarak daha kolay bir şekilde de bulabilirsiniz. Bu aşamadan sonra yapılacak işlemlerin hepsinde Google sizlere talimatlar ile yardım etmektedir. Sizler de bu talimatlara uygun hareket ederek telefonunuz için istediğiniz şeylerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Google Cihazımı Bul Cihaza Ulaşılamıyor

Google Cihazımı Bul uygulaması üzerinden kaybolan cihazınızı bulmak oldukça kolaydır. Ancak bunun için ilk olarak cihazın açık olması gerekmektedir. Üstelik bazı işlemlerin gerçekleşebilmesi için cihazın bir internet ağına bağlı olması da gerekir. Google cihazımı bul cihaza ulaşılamıyor en çok karşılaşılan problemlerin de başında gelmektedir.

Eğer telefon kapalıysa veya bir internet bağlantısına sahip değilse cihaza ulaşılamıyor hatası çıkabilmektedir. Aynı şekilde telefon sıfırlanmış veya uygulama tamamen silinmiş de olabilmektedir. Bu tarz durumları en aza indirmek için acele edilmesi gerekmektedir. Kaybolduğunu düşündüğünüz ilk anda direkt olarak uygulama üzerinden cihazı kilitlemeniz olası saldırıları ve farklı işlemlerin yapılmasının önüne geçebilir. Bu nedenle oldukça hızlı ve seri davranmanız gerekmektedir.

Google Cihazımı Bul İle Ekran Şifresi Sıfırlama

Cihazımı bul uygulaması üzerinden yapabileceğiniz bazı özel işlemler bulunmaktadır. Bu özel işlemlerin de başında ekran şifresi sıfırlama gelmektedir. Google cihazımı bu ile ekran şifresi sıfırlama:

 • İlk olarak Google cihazımı bul uygulamasını yüklemediyseniz Play Store üzerinden uygulamayı yükleyin.
 • Google hesabınızla birlikte uygulamaya giriş yapın.
 • Ardından cihaz bilgileriniz karşınıza çıkacaktır.
 • Cihazlar arasından şifresini sıfırlamak istediğiniz cihazınızı seçin
 • Cihazı seçtikten sonra sizler için bir kilitleme seçeneği olacaktır. Kilitleme seçeneğinden ilgili menüye gidin.
 • Karşınıza çıkan listede yeni bir şifre oluşturmak için bir buton olmaktadır. Yeni bir şifre oluşturunuz.
 • Telefonunuzun şifresini artık sıfırlamış olmaktasınız.

Yukarıda bulunan adımları doğru ve uygun bir şekilde gerçekleştirerek ekran şifrenizi dakikalar içerisinde yenileyebilirsiniz.

Google Cihazımı Bul Kilit Kaldırma

Google cihazımı bul uygulaması ile telefonunuzun güvenliğini özelleştirebilirsiniz. Google cihazımı bul kilit kaldırma işlemleri sayesinde unuttuğunuz kilitleri de kaldırabilmeniz sizler için mümkün olmaktadır. Bunun için cihazınızda, cihazımı bul özelliklerinin açık olması gerekmektedir. Bu nedenle mümkünse cihazınızda bu özelliği sürekli olarak açık tutunuz. İşte kilit kaldırma adımları:

 • Google cihazımı bul uygulamasına Google hesabınız ile giriş yapın.
 • Uygulamaya girdikten sonrasında karşınıza cihazlarınız gelecektir. Bu cihazlar içerisinden kilit kaldırmak istediğiniz cihazınızı seçin.
 • Seçtiğiniz cihaza ilk olarak bildirim gönderilmektedir. Bu aşamaları Google otomatik yapmaktadır.
 • Cihazınızın son görülme tarihi ve şarj gibi özelliklerini kolaylıkla görebilirsiniz. Bu sekmede kilitleme ve silme seçenekleri karşınıza çıkacaktır.
 • Bu sekmede cihazınıza kilit koyabileceğiniz gibi sonrasında cihazınızda bulunan kilitleri de kaldırabilirsiniz.

Görüldüğü gibi benzer talimatlar ile birlikte cihazınızın kilidini kaldırmanız mümkün olmaktadır.

Google Cihazımı Bul Uygulaması

Google Cihazımı Bul Kapatma

Telefonunuzu bulduktan sonra isteğe bağlı olarak cihazımı bul özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken hususlar bulunmaktadır. Başka bir durumda telefonu tekrar kaybederseniz cihazınızı bulmanız daha zor olacaktır. Google cihazımı bul uygulaması kapatma işlemleri şu şekilde olmaktadır:

 • Telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yapın.
 • Ayarlar kısmında cihazınızın güvenlik ve kilit için sekmesine giriş yapın.
 • Bu sekmede sizler için mevcut olan tüm güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Cihazımı bul uygulamasını buradan seçebilirsiniz.
 • Cihazımı bul uygulamasını seçtikten sonra devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.

Yukarıda görülen talimatları uygun bir şekilde yaparsanız cihazınızda uygulamayı devre dışı bırakabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here