Ana sayfa Popüler En İyi Yabancı Diziler Sıralaması Nasıldır? Güncel 2021

En İyi Yabancı Diziler Sıralaması Nasıldır? Güncel 2021

373
0
En İyi Yabancı Diziler Sıralaması

En iyi yabancı diziler sıralaması nasıldır? Pandemi zamanında evde kapanmak zorunda kalan insanlar, en iyi yabancı diziler sıralaması araştırması yapmaktadır. Zamanı güzel ve keyifli geçirmek için sıralamadaki dizileri izleyebilirsiniz. En iyileri izlemek istiyorsanız ilk ondan başlayabilirsiniz. İlk beşte yer alan diziler, oyun kadrosu ve senaryosu ile dikkat çekmektedir. Bütün dünya üzerinde takdir görmüş olan dizileri beğenmeyen büyük ihtimalle çıkmaz.

Dizi izlemek ayrı bir keyif. Olayın sonucunu hemen görmek isteyenler sinema tercih eder. Dizilerde konu daha geniş zamanda ve daha derinlemesine anlatılır. Karantina günlerinde herkesin zamanı bol. Geniş zamanda rahat rahat izleyeceğiniz çok sayıda dizi türü bulunuyor. Fantastik, dram, komedi, romantizm, suç ve animasyon kategorilerinde çok fazla dizi var. Hepsini izlemek keyif vermeyecektir. IMDB puanları yüksek, izleyicilerin beğenisini kazanan dizileri sizin için belirledik.

En İyi Yabancı Diziler Sıralaması

Kategoriler arasında tercih yapmakta zorlananlar için en iyi yabancı diziler sıralaması listesini veriyoruz. İzleyicileri ekrana kitleyen dizleri izlerken son derece keyif alacaksınız. Çok tercih etmediğiniz kategoride olsa dahi eminiz ki sıralamaya giren bütün dizileri çok beğeneceksiniz. Sıralamadaki dizileri izlemeden diğerlerine asla geçmeyin. İşte ekrana kilitleneceğiniz 5 en iyi dizilerin sıralaması;

1.Breaking Bad

Anna Gunn, Bryan Cranston ve Aaron Paul’un başrolünde yer aldığı Breaking Bad’ın IMDB puanı 9,5’tir. Çok yüksek IMDB puanını sonuna kadar hak eden dizi 2008 ile 2013 yılları arasında yayınlanmış. Tam 5 sezon olarak yayınlanmış olan dizi, birçok yönüyle uzun zaman konuşulmuştur. Dizinin kahramanı Walter White, bir kimya öğretmenidir. Kanser olduğunu öğrenir. Ailesine daha güzel bir gelecek bırakmak için ölmeden önce bir şeyler yapmak ister. Uyuşturucu üretmeye başlar. Ortağı ise eski öğrencisi Jesse’dir.

2.Prison Break

Wentworth Miller, Dominic Purcel, Sarah Wayne Callies gibi çok güçlü kadroya sahip olan Prison Break, 2005 ile 2017 yılları arasında yayınlandı. IMDB puanı 8,3 olan dizinin tam bir hayran kitlesi bulunuyor. Tam 5 sezon devam yayınlanmış olan dizide masum biri, devlet adamlarından birinin yakınını öldürmekle suçlanır. İdam edilmeyi bekleyen masumun erkek kardeşi ona bir kaçış planı hazırlar. Banka soygunu bahanesiyle erkek kardeşiyle aynı hapishaneye düşen kardeş, planını uygulamaya başlar. Vücuduna yaptırdığı dövme kaçış krokisidir. Ancak beklemediği bazı engeller çıkar.

3.La Casa de Papel

Alvore Morte, ItziarItuno, Ursula Corbero gibi değerli sanatçıların rol aldığı La Casa de Papel, 2017 yılında yayınlanmaya başladı. Birçok ödüle aday gösterilen dizinin IMDB puanı 8,4 ‘tür. Dizi suç kategorisinin en iyileri arasında yer alır. Dizimizin başkahramanı profesör lakaplı çete lideridir. İnsanların akıllarına gelmeyecek planlar yapmaktadır. İspanya yapımı olan dizide profesör, 8 kişilik ekibini rehinelerle birlikte ulusal darphaneye kitler ve olaylar gelişir. Akıcı senaryoya sahip olan dizinin bütün sezonlarını bitirmeden kalkamayacaksınız.

4.Lost

Amerikan yapımlı Lost listemizin 4. sırasında yer almakta. 2004 ile 2010 yılları arasında altı sezon olarak yayınlandı. Evangeline Lilly, Jorge Garcia, Matthew Fox gibi ünlülerin yer aldığı dizinin IMDB puanı 8,3. İçinde 815 yolcunun bulunduğu uçak kimsenin olmadığı bir adaya düşer. Yolcular adada yaşam mücadelesi vermektedir. Yaşam mücadelesi verirken yolcuların geçmişteki, gelecekteki ve şimdiki hayatları gizemli bir hal alacaktır. Adadan kurtulmak isteyen yolcuların planları yepyeni sırları ortaya çıkarmaktadır. Yaşam mücadelesi verdikleri yerin gerçekten ada mı yoksa evleri mi olduğu gerçeği tam bir soru işaretidir.

En İyi Yabancı Diziler Sıralaması

5.Wentworth

2013 yılında başlayan Wentworth dizisi 8 sezonu geride bıraktı. IMDB puanı 8,6. Dizinin 9. sezonu devam etmektedir. Çok etkileyici olan dizi drama türündedir. Dizi, Avustralya yapımıdır. Dizinin ana karakteri Bea’dır. Bea, kocasını öldürmeye kalkıştığı düşünüldüğünden cezaevine girer ve mücadelesi başlar.

Game Of Thrones, Bette Call Saul, Suits, Sherlock, How I Met Your Mother en iyi yabancı diziler sıralaması içinde yer almaktadır. The Walking Dead, Friends, Senke Nad Balkanom, Sarabhai V/S Sarabhai, This is Us da kesinlikle izlenmesi gereken diziler arasındadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here