Ana sayfa Popüler DM Ne Demektir, Instagram DM Atma ve Özellikleri Nelerdir?

DM Ne Demektir, Instagram DM Atma ve Özellikleri Nelerdir?

259
0
DM Ne Demektir?

DM ne demektir? İnternetin gelişmesiyle birlikte sosyal medya kullanımı da artmaktadır. Sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte birçok özellik de gelmektedir. Bununla birlikte en sık kullanılan ve merak edilen özellik olan DM ne demektir? DM açılım olarak ‘‘direkt mesaj’’ anlamına gelmektedir. İngilizcesi de ‘‘direct message’’ olarak geçmektedir. İki kelimenin baş harfini olarak kullanılan DM sosyal medya platformların vazgeçilmez aracıdır. Bu kapsamda DM sosyal medya platformlarında kişilerin birebir görüşebildiği bir alan olmaktadır.

Neredeyse her sosyal medya platformunda bu özellik bulunmaktadır. DM özelliğinin bulunması ile bazı sosyal medya platformlarında da farklılıklar görülmektedir. Aynı zamanda uygulamaların kendi içlerinde sunmuş olduğu özelliklere göre DM özelliği de farklılaşıyor. Günlük hayatımızda kullandığımız sosyal medyaların DM özelliği çok daha hızlı bir iletişim sağlıyor.

DM Ne Demektir?

Instagram’da DM Ne Demek?

Sosyal medya platformların başında gelen Instagram en çok kullanıcısı olan uygulamaların başında gelmektedir. Durum böyle olunca da kişiler özel hayatlarını bu platformda oldukça sık paylaşmaktadır. Bu kadar sık vakit geçirilen bu uygulama kişilerin birbiriyle konuşma olanağı da sunuyor. Instagram DM olarak karşımıza çıkan bu özellik “direkt mesaj” anlamına gelmektedir. DM sayesinde kişiler çok daha pratik iletişim kurarken birçok özelliği de barındırıyor.

DM kutusundan sadece mesaj yoluyla konuşmak sınırlı kalmamaktadır. Sesli mesaj, fotoğraf ve video gönderilebiliyor. Bu sayede her seçenek ile iletişim kurulurken bir yandan da eğlenceli olmaktadır. İstediğiniz kişiye mesaj yollamak istediğimiz zaman takipleşmek gibi bir zorunluluk olmamaktadır. Elbette ki kişilerin DM alma özelliği kapalı değilse mesaj gönderilebiliyor. Bununla birlikte istediğiniz kişinin profiline giriş yaptıktan sonra DM kısmına tıklayarak istediğiniz şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Twitter DM Özelliği

Instagram kadar Twitter’da son zamanların en popüler sosyal medya platformlarının arasındadır. Bununla birlikte oldukça sık kullanılan Twitter DM ne demektir? Tıpkı Instagram’da olduğu gibi kişilerin birbiriyle özel olarak iletişim kurabildiği bir özelliktir. Bu özellik sayesinde Twitter gündeminde ki her şey istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda görüntü ve videoda sağlayabilirsiniz.

Twitter DM özelliğinde ise anlık olarak ses kaydı ve video gibi özellikler bulunmamaktadır. Bu nedenle sadece mesaj yolu ile direkt iletişim kurulabiliyor. Aynı zamanda birden fazla kişiyle aynı anda konuşmak istediğiniz zamanda grup kurabiliyorsunuz. Kurduğunuz bu grup sayesinde belirlediğiniz kişilerle aynı anda konuşma imkanı doğmaktadır. Peki Twitter’da DM nasıl yollanır? Twitter’da DM yollamak istediğiniz zaman istediğiniz kişinin profiline girmeniz gerekmektedir. Bu profile erişim sağlandıktan sonra mesaj kısmından DM yollayabilirsiniz. Bu sayede ikili konuşmayı çok hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz!

DM Ne Demektir?

Instagram DM Atma ve Özellikleri

Sosyal medya platformlarının her çeşidini neredeyse kullanıyoruz. Aynı zamanda sosyal medya platformlarında ki birçok özellik merak edilirken bu özelliklerin çoğu da kullanılmaktadır. Bu kapsamda DM ne demek ve DM özellikleri de araştırılmaktadır. DM nedir sorusunun cevabı, kişilerin direkt olarak sohbet etmesini sağlaması olarak verebiliriz. DM atma özellikleri hemen hemen her platformda aynı olurken belli başlı etmenlerle ayrılıyor.

Özellikle Instagram DM özelliği çok daha kapsamlı olmaktadır. Kişilerin profillerine girip DM atmanın yanı sıra kişilerin günlük hikayelerine de cevap vermek mümkündür. Bu sayede de DM atılmış olur. Instagram’ın bir diğer özelliği ise DM attıktan sonra isteğe göre mesajların kaybolma özelliğidir. Bu özelliğin etkinleştirilmesi ile ekranı aşağı çekip bıraktıktan sonra mesajlar kendiliğinden kaybolur.

Bu sayede de DM listesini temizlemek zorunda kalmazsınız. DM özelliğinin bir artı özelliği de DM üzerinde görüntülü konuşmaktır. Tüm özelliklerin toplamı oldukça donanımlı olup Instagram kullanıcılarına geniş bir kullanım sağlamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here